E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Gece Yarısı Kuşları Ve Kafesleri Çalan Zanlı Yakalandı

11 Aralık 2018 - Geçtiğimiz Cuma gece yarısı bir kuş satıcısının deposuna giren hırsızlık zanlısı götürdüğü kuşlar ile birlikte yakalandı.

Sürpriz olmadı!

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde Sinop Belediye Başkanlığı için Sinop Ticaret ve Sanayi Odası eski başkanı Erol Derici’nin İYİ Parti’den resmen adaylık başvurusunda bulunduğu belirtildi. Derici başvurusunu resmen Ankara’ya İYİ Parti genel merkezine yaptı.

İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı

Yapılan hesaplamalara göre, dünya nüfusu 2050 yılına kadar 2 milyar artarak 9.6 milyara ulaşacak…

Boyabat Meydan Projesi’nin İlk Kurumu Açıldı

Boyabat Meydan Projesinde ilk açılan kurum Akbank oldu Boyabat Belediyesi Meydan Projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde yıkım ihalesi gerçekleştirilen binada, vatandaşlara hizmet veren Akbank Boyabat Meydanı Projesinde çalışmaya başlayan ilk kurum oldu.

MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan Aday Adayı Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan, ilçe başkanlığından istifa ederek, 11 Aralık 2018 günü MHP Genel Merkezi'nde 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Boyabat Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı.

MHP'de yeni bir aday mı var?

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçim heyecanı iyiden iyiye hissedilir hale geldi. Boyabat’ta da ekonomik durgunluktan sonra en çok konuşulan konulardan birisi de yerel seçimler.

"Arıcılık" kursu açılacaktır

Boyabat Halk Eğitimi Merkezince 72 saat süreli "Arıcılık" kursu açılacaktır.

İnancın gereği, temelleri, kriterleri

İnancın; temelsiz, yalnız başına mantıklı/geçerli bir değeri yoktur. O, tefekkürle derinleşir. Akıl ve mantık ile toplum içinde yer edinir, faydalı bir mekanizmaya dönüşür

Kadir Günal vefat etti

Şıhlı Köyünden, Sanayi esnaflarından Hakkı ve Adem Günal’ın babası, Hal yeri esnaflarından, Kadir Günal vefat etti.

Sinop MHP'de istifa

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop Kadın Kolları Başkanı Cemile Tekin görevinden istifa etti.

Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti

Maruf Alınca Köyünden, Merhum Mustafa Gümüş'ün hanımı, İdris ve Ramazan Gümüş'ün annesi, Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti.

Yaban Keçisi Diye Vatandaşın Keçisini Vuran Avcılar Yakaladılar

Şaşkın Avcılar
Boyabat Paşalıoğlu Köyü, Sakız avlak mevkinde sürüsünden ayrılarak yolunu kaybeden keçi çalılıkların arasında sıkıştı. Keçiyi fark eden avcılar sürüden ayrılarak yolunu kaybeden keçiyi, yaban keçisi diye vurdular.

MHP Sinop İl Yönetiminde Revizyon

MHP Genel Merkez Teşkilatı; tüzüğün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden MYK ve Başkanlık Divanı tarafından 34. Madde uyarınca Sinop İl Yönetim Kurulunda revizyona gitti.

Kent Yönetiminde Kimler Olmalı

Değerli dostlar, yerel seçimler yaklaşırken partiler kazanabilmek için en iyi adaylarını göstermeye, aday adayları da aday gösterilmeye çalışıyorlar.

Turan Erkul vefat etti

Kurusaray Köyünden, Merhum Sabri Erkul'un oğlu, Karayollarında çalışan Serdar ve Sabri Erkul'un babası, Turan Erkul vefat etti.

Acil Yardıma Bekleniyorsunuz

Yemen, 2015 yılından beri yaşadığı iç karışıklıklar nedeniyle, dünyanın en büyük açlık krizlerinden birini yaşıyor. 17 milyon 800 bin insan yeterli derecede beslenemezken 8 milyon 400 bin kişi ise açlıktan ölümün eşiğinde. Üstelik bu sayının 400 bini çocuklardan oluşuyor.

Süleyman Öztürk vefat etti

Asarcık Camili Köyünden, Esentepe Mahallesinde oturan, Kasap Erol, Şenol ve Mesut Öztürk’ün babası, Hacı Süleyman Öztürk vefat etti.

Bilal Acar vefat etti

Çulhalı Köyünde oturan, Hüseyin Acar'ın ağabeyi, İbrahim, Şakir ve Şaban Acar'ın babası, Eski Kamyoncu, Bilal Acar vefat etti.

Bir Çelenk Bile Göndermediler!

Akyurt’ta kazada hayatını kaybeden MHP ilçe Başkanı Osman Yıldırım ve Belediye başkan adayı Ali Dalkılıç’ın Durağan’da düzenlenen cenaze töreninde Sinop ilindeki CHP'li belediye başkanlarının, CHP il başkanlığı ve CHP Sinop il belediye başkan adayının çelenginden başka hiç bir çelengin olmaması dikkat çekti.

MHP Genel Başkan Yard. Yaşar Yıldırım, Boyabat'ı Ziyaret Etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım Durağan ilçesinde cenaze merasimine katıldı. Cenaze merasiminden sonra MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy'un daveti üzerine Boyabat ilçesini ve ülkü ocaklarını ziyaret etti.

Mustafa Demircan, İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı oldu

Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan görevinden istifa ederek bugün Ak Parti Boyabat İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı oldu.

Haber 57 Gazetesi 18 Yaşında

Sinop’ta 7 Aralık 2001 tarihinde yayın hayatına başlayan ve günlük olarak yayımlanan yerel Haber 57 gazetesi 18. yaş gününü kutladı.

Aydilge Sinop'ta Konser Verdi

Sinop’ta konser veren pop müzik şarkıcısı Aydilge, hayranlarını coşturdu.

Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Çıktı

Kısaca ‘Ergenekon Destanı’

AYM: Erişim engeli özgürlük ihlali

Anayasa Mahkemesi’nden (AYM) internet haber sitelerine iyi haber geldi. AYM, bir internet sitesindeki yayın nedeniyle verilen erişim engeli kararını basın ve ifade özgürlüğüne aykırı bularak yeniden yargılama yapılmak üzere dosyayı İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderdi.

Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım Toprağa Verildi

6 Aralık 2018 - Ankara Akyurt’ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Durağan Belediyesi Eski Başkanı Ali Dalıkılıç ve Durağan Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Osman Yıldırım toprağa verildi.

CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış Ayhan Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi toplantısı sonucu CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı belli oldu. Alınan karara göre CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış Ayhan oldu.

İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi (TAG) Mali Destek Programı kapsamında Kastamonu ve Çankırı’da da düzenlenen İl Bilgilendirme Toplantıları Sinop’la sona erdi.

Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım’ın cenazesi 6 Aralık 2018 Perşembe günü defnedilecek


MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım Hayatını Kaybetti

Ankara'ya giderken Akyurt Tekebeli Mevkinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım hayata tutunamadı.

Durağan Belediyesi Eski Başkanı Kazada Hayatını Kaybetti

Durağan Belediyesi eski başkanı Ali Dalkılıç, Durağan MHP İlçe başkanı Osman Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi Hayrettin Ateş, Ankara’ya giderken Akyurt ilçesi Tekebeli Mevkiinde sabah saatlerinde trafik kazası geçirdi. Kazada Durağan Belediyesi eski başkanı Ali Dalkılıç olay yerinde hayatını kaybetti.

EYT yine AKP-MHP engeline takıldı

İYİ Parti'nin emeklilikte yaşa takılanlar için hazırlanan kanun tasarısı yine AKP ve MHP engeline takıldı.

Polis Ekipleri 3 Cezaevi Firarisini Yakaladı

4 Aralık 2018 - Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri dün gece geç saatlerde farklı noktalarda eş zamanlı olarak yaptıkları baskınlarda 3 firariyi yakaladı. Yakalan 3 firari gözaltına alındı.

Engelsiz bankacılık ve ATM’ler

Dün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ydü. Yurdumuzun dört bir yanında etkinlikler düzenlendi, farkındalık oluşturmak için yürüyüşler gerçekleştirildi.

Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları Uyaralım

Trafik güvenliğinin ve akışının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın trafik kurallarına riayet etmeleri büyük önem arzetmektedir.

Japonya, Sinop’taki nükleer santral projesinden çekiliyor

Japonya’nın Sinop’taki nükleer santral projesinden vazgeçtiği iddia edildi. Projenin maliyetinin tahmin edilen değerlerin üzerine çıkması ve yüksek standartlardaki güvenlik önlemi mecburiyetinin, alınan kararda etkili olduğu öğrenildi.

TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü hafta maçları oynandı

TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü hafta maçları hafta sonunda Ordu ve Sinop'ta oynandı.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mustafa Gülcü Atandı

3 Aralık 2018 - Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül’ün Sinop merkeze atanması üzerine Boyabat İlçe Emniyet Müdürülüğüne Mustafa Gülcü atandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Sinop’ta kamyonla otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı.

Sinop Ayancık Yolunda Kaza: 1 Ölü

Ayancık’lı Ayşenur Y. (26) hayatını kaybetti.

Sıladan Mektup Var-7

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere ramak kaldığı şu günlerde en büyük heyecanı inanıyorum ki mevcut Belediye Başkanı Şefik Çakıcı yaşıyor.

Sandıktan “Barış” çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Sinop Merkezde gerçekleştirilen eğilim yoklamasında 597 oy ile Barış Ayhan CHP’nin Sinop Belediye Başkan Adaylığı için yarışan 4 aday arasından birinci çıktı. Son kararı, CHP parti meclisi verecek.

Engelden uzak erişilebilir hayat mümkün

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilen 3 Aralık’ta yine pek çok etkinlik düzenlenecek.

Kaza Sonrası Kavgayı Polis Yatıştırdı

1 Aralık 2018 akşamı saat 18.30 sıralarında Boyabat Atatürk Caddesinde meydana gelen hafif hasarlı trafik kazası sonrası meydana gelen tartışmaya polis müdahale etti.

Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bütün vatandaşlarımızla birlikte, huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu; engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.

Türkeli’de ölü yunus karaya vurdu

Türkeli ilçe sahilinde ölü bir yunus balığı sahile vurdu.

Ünzile Büber hanımefendi vefat etti

Maruf Köyünden, Merhum Ramazan Büber'in hanımı, Sosyal hizmetler müdürü Hüseyin Matuk'un kayınvalidesi, Ünzile Büber hanımefendi vefat etti.

Jandarmadan Kaçak Kazı Yapan Definecilere Suçüstü Baskın

1 Aralık 2018 - Boyabat Büyükkaraağaç Köyü mevkinde Jandarma ekipleri tarafından kaçak kazı yaparak define veya tarihi eser arayan 3 kişi yakalandı.

Şimşirgil'den Ayancık'ta önemli mesajlar

Ünlü Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil: “15 Temmuz başarılı olsaydı, bugün bizim liseli gençlerimiz şöyle okuyacaktı: Osmanlı’da veya bu Anadolu Türk’ü Rum’du”
Yeni HaberlerEski Haberler

Şehirleri mutlu eden insanlardır


İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:584357 DtGaNi

* ANASAYFA *