E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Türkiye'nin Boy Ortalaması 1.74 Metre

Ülkelere göre erkek boy ortalamaları belli olurken, Türkiye’deki erkeklerin boy ortalamaları 1.74 m olarak saptandı.

Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler

Ülkeleri yıllarca diktatörler yönetmiştir. Hitler, Mussolini, Stalin ve Franco bunlardan bazılarıdır. Neyseki günümüzde bunlardan sadece birkaç geri kalmış ülkede var.

Aracın çarptığı ayı yavrusu telef oldu

Kargı'da bir aracın çarptığı boz ayı yavrusu telef oldu.

Hemşehrimiz Cemil Deveci, 'Atakum'a adayım'

CHP Atakum İlçe Başkanı hemşehrimiz Av. Cemil Deveci yaklaşan yerel seçimlerde Atakum'a aday olacağını belirterek, "Kazanamayacağım seçime girmem. Atakum'u çağdaş hizmet anlayışına kavuşturacağız" dedi.

Sinop’ta Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimi Başlıyor!

KOSGEB Sinop Müdürlüğü ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) işbirliğinde 23-24 Ekim 2018 tarihlerinde Sinop’taki KOBİ’lere yönelik müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) eğitimi verilecek.

Barbaros Baltacı Aday Adaylığını Açıklıyor

Barbaros Baltacı, Ak Parti'den Erfelek Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklıyor.

1-7 Ekim Emzirme Haftası

1-7 Ekim tarihleri Dünya’da ve ülkemizde Emzirme Haftası olarak kutlanmakta. Bu haftanın amacı; anne sütüyle beslenmenin önemine yönelik toplumu bilinçlendirip, farkındalık oluşturabilmek.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Basın Açıklaması

5 Ekim 2018 Cuma saat 12.30'da Uğur Mumcu Meydanında Eğitim Sen Sinop Şube Başkanı Hakan Eker tarafından "5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü" kapsamında basın açıklaması yapıldı.

Ümit Özdağ; Kimsenin Çocuğu Üzerinden Siyaset Yapmayın…

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Ümit Özdağ Boyabat’a geldi. Genel başkan yardımcısını İYİ Parti ilçe yönetimi karşıladı. Ümit Özdağ’a vatandaşlarında ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Hüseyin Kanlı vefat etti

Kelperen Köyünden, Orta çarşı eski esnaflarından Merhum Bakkal Çavuşun oğlu, Hüseyin Kanlı vefat etti.

Ümit Özdağ Boyabat’a geliyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, İYİ Parti Milletvekilleri ve Genel Merkez Yöneticilerinden oluşan bir heyetle, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için 5 Ekim 2018 Cuma günü Boyabat’a geliyor.

Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerime Karşı Saygıya Davet Ediyoruz

Boyabat’a son 40-50 yıl içerisinde yapılan camilerin en büyüğü olan, harika görünüme sahip içinde en fazla sayıda cemaati barındıran 3 katlı, 1967 yılında ibadete açılan Kemaldede Camisi çatı izolasyonun neden olduğu su sızdırması bahane edilerek...

Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldılar

Boyabat Kaymakamlığı olarak İlçede tarihi, doğal güzelliklerini tanıtmak, geçmişten günümüze gelen kültürünü fotoğraflarla ortaya koymak, Boyabat’ın turizm şehri haline gelmesi için katkıda bulunmak amacıyla Haziran ayında ‘’Turizm ve Kültür Şehri Boyabat’ ’konulu fotoğraf yarışması düzenlendi.

Yılmaz Yanılmaz vefat etti

İbrahim, Murat ve Abdullah Yanılmaz'ın babası, Cafer Özkan'ın kayınpederi,Bafralı, Yılmaz Yanılmaz vefat etti.

Şevket Okutucu vefat etti

Yalmansaray Köyünden, Ayhan ve Şaban Okutucu'nun babası, Şevket Okutucu vefat etti.

Kezban Sevinç hanımefendi vefat etti

Saraydüzü Akbelen Köyü'nden, Ahmet Sevinç'in hanımı, Kezban Sevinç hanımefendi vefat etti.

Döndü Uslubaş hanımefendi vefat etti

İmamlı Köyünden, Merhum Abdullah Uslubaş'ın hanımı, Hastanede çalışan Davut ve Tahir Uslubaş'ın annesi, Döndü Uslubaş hanımefendi vefat etti.

CHP Sinop Belediye Başkanı Aday Adayı Barış Ayhan'ın Basın Açıklaması


3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü

Yürüyüş, tüm yaştaki bireyler için en yaygın ve kolay uygulanabilen dayanıklılık (aerobik) aktivitesidir. Dayanıklılık aktiviteleri vücudumuzun oksijeni kullanma kapasitesini arttıran, büyük kas gruplarının dinamik ve ritmik olarak çalıştığı aktivitelerdir.

İYİ Parti’de yeniden yapılanma

İYİ Parti büyük olağanüstü kurultay sonrası İllerde de revizyona giderken, geçtiğimiz günlerde Sinop İl Başkanlığı görevine tekrar Hasan Aslan atanmıştı. İYİ Parti Sinop İl Başkanı Hasan Aslan, yeni İYİ Parti Sinop İl Yönetim Kurulu’nu belirledi.

Hemşehrimiz Hasan Güzeler, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurul Başkanlığına Seçildi


Dünya Nüfusunun Yüzde 9’unu Yaşlılar Oluşturuyor

Dünya nüfusunun sadece yüzde 9’unu 65 yaş ve üstü insanların oluşturduğu gözlenirken, bu rakamın 2050 yılına kadar yüzde 22’ye çıkacağı öngörüldü.

2018 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2018 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Bir Ev ve Ahır Tamamen Yandı

Eymir köyü Şahinoğlu mahallesinde çıkan yangın sonrasında iki katlı bir ev tamamen yandı.

Cemal Sevinçgil vefat etti

Killik Köyünden, Zurnacı, Cemal Sevinçgil vefat etti.

Minibüs Otomobile Çarptı 4 Yaralı

Yaykıl – Kabalı arasında meydana gelen kazada minibüs ile otomobil çarpıştı.

Küçük Sanayi Sitesi Kavşağında Trafik Kazası

2 Eylül 2018 Salı günü sabah saatlerinde Küçük Sanayi Sitesi Kavşağında otomobil ile traktör çarpıştı. Kazada 4 kişi yaralandı.

Sinop'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Özel Medibafra Hastanesi’nde avantajlı tedavi fırsatı

İlçemizde en çok tercih edilen özel hastanelerden biri olan Bafra Özel Medibafra Hastanesi ile Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası arasında protokol imzalandı. Protokol çerçevesinde oda üyeleri, anne, baba, eş ve çocukları Özel Medibafra Hastanesi’nde indirimli tedavi imkanından faydalanabilecekler.

3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Sağlık Bakanlığınca, obezitenin azaltılması çalışmaları kapsamında; toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini artırmak ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla Sinop Sağlık Müdürlüğünce 3 Ekim Çarşamba günü yürüyüş etkinliği düzenlenecektir.

Barış Ayhan, Aday Adaylığını Açıklıyor

"Daha güzel bir gelecek ve daha güzel bir Sinop için ilk adım..." sloganıyla yola çıkan, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Barış Ayhan, Sinop Belediye Başkanlığı için aday adaylığını 3 Ekim 2018 çarşamba günü, saat 12.30'da CHP Sinop İl Başkanlığı binasında açıklayacağını duyurdu.

ABD-NATO ve TÜRKİYE

Atatürk’ün bağımsızlık temeline dayalı stratejik dış politikasını tersyüz etmiş ve ABD ile askeri ve eğitim 1939, 1947 anlaşmaları imzalanmıştı. Osmanlıyı parçalayan, Balkanlarda, Ortadoğu’da milyonlarca Türkü katleden, yakıp yıkan, işgal eden İngiltere ve Fransa ile anlaşmalar yapılmıştı.

YEDAŞ, SCADA Sisteminden İzliyor Merkezden Hızlı Çözüm Üretiyor


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar

Hemşehrimiz Süleyman Demir, Boyabat Barajı ve çevresinden yeni fotoğrafları bize ulaştırdı, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Görenleri Şaşkına Çevirdi

Ölü Yunus Kıyıya Vurdu

Eleman Aranıyor

Tuğla fabrikasında palet ve çıta tamir edebilecek, eli keser tutabilen eleman aranıyor
Müracaat: 0 532 320 46 89

Türkiye'nin 5. Görkemli Kalesi

Sinop’un Boyabat ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin 5. görkemli kalesi olan Boyabat Kalesi, bütün ihtişamıyla dimdik ayakta duruyor.

Sinop’ta kadınlar, erkeklerden daha uzun yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Hayat Tabloları, 2015-2017 verilerini açıkladı. Buna göre Sinop’ta erkeklerde doğuşta beklenen yaşam süresi 75,3 yıl olurken, kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresi 81,7 yıl olarak belirlendi.

Adem Ünlü vefat etti

Durağan esnaflarından Kasap Beşir Ünlü’nün oğlu, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Anestezi Teknisyeni, Adem Ünlü vefat etti.

Kastamonu ve Sinop’taki Turizm Unsurları Altyapı Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı


El Ele Güvenli Geleceğe

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında, Sinop Üniversitesini yeni kazanan ve ilimize çeşitli illerden gelen öğrenci ve ailelerine doğru bilgilendirme yapmak, Polis-Öğrenci ilişkilerini en üst düzeye çıkartmak...

Bayram Köseoğlu vefat etti

Sanayi esnaflarından, boyacı Bahadır Arı'nın eniştesi, Akyörük Köyünden, Ormandan emekli, Bayram Köseoğlu vefat etti.

Mustafa Eker, "Neden" diye sordu

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara alınacak olan temizlik işçileri için İŞKUR üzerinden alınacaklar belli oldu. Listelerin açıklanması sonrası CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker’ yaptığı açıklamada bir ayrıntıya dikkat çekerek ‘NEDEN’ diye sordu. Eker;

Başkan Ayhan; “Puan kaybını telafi edeceğiz”

Sinopspor Kulüp Başkanı Özhan, Sinopspor’un geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yeni Amasyaspor maçında 1-1 berabere kalarak 2 puan kaybettiğini belirterek bu hafta sonu Yozgat deplasmanında oynayacakları maçta galip gelerek puan kaybını telafi edeceklerini söyledi.

Osman Çakır görev almaya hazır olduğunu açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım biriminde koordinatör olarak çalışan Osman Çakır Haber Akasya gazetesinde yayımlanan “Osman Çakır AK Parti’den aday olacak mı?” başlığını taşıyan haberle ilgili olarak yaptığı açıklamada, göreve hazır olduğunu belirtti.

Taburcu niye denir?

Neden Türk hekimleri hastalarını iyileştirdikten sonra ‘’taburcu’’ ederler; ‘’gitsin’’, ‘’evci’’ gibi kelimeler kullanmazlar, hiç aklınıza geldi mi?

Ayhan Tüten vefat etti

Esnaf Kefalet Kooperatifinden emekli, Boyalı Köyü muhtarı Hüseyin Tüten'in kardeşi, Eren, Ceren ve Erdem Tüten'in babası, Ayhan Tüten vefat etti.

Kastamonu’daki ayı çıkabilir uyarısı gerçek oldu!

Kastamonu-İnebolu karayolu Oyrak Mevkiinde ormanlık alandan yola aniden çıkan bozayıya hafif ticari araç çarptı. Kazada ayı telef olurken, araçta da maddi hasar oluştu.

MHP'li Kadınlar Ankara'da buluştu

MHP Sinop Kadın Kolları üyeleri, Ankara'da Düzenlenen "Kadınlar Güçlensin Türkiye Büyüsün" Temalı Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısına katıldı.

Mahmut Memiş vefat etti

Darıözü Köyünden, Cengiz Topel Okulundan emekli Ahmet Memiş'in kardeşi, Adliyede çalışan Yaşar Memiş ve Yücel Memiş'in babası, Darıözü Köyü muhtarı Ahmet Meşeci'nin kayınpederi, Mahmut Memiş vefat etti.
Yeni HaberlerEski Haberler

O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Çoban ve Dindarlık


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:479895 DtGaNi

* ANASAYFA *