E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sosyal medyayı doğru kullanmak

AK Parti 1. sıra adayı Cengiz Tokmak'ın sosyal medya sayfasında İncil'den Aziz Pavlus'un Hz. İsa için sarf ettiği "Biz seviyoruz. Çünkü önce Allah bizi sevdi" sözlerini paylaştığı öne sürüldü.. Acaba Sayın Tokmak böyle bir sözü paylaştı mı?.. Ya da onun sayfası, başka partili tarafından kullanılıyor da etiketleniyor?. Doğruluk derecesini öğrenmek için önce Boyabat AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız'ı aradım..

Sayın Yıldız, böyle bir paylaşımdan haberi olmadığını ve sadece Tokmak'ın açıklamasını gördüğünü söyledi.. Daha sonra Sayın Tokmak’la görüştüm... Sayın Tokmak’a, “Böyle bir sözü paylaştınız mı?.. Yoksa sizin hesabınızdan birileri mi böyle yazılar yazıyor?” diye sordum. Sayın Tokmak, böyle bir yazının kendisine ait olmadığını söyledi.. Ulusal basından köşe yazarlarının kendisinden bahsettiğini ve yaptığı açıklamanın yeterli olmadığını belirttim..

“Çünkü açıklamalarınız yetersiz. Madem böyle bir sözü ve yazıyı paylaşmadınız o zaman daha detaylı bir açıklama yapmalısınız” dedim kendisine.. Ben de Sayın Tokmak'a inanmadığım için değil gazeteci refleksiyle konuyu araştırdım. Bütün sorduğum kişilerden aldığım cevap şu.. Tokmak'ın böyle bir şeyi söylemeyeceği ve paylaşmayacağı yönündeydi.. Biz de referanslar sonunda Sayın Tokmak'ın böyle bir şeyin paylaşmadığına ve söylemediğine inandık.. Biz inandık da vatandaşı nasıl bir açıklama yaparak inandırırsınız bilemem Sayın Tokmak.. Burada en büyük hata Sayın Tokmak'ın kendi sayfasını cahil bir partiliye kullandırması.. Eğer böyle bir söz ve yazı paylaşsaydı Sayın Tokmak, Müslüman mahallesinde salyangoz satan kişinin benim vekilim olamayacağı yönündeydi.. Ve cahil bir kişinin de vekil bile olsa beni temsil edemeyeceğini söyleyecektim.. Böyle bir yola çıkıyorsunuz yanınızda bu işlerden anlayacak profesyonel bir danışmanınız olmalı.. Siz her ne kadar var deseniz de yok Sayın Tokmak.. Sizleri sosyal medyadan veya ulusal medyadan bilgilendirecek tecrübeli ve bu işleri çok iyi bilen bir danışmana ihtiyacınız var.. Yoksa bu şekilde devam ederseniz daha çok başınız ağrır..

Tarih:01 05 2015 21:01(4257) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: harbi 04 05 2015 10:12
israil askerleri mecdi aksaya ya giriyor kutsal kitabımızı ayak altına alıyor da 1,5 milyar islam coğrafyasında bir tek ses çıkmıyor buna ne diyeceksin?egemen bağış kuranı kerim le dalga geçiyor yine bir ses yok ama nusret demiralın siyasi tecrübesizliğinden isfifade ederek ezan ın türkçe ve arapça okunması tartışmanın içerisine çekerek onlar kendilerini bilirler mükabulun tipler mhp yi baraj altına bırakmışlardır.sayın yazar günümüzde samanla sap birbirine karışmış ki kimin eli kimin cebinde sizcede öyle değil mi?

3. Yorum: boyabat lı 02 05 2015 10:04
turan bey şimdi olmadı işte

2. Yorum: inandık 02 05 2015 00:53
bizde inandık ..

1. Yorum: evetn 02 05 2015 00:11
turan bey bu açıklamaya kargalar güler sizde bizde biliyoruzki fecebook böyle kullanılmaz biz ne kadar dikkatliysek bir politikacı bu konuda ekstra dikkatli olmak zorunda bilinçsiz bir danışman bunu yapmışsa ki buna inanmam aziz pavlovu bilmesi mümkün değil aslında müslüman partiyim diye iktidarda olan bir partinin adyının incilden alıntılar yapması ayrı bir olaydırki bu halka anlatılıp bilinçlendirilmeli buda muhalefetin asli görevi olmalıdır saygılar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sıladan Mektup Var-3


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:551588 DtGaNi

* ANASAYFA *