E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop'u neye göre tanıtıyoruz?

İstanbul Feshane'de 2 yıldır "Sinop Tanıtım Günleri" adı altında bir organizasyon düzenleniyor.. Bu organizasyonu da İstanbul'da bulunan Sinoplu STK'lar düzenliyor.. Geçtiğimiz yıl Feshane'de ilki yapılan tanıtım organizasyonunda bütün STK'lar zoraki de olsa birlik olmuştu.. Fakat bu yılki Sinop Tanıtım Günleri'ni 2 STK, yani SİNDEF ve SİYAD düzenledi. Diğerlerinin niçin katılmadığını, başkanlarına veya son düzenleyenlere sormak lazım.. Bu tür organizasyonlara karşı değilim.. Bilakis hem de çok desteklerim.. Fakat benim burada karşı çıktığım Sinop Tanıtım Günleri adı altında olması.. Biz Feshane'de Sinop'u kime tanıtıyoruz?.. Başkalarına mı, yoksa İstanbul'da yaşayan Sinoplulara mı?..

Önce bu sorunun cevabı verilmesi lazım.. Eğer bu organizasyonları Sinop'un tanıtmak için yapıyorsak neye göre yapıyoruz?.. Onu bilmemiz lazım.. Hadi diyelim Sinop'u Feshane'de tanıttık.. Çok da güzel bir şekilde tanıttık.. Bütün televizyon kuruluşları ve gazeteler 4 gün boyunca Sinop'u haber yaptı, gezilecek yerlerimizi ve yöresel yiyeceklerimizi  tanıttı.. Ve bir de baktık ki yaz dönemi Sinop ve ilçeleri yerli ve yabancı turistten geçilmiyor.. Böyle bir durumda bu turistleri acaba nerede ağırlayacağız?.. Sinop merkez başta olmak üzere hangi ilçenin altyapısı var, 5 yıldızlı oteli var ve otoparkı var.. Bunları yapmadan veya tamamlamadan Sinop'u tanıtmak için iki yıldır Feshane'ye gelmek kusura bakmayın ama biraz komik oluyor..

Ha şunu diyebilirsiniz.. Biz Feshane'deki tanıtımla İstanbul'da ikamet eden hemşehrilerimizle kaynaşma yapıyoruz.. Buna okey.. Fakat yaptığınız organizasyonun ismi o zaman "Sinop Tanıtım Günleri" olmaz..  Ne olur?.. İstanbul'daki ''Sinopluların Kaynaşma Günü" olur.. Size göre bunun tanıtım denmesi yanlış olmayabilir fakat benim gibi düşünenler için bu bir yanlıştır.. Önce bütün il ve ilçelerdeki eksikleri yerel yönetim gidersin.. Gelen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarına cevap verebilelim.. Ondan sonra Sinop'u tanıtmaya kalkalım.. İşte o zamanda tanıtım için herkes taşın altına elini koymalı..Yoksa hazırlıksız yapılan bir tanıtım Sinop'a zarar verir.. Kaş yaparken göz çıkarmayalım..

Böyle bir tanıtım yapılıyorsa da sadece iki STK ve ya İstanbul'daki diğerleri nezdinde değil.. Valiliğin öncülüğünde, Sinop'taki STK'larla birlikte belediyelerin de katkılarıyla yapılmalıdır.. Birileri de kalkıp da zaten biz valiliğin öncülüğünde bu organizasyonu yapıyoruz demesin.. Nasıl yapıldığını biz biliyoruz.. Sinoplu hemşehrilerim de artık şu gruplaşma işinden de vazgeçmeli ve birbirleri ile kaynaşma içinde olmalı.. Feshane'de bile bu gruplaşmanız dikkat çekiyor.. Neyi paylaşamıyorsunuz?.. Nedir bu çekememezlik?.. Kusura bakmayın, mevkiiniz, zenginliğiniz ne olursa olsun hiç kimse kimseden üstün değil.. Ancak o sizin kasıntınız ve hüsnü kuruntunuz.. Tekrar söylüyorum Sinop'u tanıtmak için böyle bir organizasyon yapılacaksa eğer, her kesim katkı vermeli.. Tabii eksikleriniz giderilip ve gelen turiste cevap verebilecek hale gelince..

Tarih:29 11 2015 18:00(3954) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: . 01 12 2015 22:16
Sinoplu çiğ hamsi mi yiyor? Bunu lanse edenler kimlerdir? Ne kadar Sinop'lu Bu yarışmayı düzenleyenler Sinop'un önde gelenleri mi dir? Onlar evlerinde çiğ hamsiyi kendileri ve çoluk çocuğu yiyorlar mı?.BEN BİR SİNOPLU OLARAK HİÇ BİR ZAMAN ÇİĞ HAMSİ YEMEDİM!

1. Yorum: evetn 01 12 2015 21:24
öncelikle hoşgeldiniz yazılarınızı özlemiştik ama siz boşuna yorulmayın Boyabatlı olan zaten özlemini gidermek için geliyor geriside zaten öküzü fesi görünce gelmeyi düşünmez onlarda haklı insanlar tarihi yerleri tabiat güzelliklerini görmek için gelir tanıtımlarda bunlar yok onlar gelene kadar memleketin son ağacıda kesilmiş olur kısacası hiç kimse keşkek yemeye memleketimize gelmez onun için biz bize yeteriz deyip vizyonu olan yöneticiler bu işi yapana kadar bekleyeceğiz saygılar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Sıladan Mektup Var


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Kimiz biz: TUR...


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Organ Bağışı Hakkında Merak Ettikleriniz


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:332664 DtGaNi

* ANASAYFA *