E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Allah Cezanızı Versin

Devleti, Bankaları, Şahısları soymak yetmemiş olacak ki sıra Ormanları soymaya gelmiş.

Boyabat Orman İşletmesine bağlı olan Saraydüzü ilçesindeki orman soygunu?.

Gizemini halen koruyor. Gizemini derken aslında olay apaçık bir şekilde herkesin dilinde dolaşmaktadır. Bu olayın gizemini korumasının tek nedeni yetkililerin bu olay üzerine sünger çekme çabalarıdır. Söyleyeceklerimin altını çizerek teyit ediyorum. Olayın kapatılması için yetkililer büyük caba sarfetmektedir. Elimdeki belgelerde bunun en belirgin kanıtıdır.

Olay

15.07.2016 tarihinde Saraydüzü Orman İşletme Şefi olarak başlayan ... ... 'nin yaptığı denetimler sonucu gerçekleşiyor. 15.07. 2016 tarihinde Saraydüzü Orman İşletme Şefi olarak atanan .......  ........ bir hafta sonra yaptığı arazi denetiminde daha önce tespit edilmiş olan ağaçların kesilmediğini, farklı ağaçların kesildiğini, ayrıca hakedilmeyen kesim ücretinin talep edilmesinin yasal olmadığını beyanı üzerine konuyu yetkili mercilere taşıyor.

Ve bomba patlıyor.

Bugünden itibaren Şefe sağlı sollu hakaretler ve tehditler yağar. Konu Kastamonu Bölge Müdürlüğüne kadar sıçrar. Şef oradan da tonlarca hakaret ve tehdit alır. Bu kadar hakaret ve tehdite dayanamayan sevgili Şefimiz dayanır AKSARAY'(Cumhurbaşkanlığı Köşkü)ın kapısına.

Sonrası mı?

Orada bir teşekkürü dahi çok gören yetkililer sevgili şefimize '' Delidir ne yapsa yeridir'' diyerek hastaneye sevk ederler. Fakat yapılan tetkikler neticesinde Sevgili Şefimiz dört dörtlük akıllı çıkar.

Akabinde

Bize çok akıllı ve dürüst şef yaramaz diyen siyasilerimiz Sevgili Şefimizi ilçemizden sürerler.

Sayın okuyucularım

Atalarımız ''Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur''demiş. Sevgili şefimiz büyük bir yolsuzluğu gündeme taşıyor, karşılığında alnına deli damgası vuruluyor. E!!!!. Ne demişler ''BURASI TÜRKİYE''

Peki?.

Bir çuval kozalak dahi toplamanın suç olduğu ülkemizde, ormanımızı talan edenler kimler ve bunları kimler koruyor.

Bence ormanı soyup soğana çevirenler Ahmet olmuş, Mehmet olmuş veya bir siyasi partinin ilçe başkanı olmuş ne fark eder ki? Asıl mesele bu talanın üzerinin örtülmeye çalışılmasıdır. Elimde öyle belgeler var ki. Sevgili şefimize gelen vurmuş giden vurmuş. Olayın başlangıcından bugüne kadar dört ay geçtiği halde dava bir arpa boyu kadar ilerlememiş. Koskoca orman talan ediliyor, ortada tek suçlu yok.

Ey yetkililer

Baklava çalan çocuğa dokuz yıl ceza verilen ülkemizde, metreküplerce orman ürününü çalanlara mükafat vermek niye ki?

Şimdi soruyorum sizlere?

*Bu işin elebaşı ( Ağababası ) kim?

*Olayın adli mercilere intikal ettiği günü, ayakaltında hangi siyasiler dolaştı?

Son söz !......

Kim ki benim hakkımı gasp ediyorsa belasını Yüce Rabbimden bulur inşallah.

GÜNÜN SÖZÜ: Ormanımda bir dalı kesenin başını keserim. Fatih Sultan Mehmet

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:14 11 2016 10:01(2930) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: hüseyin cömert 15 11 2016 11:41
sayın yetkililer.............
şayet elinizde farklı belgeler var ise kamuoyuna bu belgeleri sunabiliriz. sizlerde kurum olarak bu şaibeden kurtulmuş olursunuz. bekliyoruz.

6. Yorum: hüseyin cömert 15 11 2016 11:34
4. ve 5. yorumcular elimdeki ses kayıtları ve resimler hiçte yabana atılır cinsten değil. kişilerin birbirini tehdit etmesi, hakarete varan sözlerin havada uçuştuğu ses kasetlerinden bahsediyorum. şefe açılan yoğun telefon trafiğinden de anlaşılıyor ki bir şeylerin üzeri örtünmek istiyor. ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum. malum boyabat orman işletmesi 2003 yılında 11 katlı binaların mevcut olduğu arsayı sattı. o arsa için değer keşif komisyonu 1 trilyon 200 milyar değer biçti. fakat orman işletmesi söz konusu arsayı 450 milyardan satışa çıkarttı. değer keşif komisyonundan biride dayım olur. bu belgeleri resmi kanaldan istediğim halde tarafıma bugüne kadar gönderilmedi. kısacası bu belgeler kayıpmış. yani ihalede resmen yolsuzluk yapıldı. maalesef bunlar ülkemizde olmayan şeyler değil. bu yolsuzluğa karışanların biride çok kıymetli belediye başkanımız şefik çakıcıdır. saygılar

5. Yorum: izah 15 11 2016 11:02
sayın cömert olay sizin yazdığınız şekilde değil o ormanda geçen yıl afet oldu ve binlerce ağaç rüzgardan kırıldı ve o kırılan ağaçların temizliği kesimi farklı şekildedir.olay ondan kaynaklanmaktadır.müfetti
şler geldi inceledi 1,5 ay ölçümler yapıldı.ormann kesiminde bir usulsüzlüğe rastlanmadı ve bazı maddi hatalar tespit edilerek kooperatiflerin bir çoğuna para cezası kesildi ve tahsil edildi.burda mağdur olan kooperatiflerde olmuştur.kooperatiflerde siyasilere kendilerine sahip çıkmadığı için kızgındır 2 ay boş yere iş durmuştur.sayın şef bir yanlış anlama neticesinde ve bazı kişilerin şefin iyi niyetini kullanması işi bu noktaya getirmiştir.ormanlar ordadır hiç bir talan ve zaiyat yoktur isterseniz gidip fotoğraflayabilirsiniz.ke
sinlikle bir talan vs. yoktur.gidip gözünüzle görebilirsiniz.

4. Yorum: taxus 15 11 2016 10:39
beyefendi öncelikle bu haber toplumsal bir duyarlılık olduğu kanaatidir fakat yargılama yapılmadan infaz yapılmaz.konu ile ilgili adli-idari tahkikat vardır mutlaka veya varsa şüpheye mahal yargı yolu açıktır zaten herkese.o nedenle bir takım kişilerden edinilen kulaktan dolma bilgilerle, elimde kanıt var demekle olmuyor bu işler...kamuoyu önünde gerçek ve tüzel kişiler hakkında toplumu yanıltıcı lekeleme çalışmaları izlenimi vermekten öte gitmemektir bu haber.ilgili kurumun çalışmaları ve boyabat ekonomisine katkısı hafife alınır değildir.

3. Yorum: seyfisayar 15 11 2016 08:45
bravo sayın cömert..!
2002 senesinde kerestecilik yaptığım dönemlerde taşköprü orman müdürlüğünde yapılan ihalede yatırdığım teminatı yaktığım için 1tek dal bile almamama rağmen 2014 senesinde karşıma 17000tl ceza borcu çıkardılar. evet yazıylada yazayım onyedibin yani eski parayla onyedi milyar. ve ben halen almadığım bir malın parasını ceza diye ödüyorum kanunların kestiği parmak acımaz diyorum ve ödüyorum.
şimdiiiiiii gel gelelim işin özüne;
ben almadığım tomruğun parasını öderken, adamöldürenin bile affedilip ormandan 1dal kesenin affedilmediği kanunlarımız varken, bu yolsuzluğun şerrefsizliğin hesabını kim verecek..?
yıllar önce boyabat orman müdürlüğünde de buna benzer bir soruşturma açıkmıştı akıbetini bilen varmı..?
benim hakkım var ise ben hakkımı ne bu dünyada nede ahirette helal etmiyorum ve yetkililerimizden bir an önce konuya el atmasını bekliuorum.
halk olarak vatandaş olarak buna hakkım olduğu kanaatindeyim.
tokattan boyabatıma sevgiler saygılar

2. Yorum: hüseyin cömert 14 11 2016 15:36
olayı açığa çıkartan kişi ile inşallah yakında röportajımız olacak. koskoca bir ormanın nasıl talan edildiğini, olayın kapatılmasında kimlerin rol oynadığını hep beraber okuyacağız. yakında.....

1. Yorum: boyabatlıklar 14 11 2016 11:49
cömerte bravo dostlar. işte gerçek bir araştırmacı gazetecilik örneği daha.cömert daima hakkın ve hukukun yanındadır beyler.allah razı olsun.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Çoban ve Dindarlık


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:543260 DtGaNi

* ANASAYFA *