E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Haydi Gözünüz Aydın

Sonunda başardınız……………..

On dört yılda ülke "Whipping boy" oldu.

Yani;

(16. ve 17. yüzyıllarda feodal düzenin hakimiyeti sonucu, üst sınıf ve alt tabaka arasındaki uçurum iyice açılmıştı. Öyle ki soylu kesim, kendisini halktan çok üstün görüyor ve onlarla herhangi bir yakın temas kurmaktan kaçınıyordu. Dolayısıyla saray mensubu ve asilzade çocuklarının halkın arasına karışıp, onlarla aynı dersliklerde eğitim almaları düşünülemezdi. Doğal olarak en iyi hoca ve alimler, saray, şato ve konaklara bu çocukların ayağına getiriliyordu. Ancak o dönem eğitim sırasında dayak ve cezalandırma çok yaygındı ve tabi ki bu yöntemin soylu çocuklar üzerinde kullanılması mümkün değildi. İşte buna çözüm olarak alt tabakadan olan bir çocuk, ders sırasında bu dayağı yemek için hazır bulunuyordu. Asilzade çocuğunun işlediği her hatada şamar ve sopayı bu çocuk yiyordu.)

On dört yılda ülke Şamar oğlanına döndü.

Dolar 3.50 TL

Bazı pişkinler "Ekmeği dolarla mı alıyoruz ne olmuş yani" diyor. Devletin 600 milyar dolarlık dış borcundan bi haberler. İMF'ye borç bitti ya.

Mazot 4.50 TL

Yine bazı pişkinler "Devlet savaş halinde masraf nereden çıkacak" diyor. Halbuki dünyada ham petrol fiyatları 45 dolara gerilerken, ne hikmetse ülkemizde akaryakıta iki günde bir zam yapılıyor.

ÖTV % 15 zamlandı.

Pişkinlerin imdadına bu seferde yağcılar yetişiyor "Zenginler düşünsün!"

Son bir ay içerisinde Türk Petrol Zülfikar Holding’e, Sabiha Gökçen Hava Limanıda Malezyalılara satıldı.

Yağdanlıklar boş durur mu hiç? Savunma dünden hazır "Zaten devlete külfetti bunlar!"

Buraya kadar yazdıklarımız paranın bir yüzü, bir de diğer yüzüne bakalım.

Atalarımız "Atlar tepişirken arada eşekler ezilir." dermiş.

Günümüzdeki bazı olaylar bu atasözü resmen teyit edercesine hareket ediyor….

Esas senaryonun içerisinde olanlar dışarıda kahraman nidalarıyla dolaşırken, senaryo ile uzaktan yakından ilişkisi olmayanlarda ne hikmetse kodesi boyluyor. Birileri de bu adaletsizliğe seyirci kalıyor. Hatta ayaları patlarcasına alkışlıyorlar.

Dünya devletlerinin ülkemize bakış açısı mı?

Sormayın Almanya bizi havaalanı yapıyor diye hasedinden çatır çatır çatlıyormuş.

Sakına yanlış anlamayın bu sözü ben demiyorum, ülkemizin ulemaları, bilgiçleri var ya onlar diyor.

2015 yılı ihracat rakamları;

Almanya : 1.500.000.000.000 Dolar (1 Trilyon 500 Milyar Dolar)
Türkiye : 150.000.000.000 Dolar (150 Milyar Dolar)

İki ülke arasındaki ihracat farkı bu kadar açık ara önde olursa tabi ki Almanya bizi kıskanır.

Bazı ülkelerde var ki yaptığımız kuru patırtıdan dahi diz bağları çözülüyormuş. Ben demiyorum, O diyor….

Sözüm şu ki;

Ülkenin altına dinamit koyan ey …………….. Ha gayret, gaz vermeye devam edin, az kaldı ülkenin paramparça olmasına..

NOT: Anlamış değilim, birilerine bol kepçe dağıtıyorlar, birilerinin de son lokmasını almaya çalışıyorlar. Kardeşim kasada para yoksa niçin savurganlık yapıyorsun, var ise niçin zamları kurşun gibi yağdırıyorsun.

GÜNÜN SÖZÜ: Görünen köy kılavuz istemez (Atasözü)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:27 11 2016 20:45(3253) Facebook'ta Paylaş

12. Yorum: doğan 30 11 2016 09:55
sayın cömert size tek bir sözüm var.savaşı dışarıdan izleyeceğinize savaşın içine girin haberi öyle yapın tabi korkunuz yoksa.

11. Yorum: hüseyin cömert 29 11 2016 19:35
10 yorumcu......almanyanın 1 trilyon üzerinde ithalatı var diyorsun.evet doğru diyorsun. almanyanın yaptığı ihracattan aldığı ithalatı düşersen bu ülkenin yılda 300-400 milyar dolar girdi sağladığını göreceksiniz.ama ne hikmetse türkiyenin ithalatını yazmayı unutmuşsun ben söyleyeyim.türkiyenin 2015 yılı ithalatı 200 milyar dolar. türkiyenin ithalatından ihracat gelirini düştüğün vakit türkiyenin 2015 yılında 50 milyar dolar açık verdiğini göreceksin. ayrıca özel sektör borcu demişsin.evet 600 milyar doların 200 milyar doları devletin 400 milyar dolarıda özel sektör borcu.ancak ankara belediyesinin milyarlarca dolar dışarıya olan borcunu hesaba katarsak acaba diyorum bu paranın kefili kim?söylüyorum devlet.e ankara belediyesi bu borcu ödeyemeyeceğine göre borç kime kalıyor d-e-v-l-e-t-e

10. Yorum: boyabatlı 29 11 2016 12:54
özel sektörün borcunu devlet borcu diye yutturmaya çalışan zaat almanyanın 1 trilyon doların üstündeki ithalat borcunuda sen ödüyosun galiba

9. Yorum: datçalı 28 11 2016 17:28
milat birgün sen de altini tutamayacaksin hatta toprak olacak o haram yemiş vücudu nu yılanlar,bocekler,kurtlar
a yem olacak sakın unutma!!!

8. Yorum: gerçek 28 11 2016 15:18
boyabat devlet hastanesinde hizmetli doktoru dövüyor kimsenin haberi yok.bütün ulusal basında yazdı bir sizlerin mi haberi yok.o doktor darp raporu alarak tayin isteyecek hala insanlık olarak bir adım atılmamış boyabat olarak.

7. Yorum: boyabatlı 28 11 2016 12:34
çok güzel yazmışsın helal olsun .ama anlayana ?

6. Yorum: boyabatlıklar 28 11 2016 12:25
cömerte bravo be dostlar. döktürmüş gene. helal olsun.cömert boyabat ahalisinin uyanması ve bilinçlenmesi için durmadan çalışıp cabalıyor. allah razı olsun.

5. Yorum: esentepeli,, 28 11 2016 11:34
ak parti binasındaki sekreter neden apar topar şefik başkan tarafından işten atıldı yazık çok yazık ,,,,

4. Yorum: milat 28 11 2016 11:14
17-25 aralıkta denediler olmadı, mit tırları ile teröristlere yataklık ediyorlar dediler olmadı,gezide kalkıştılar yine olmadı, pkk yı meydana sürdüler devlet onları çukura gömdü baktılar yine olmuyor bu sefer fetöyü sahaya sürdüler ama bu asil millet onlarada geçit vermedi şimdi türkiye üzerinden ekonomik darbe yapmak istiyorlar birileri buna seviniyor. türk milletinin düşmanları görevlerini yapıyorda buna içeride çanak tutan maşalar niye seviniyor. ülkemiz pkk-deaş-fetö-ve bunların ağababaları ile şuan savaş halinde iken bile allaha şükür yinede dimdik ayakta iken zamanıda altını bile tutumayan ecevit dönemini unutmuyor, bi anayasa kitabı ile ekonominin felç olduğu,ekonomiyi yönetecek adam bulamayınca kemal devrişi getirenleri, deprem parası ile memur maaşı ödeyen 2002 öncesi okulu,yolu,hastahanesi,il
acı olmayan türkiyeyide çok iyi biliyor.boşuna sevinmeyin ekonomimizide çökertemeyecekler ancak sizin gibiler üzerinden millete korku salarlar

3. Yorum: caner 2 28 11 2016 09:50
bu sınavları boyabata hizmette samimi iseniz laf cambazlığı yapmadan boyabatta yaptırın açıkogretım ,kpss, oss sınavları boyabatta da olsun acın bakın oss kılavuzunu birçok ilçede sınav yapılıyor buralar merkezlerinden ayrı bir sınav merkezi olarak geçiyor.. boyabatın ileri gelenlerinede sesleniyorum..biraz bu işin ucundan tutun sırık kebabı, demir fiyatları , nakliye fiyatı falancı filan yere aday olursa muhabbetlerinden kendinizi biraz geri çekin ve bu konuya odaklanın. gerekn yerlere baskı ve muracaat yapalım..çocugunuzun torununuz yollarda stres altında olmaması için kafası rahat sınava girmesi istikbali için bu sınavları burada yaptırın.başka ilçelerden ne eksiğimiz var.?ya benzin parasına ne demeli butun boyabat ve cevre ılçeler sinopa taşınıyor.. servet harcanıyor adeta.....

2. Yorum: caner 28 11 2016 09:53
bakıyoruz ki siyasiler falanca yerde gezmeye gitmiş... filanca yerde millettele tokalaşmış..vatandaş olarak bizler büyük sınavların boyabatta yapılmasını istiyoruz..ya allah aşkına samsunun 4 ilçesi sınav merkezi havza bafra çarşamba merkez , bitliste merkez ve tatvan olarak iki ayrı yerde sınav yapılıyor,tokatın 4 ilçesinde rizenin 3 ilçesinde bu sınavlar yapılıyor v.s. v.s bir çok ilçede yapılıyor açın bakın öss klavuzunu yazıyor. şimdi buradan boyabata hizmet söylemi ile gezinenlere sesleniyorum. bu sınavlar diğer illerin çoğunda ilçelerde uzun zamandır yapılıyor. boyabat ve cevresındeki ilçeler ortalama 100 km mesafe yol giderek sinop merkeze sınava gdiyor..

1. Yorum: boyabatlı 27 11 2016 23:10
helal olsun be hüseyin cömert. bazı ak trolleri kızdıracaksın gene ama onlarda senin bu yazdıklarını. gün gelecek anlayacaklar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Çoban ve Dindarlık


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:543271 DtGaNi

* ANASAYFA *