E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?

2007 Genel Seçimlerinde AKP’nin tanıtım broşür ve afişlerinde yerli uçağımızı yaptık. Havada dev bir uçak fotoğrafı !... O uçak aradan yaklaşık on yıl geçti bir türlü piste inemedi. Türkiye 22 yılda faize 135 milyar lira öderken, AKP 15 yıllık iktidarında 707 milyar 200 milyon lira ödedi. Hani Faiz Haramdı?

….

Uçağımızı, tankımızı helikopterimizi, kendi gemimizi kendimiz inşa ediyoruz diye aldatılıyor. Tankımızın motorunu Ukrayna'da bulmuşuz. Uçaklarımızın İngiltere ile yapılacağına ilişkin bir takım anlaşmalara imza atmışız.

Siz Türkiye'de daha kendi arabanızın motorunu inşa edemezken, bu projeleri gündeme getirmek ve inanmak!..

Türkiye güçlenmeli, lafla değil. Lafla peynir gemisi yürümez.

Bu iktidarın 15 yıldır lafla peynir gemisi yürütmekteki başarısına haksızlık etmeyelim!

….

Millettin vergileri ile bin bir emekle okuyan, yetiştirilen gençlerimiz Türkiye’de iş veya iyi çalışma ortamı bulamadıkları için yurtdışına kaçıyor. ABD’nin önde gelen bilgisayar şirketleri Türk bilgisayar mühendislerini kapıyor. Sayıları binleri aşıyor. Uçakların yazılım programlarını ABD ve İsrail yapıyor !..

Sosyal medyada aktroller, yabancı ülkelerin tank, uçak, gemi fotoğraflarını Türkiye yapıyor diye övünerek paylaşmaları ne kadar ahlakidir?

AKP siyasi iktidarı, 2003-2016 döneminde yapılan toplam faiz ödemesi 707 milyar 200 milyon lira…

Hani faiz haramdı?

“1980-2002 arası Türkiye’nin ödediği faiz 135 milyar lira.

Hadi kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan damı korkmuyorsunuz?

Ülkeyi yönetenlerin, milletin gözlerinin içine bakarak, yalan söylemesi, vatandaşını aldatması, dini ve insani olarak ne kadar doğru olduğunu sizlerin yorumuna bırakıyorum.

Tarih:20 05 2017 13:17(1413) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: aslan 23 05 2017 12:02
"emrah"; onlarca yildan beri, siyasi propaganda diye saçma-sapan sloganlarla halki kandirmaya yonelik cumleler ve vaadler sunanlari kinamak neden "zevk almak" olsun ki? mevcut iktidarin 16 yilda yabanci ulkelere yap-islet sistemiyle yol, kopru, havalimani,,, yaptirtip kaymagini onlara yedirmeyi basari sayiyorsak bravo inananlara!!! peki, toplanan vergiler ve "yap-islet"i gerceklestirenlerden alinan rantlar nereye gitti? onlari biliyor muyuz? devlet harcamalarinin kontrolunu yapmasi gereken "sayistay" gorevini yapabiliyor mu???

6. Yorum: emrah 21 05 2017 21:54
senin gibi yazarlar türkiyenin yoksulluğundan zevk alıyorsunuz herhalde hangi partili olursan ol lütfen ülkemizi küçük düşürecek yazılar yazmayın akp yi sevmeyebilirsin ama lütfen bu vatanada ihanet etmeyin

5. Yorum: arif 21 05 2017 09:41
motora ne gerek var lafla peynir gemisi yürüyor o zaman tankda yürür uçakta uçar ver mehteri....

4. Yorum: milat 20 05 2017 17:54
sizin küreselleşmeden haberiniz yok sayın yazar,dünyada artık bir çok ürün başka ülkelerde üretilen ürünlerin bir araya getirilmesi ile yapılıyor. örneğin mercedes bursada üretilen renault motoru kullanıyor,bmv peugeot motoru kullandığı gibi range rover evoque ve jaguar ford motoru kullanıyor.lakin ana beyin yazılımlar aselsan tübitak gibi ve milli kurumlar tarafından yapılıyor.f16 bile artık kendi yazılımımız,dünyada silahlı iha yapabilen sayılı ülkelerdeniz.200 km som füzesi,umtas tanjsavar füzesi,yerli silahımız mke üretimi mpt-76,keskin nişan tüfeği bora-12,fırtına obüsler,donanımlarının yüzde 80 yazılımın tamamı yerli göktürk 2,milgem milli gemimiz,kirpi,kobra,ida insansız deniz aracı. en son sinopta denen fakat sizin gibilerin göremediği bora milli füzemiz. kendi devletini böyle hakir gören küçümseyen sizin gibiler bu aşağılık kompleksinden ne zaman kurtulacak merak ediyorum

3. Yorum: hasan 20 05 2017 17:30
ayrıca bu faiz ödendiyse bile şu anda ne kadar ödüyoruz. bu yaşa gelmiş adamsın, ecevitin oldugu, kenan evrenin olduğu, süleyman demirelin olduğu günleri mi bize övüyorsun. millet hastanelerden parası olmadığı için cenazelerini alamıyordu, neyin kafasındasın sen celıl çolak ????????

2. Yorum: hasan 20 05 2017 17:24
celil efendi ak parti döneminde 707 milyar dolar faize ödemişiz, 1980 den 2002 ye kadar da 135 milyar dolar ödemişiz ıspatla bakalım. lafla peynir gemisi yürümez, ispat gerekir

1. Yorum: evet 20 05 2017 15:38
doğru diyon hiç put yapmadıya zorunuza gidiyo dimi.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Tümü

15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


2018 Boyabat Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonucu (24 Haziran 2018)


Hitler Seçimle İktidara Geldi Ya Sonra..


Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini görmeye hakkı yok mu?


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:440043 DtGaNi

* ANASAYFA *