E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?

2007 Genel Seçimlerinde AKP’nin tanıtım broşür ve afişlerinde yerli uçağımızı yaptık. Havada dev bir uçak fotoğrafı !... O uçak aradan yaklaşık on yıl geçti bir türlü piste inemedi. Türkiye 22 yılda faize 135 milyar lira öderken, AKP 15 yıllık iktidarında 707 milyar 200 milyon lira ödedi. Hani Faiz Haramdı?

….

Uçağımızı, tankımızı helikopterimizi, kendi gemimizi kendimiz inşa ediyoruz diye aldatılıyor. Tankımızın motorunu Ukrayna'da bulmuşuz. Uçaklarımızın İngiltere ile yapılacağına ilişkin bir takım anlaşmalara imza atmışız.

Siz Türkiye'de daha kendi arabanızın motorunu inşa edemezken, bu projeleri gündeme getirmek ve inanmak!..

Türkiye güçlenmeli, lafla değil. Lafla peynir gemisi yürümez.

Bu iktidarın 15 yıldır lafla peynir gemisi yürütmekteki başarısına haksızlık etmeyelim!

….

Millettin vergileri ile bin bir emekle okuyan, yetiştirilen gençlerimiz Türkiye’de iş veya iyi çalışma ortamı bulamadıkları için yurtdışına kaçıyor. ABD’nin önde gelen bilgisayar şirketleri Türk bilgisayar mühendislerini kapıyor. Sayıları binleri aşıyor. Uçakların yazılım programlarını ABD ve İsrail yapıyor !..

Sosyal medyada aktroller, yabancı ülkelerin tank, uçak, gemi fotoğraflarını Türkiye yapıyor diye övünerek paylaşmaları ne kadar ahlakidir?

AKP siyasi iktidarı, 2003-2016 döneminde yapılan toplam faiz ödemesi 707 milyar 200 milyon lira…

Hani faiz haramdı?

“1980-2002 arası Türkiye’nin ödediği faiz 135 milyar lira.

Hadi kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan damı korkmuyorsunuz?

Ülkeyi yönetenlerin, milletin gözlerinin içine bakarak, yalan söylemesi, vatandaşını aldatması, dini ve insani olarak ne kadar doğru olduğunu sizlerin yorumuna bırakıyorum.

Tarih:20 05 2017 13:17(1048) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: aslan 23 05 2017 12:02
"emrah"; onlarca yildan beri, siyasi propaganda diye saçma-sapan sloganlarla halki kandirmaya yonelik cumleler ve vaadler sunanlari kinamak neden "zevk almak" olsun ki? mevcut iktidarin 16 yilda yabanci ulkelere yap-islet sistemiyle yol, kopru, havalimani,,, yaptirtip kaymagini onlara yedirmeyi basari sayiyorsak bravo inananlara!!! peki, toplanan vergiler ve "yap-islet"i gerceklestirenlerden alinan rantlar nereye gitti? onlari biliyor muyuz? devlet harcamalarinin kontrolunu yapmasi gereken "sayistay" gorevini yapabiliyor mu???

6. Yorum: emrah 21 05 2017 21:54
senin gibi yazarlar türkiyenin yoksulluğundan zevk alıyorsunuz herhalde hangi partili olursan ol lütfen ülkemizi küçük düşürecek yazılar yazmayın akp yi sevmeyebilirsin ama lütfen bu vatanada ihanet etmeyin

5. Yorum: arif 21 05 2017 09:41
motora ne gerek var lafla peynir gemisi yürüyor o zaman tankda yürür uçakta uçar ver mehteri....

4. Yorum: milat 20 05 2017 17:54
sizin küreselleşmeden haberiniz yok sayın yazar,dünyada artık bir çok ürün başka ülkelerde üretilen ürünlerin bir araya getirilmesi ile yapılıyor. örneğin mercedes bursada üretilen renault motoru kullanıyor,bmv peugeot motoru kullandığı gibi range rover evoque ve jaguar ford motoru kullanıyor.lakin ana beyin yazılımlar aselsan tübitak gibi ve milli kurumlar tarafından yapılıyor.f16 bile artık kendi yazılımımız,dünyada silahlı iha yapabilen sayılı ülkelerdeniz.200 km som füzesi,umtas tanjsavar füzesi,yerli silahımız mke üretimi mpt-76,keskin nişan tüfeği bora-12,fırtına obüsler,donanımlarının yüzde 80 yazılımın tamamı yerli göktürk 2,milgem milli gemimiz,kirpi,kobra,ida insansız deniz aracı. en son sinopta denen fakat sizin gibilerin göremediği bora milli füzemiz. kendi devletini böyle hakir gören küçümseyen sizin gibiler bu aşağılık kompleksinden ne zaman kurtulacak merak ediyorum

3. Yorum: hasan 20 05 2017 17:30
ayrıca bu faiz ödendiyse bile şu anda ne kadar ödüyoruz. bu yaşa gelmiş adamsın, ecevitin oldugu, kenan evrenin olduğu, süleyman demirelin olduğu günleri mi bize övüyorsun. millet hastanelerden parası olmadığı için cenazelerini alamıyordu, neyin kafasındasın sen celıl çolak ????????

2. Yorum: hasan 20 05 2017 17:24
celil efendi ak parti döneminde 707 milyar dolar faize ödemişiz, 1980 den 2002 ye kadar da 135 milyar dolar ödemişiz ıspatla bakalım. lafla peynir gemisi yürümez, ispat gerekir

1. Yorum: evet 20 05 2017 15:38
doğru diyon hiç put yapmadıya zorunuza gidiyo dimi.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041124 DtGaNi

* ANASAYFA *