E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ey SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas ediyor haberin var mı?

CHP lideri KILIÇDAROĞLU'nu SGK'yı iflas ettirmekle suçlayan ERDOĞAN, DAVUTOĞLU, Binali YILDIRIM, AKP ve AKP'li yazarlardan ses yok. Böyle giderse emekli maaşları da tehlikeye girerse yine suçlu Kılıçdaroğlu’mu olacaktır?

AKP 15 yıldır çamur at izi kalsın siyasetiyle bugünlere getiren seçmenler hala daha savunarak oy veriyorlarsa, seçmenlerin sosyolojik profilleri araştırılmalıdır.

Gerçi, ihtiyaç sahibi olmayan, evi, arabası, ek geliri olanlara sosyal yardım adı altında 19 milyon vatandaş yardım alıyorsa, bunun oy yüzdesi 38 !...

Peki, devletten yardım almayı kendisine ar eden dürüst, vatanın milletinin çıkarlarını düşünen insanlar ne yapsın?

…..

Eski yıllarda adını “Sosyal Sigortalar Kurumu”- SSK olarak hatırlıyoruz. Sonradan yeni katılımlarla adını “Sosyal Güvenlik Kurumu” -SGK olarak değiştirdi.

Kısaca Türkiye’nin sosyal güvenlik sistemi açığı azalmıyor, tersine artıyor. Mesela, 2003 yılında 15 milyar 884 milyon lira olan bütçeden SGK’ya aktarılan destek, 2016 yılında 108 milyar 73 milyon liraya yükseldi.2017 iki ayında ise bütçeden SGK’ya aktarılan kaynak tam 24 milyar 552 milyon liraya ulaştı.

2003 yılında ülkemizde 12 milyon 542 bin çalışana karşılık, 6 milyon 849 bin kişi de emekli maaşı almaktaydı.

Aradan 13 yıl geçti.

Ülkemizin ekonomisi hızla büyüdü ve GSYH’mız 314 milyar dolardan 857 milyar dolara yükseldi. Çalışan sayısı artık 21 milyon 132 bin kişi... Buna karşılık emekli maaşı alanların sayısı ise 11 milyon 755 bin kişi.

Nerede bu SGK genel müdürü?

Tanıyan var mı?

SGK’yı iflas noktasına kim getirdi?

Tarih:02 06 2017 22:53(1144) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: cabir solak 06 06 2017 15:18
değerli yazar,haberin ilk parağrağından anlaşılacağı üzere güzel bir sosyal demokrat olduğunuz kesin.vatandaş gecenin bir yarısı gidip sabahlara kadar muayene sıra kuyruğu beklemiyorsa sebebi kesinlikle chp dir kemal kılıçdaroğlu demenize ramak kalmış neredeyse.ciddi olun,güldürmeyin insanları.gözlük çerçevesini ağza almakla yazarlık olmaz

2. Yorum: kavaklı 06 06 2017 10:15
sağlık hizmetleri güya ücretsiz sağlık ocağına gidiyorum hepatit aşısı yok cebinizden alın deniyor altmış lira verdim aşı aldım eyy kılıçdaroğlu batırdın bizi.

1. Yorum: karaçaylı 04 06 2017 10:38
ben bir sağlık kurumundan emekliyim. 12 yıl oldu emekli olalı. o zamanlar sağlık için hiç bir ek ödeme yapmıyordum. şimdi ise katkı payı olarak muayene olduğum zaman bile bir ücret ödüyorum. yeni eşim ameliyat oldu. doktoru bir alet var eğer bu aleti alırsanız yan etki % 90 daha az olur. daha çabuk iyileşir dedi. ben ve aynı gün ameliyat olan diğer 5 hasta yakını da bu aleti aldık. fiyatı 1.300 tl. bu şartlarda sgk batıyorsa 15 yıldır bizi yöneten eyyy chp demek gerekir. akp nin suçu ne?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041122 DtGaNi

* ANASAYFA *