E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekti? 59 günde 59 şehit !

Referandumun üzerinden tam 59 gün geçti. 16 Nisan tarihinden bugüne kadar geçen 59 günde 59 şehit verdik. “Evet” çıkarsa şehit gelmeyecek demiyorlar mıy dı? Dağlara taşlara dev afişlere yazmadılar mı? Sloganlara, yalanlara, riyakarlıklara oy verenler sormayacak mısınız? Ey, “evet” diyenler vicdanınız rahat mı?

“Referandumdan ‘Evet’ çıkarsa terör örgütlerinin hiçbirinin sesi çıkmayacak diye vatandaşa söz verip oy istediler. Bu anayasa değişikliği geçerse terör kesin bitecek dediler. Gelinen noktada bunun bir palavradan öteye geçmediğini görmüyormusunuz?

Referandumun üzerinden 59 gün geçti ve 59 günde 59 şehit verdik. O sözleri verenlerin yüzü hiç mi kızarmıyor? Ya oy verenler !...

15 yıldır iktidarda olan AKP terörü bitirmek istedi de size kim engel oldu? Elini, kolunu bağlayan mı vardı diye sormayacak mısınız?

Yalanlara, sloganlara, riyakarlıklara oy verenlere soruyorum;

‘Teröre destek verenler terörü bitirir mi? Teröristlerin arkasını sıvazlayanlar, terörü bitirir mi ? Caddeler, sokaklar kazılırken valilere, kaymakamlara talimat verip ‘bunlara dokunmayın’ diyenler, terörü önleyebilir mi?… ‘

Terör neden bitmedi?’ diye şimdi sizin elinizi vicdanınıza koyup, bu soruyu AKP siyasi iktidarına sormayacak mısınız?

….

İlkeli, inançlı insanlar için siyaset ülkesine, milletine hizmet etmektir. İktidar olmak için halkına yalan söylemek, seçim vaadlerini ve sözlerini yerine getirmemek değildir.

Referandumsırasında ne dediler, ‘Evetoyu verin. Terör bitecek’. Bütün billboard yazılıydı. Çıktılar televizyonlarda sabah, akşam bu propaganda yaptılar. Referandum bitti, terör başladı. On beş yıldır iktidar olanlar, terörü bitiremeyenler nasıl bitirecekler diye sormak aklınıza gelmedi mi?

Teröre destek verenler terörü bitirir mi? Teröristlerin arkasını sıvazlayanlar, terörü bitirir mi ? Caddeler, sokaklar kazılırken valilere, kaymakamlara talimat verip ‘bunlara dokunmayın’ diyenler, terörü önleyebilir mi?

Hayıroyu kullananlar terörün bitmeyeceğini biliyorlardı. Onların teröre destek verdiğini de çok iyi biliyorlardı.

Tarih:15 06 2017 15:17(742) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: cemal 14 07 2017 15:44
utanmadan yazıyorsun deyilmi terörü kullanarak belki birşeyler çıkar buralardan diye yazıklar olsun sana yazar efendi

4. Yorum: salih 19 06 2017 00:35
bitmez bu mesele sayın yazar bitmez çünkü bunlar her yerde silahsızlar var kalemi silahtan daha tehlikeli kullananlar var bunu en iyi sen anlarsın 15 temmuzu anlatmak yerine bunların dilinden yazan öve öve bitiremediğiniz avrupa varken bir olaydan ötürü fıransada ohal hala devam ederken bizim milletimizi çocukları ve bu ülkenin cumhurbaşkanına saldırı yapılırken eliniz kalem tutupda bunlara karşı sessiz kalan senin gibi değerli yazarlar varken ülkede ohal var diye dert yanan fıransaya ses çıkarmayan bakanlarımızı ülkelerine almayan sizin demokrasi özgürlükler diye basettiğiniz ülkeler varken bitmez.bunları dile kalemine alamayacak ve hala ülkesini demiyorum türkiyeyi eleştiren siz değerli kalemi zehir saçan yazarlar varken silahlar bitsede kalemler devam edecek yazmaya taki sıra onlara gelene kadar unutma herşeyin bir sırası var.saygılar.

3. Yorum: hayırcı 17 06 2017 17:53
şehit lere allahtan rahmet diliyorum bu hükümetin bu sorunu çözemeyeceği zaten en basyan belliydi. hangi sorunu cozduki .

2. Yorum: boyabatlı 16 06 2017 10:06
teşekkürler hocam çok doğru güzel bir yazı olmuş tabiki anlayanlara .bu arada ateş düştüğü yeri yakıyor ? saygılar.

1. Yorum: evet 16 06 2017 03:17
sayın yazar,seni kimse okumuyor bırak artık şu yazı işlerini.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041212 DtGaNi

* ANASAYFA *