E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu şu günlerde, yazılarımı okuyan okumayan, yazdığım bu yazılar nedeniyle beni seven sevmeyen, herkesi saygı ve sevgilerim ile selamlıyorum.

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi nedeniyle şehit olanlara Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Her kim veya kimler tarafından yapılırsa yapılsın tüm darbelerin karşısında olduğumu belirtip, eğitim ile ilgili bazı konulara değinmek istiyorum.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yazmış olduğum DARBE VE KÖTÜ KOKULAR (08.08.2016) başlıklı yazıma böyle başlamıştım. Devamında da;

Daha önce defalarca söylediğim gibi her türlü darbeye karşıyım ama, son günlerde alelacele birçok kişinin görevden alınması, bazı eğitim kurumlarının kapatılması da hoşuma gitmiyor. Acaba ne derece sağlıklı yapılıyor sorusunu kendime sormadan edemiyorum. Acele işe şeytan karışır atasözünü hatırlatmak istiyorum. Demiştim.

Daha sonra, Sayın Cumhurbaşkanı R. Tayip Erdoğan da, “At izi it izine karıştı” yani Suçlu ile suçsuzun ayırt edilemeyeceği kadar karışık bir durum yaşanmakta dedi.

O günden bu yana okuduklarımı, duyduklarımı, izlediklerimi göz önüne getirdiğimde o gün ki düşüncelerimde bir değişiklik olmadı. Tam aksine daha da kuvvetlendi.

Çünkü o gün Fetö ile can ciğer olanlar, Fetullah Güleni yere göğe sığdıramayanlar, karşısında el pençe duranlar, hala görevlerinin başındalar.

Ne istedin de vermedik denilen Fetullah Gülen ABD ye niye kaçtı? Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılanan Fetullah Hocaefendi dediğiniz Fetö 2006 yılında AKP hükümetinin terörle mücadele yasasında değişiklik yaparak beraat ettirilmedi mi?

Birçok kişi haklı veya haksız yere içeri atılırken siyasilerden, özellikle fetö ile resimleri olan, karşısında el pençe duranlardan içeri alınan yok. Alınan damatlar da kısa zamanda serbest bırakılıyor. Halkın bilmediği ne dolaplar dönüyor acaba? Sen, damadı serbest bırakmazsan bende bildiklerimi açıklarım mı deniyor?

Bugüne kadar özellikle örgütün siyasi ayağının ortaya çıkarılmaması yeni şüpheleri beraberinde getirmektedir. Bunlar da 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ki düşüncelerimi kuvvetlendiriyor.

Duyduğum. Darbe girişiminden hemen sonra bir polis memuru Fetö cü olduğu iddiası ile içeri alınıyor. Bu polis memuru anne ve babasını arayarak, çocuklarıma sahip olun beni içeri alıyorlar diyor. Anne baba da bizim vatan haini bir evladımız olamaz. Çocukların ile de ilgilenmeyiz diyorlar. Bir müddet sonra gerçekten bu örgüt ile ilgisi olmadığı anlaşılıyor. Serbest bırakıyorlar. Serbest kalan polis, benim kötü günümde yanımda olmayan annem babam yok. Bundan sonra sizi tanımıyorum diyor.

Anlamadan, dinlemeden yıkıldı mı bir aile. Ben bunun gibi daha çok olduğu kanısındayım. Haksız yere içeri alınanlar olduğunu, çok kişinin mağdur edildiğini düşünmemek elde değil.

Tabi ki bu vatana ihanet eden kim olursa olsun gereken cezayı almalı. Geri dönüşü olmayacağı için bu ceza idam olmamalı.

Sayın Cumhurbaşkanımız getirin idamı hemen imzalayayım diyordu. Referandum öncesi idam geri gelsin, Fetö örgütünün lideri idam edilsin diyen çok kişi vardı. Şimdi AKP genel başkanı olarak sayın R.T Erdoğan idam yasasını getirebilir.

Yalnız, Türkiye de idam, 5218 sayılı kanun ile 14.07.2004 tarihinde AKP hükümeti tarafından kaldırılmıştır. İdam isteyen ey halk bunu da bilmeniz lazım.

Diyelim ki o gün yanıldınız. Kandırıldınız, şimdi idam yasasını geri getirdiniz. Dün Hoca Efendi dediğiniz kişiyi idam edebilir misiniz? Çok zor.

Esas önemlisi vatandaşlıktan çıkardığınız, vatandaşınız olmayan bir kişiyi Türkiye ye iade ederler mi? Etmezler. Alamayacağınız bir adamı nasıl idam edebilirsiniz? Eyyy hükümet ne yapmak istiyorsunuz?

Bu adamı vatandaşlıktan çıkarıp kurtulalım. Yoksa ucu bize dokunacak. O zaman da domino taşları gibi yıkılır gideriz mi diyorsunuz?

Evet Fetö bir terör örgütüdür. 15 Temmuz darbe girişimini iyi ki başaramamışlardır. Darbe kim tarafından yapılırsa yapılsın kabul edilemez. Fakat darbe girişimi ile ilgili yapılan çalışmaları da olumlu bulmuyorum. Daha kim suçlu, kim suçsuz olduğu anlaşılmadan hareket edilmesi kime fayda sağlar?

20.10.2016 günü TBMM İçişleri Komisyonu'nda 15 Temmuz'un 'Demokrasi ve Şehitler Günü' olarak resmi tatil olması da kabul edildi. Aradan üç buçuk ay gibi bir zaman geçmiş. Daha hiçbir konu aydınlatılmamış. TBMM İçişleri komisyonu başka şeylerle meşgul. Öncelikle darbe girişiminin aydınlatılması için çaba harcaması gerekmez mi?

O gün düşündüğüm gibi bugün de araştırmaların tarafsız bir komisyon tarafından yapılmalıydı diyorum. Yapılmadı. Yapılmıyor. Fetö böyle mi temizlenecek?

Darbe girişiminden bir ay kadar sonra yazmış olduğum o yazımda darbe girişimin arkasında şunlar var, bunlar var diye bir şey demedim. Yazının yayınlandığı gün okuyup yorum yapan bir yorumcunun yorumu, “mustafa bey yazınızı okudum bazı yerlere katılıyorum ama şu imanıza da çok anlam veremedim bu darbe girişimi arkasında hükümet ve cumhurbaşkanımı var bunu demek istiyorsunuz. ……” devam ediyor.

Ben öyle bir şey demedim. Tekrar ediyorum. Tarafsız bir komisyon tarafından bu işler yürütülmeli dedim. Hala aynı düşüncedeyim.

***

Bakan

Bir Türk gazeteci Avusturyalı meslektaşına takılmış:

- Çok hoş ülkesiniz vallahi, deniziniz yok ama Denizcilik bakanınız var.

Avusturyalı dudaklarının ucunda bir tebessümle yanıtlamış:

- Ne var ki bunda? Sizde de Adalet bakanı var ya!

Mustafa Gürleyen (15.06.2017)

Tarih:17 06 2017 13:53(1705) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


Osman Çakır’dan Mevlid Kandili mesajı


Sıladan Mektup Var-3


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:616951 DtGaNi

* ANASAYFA *