E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“Hak, Hukuk, Adalet!”

15 Haziran 2017’de sabah saatlerin de Ankara Güven Park’ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ADALET yürüyüşü yol boyunca katılımcı on binlerle 25. Günün sonunda 9 Temmuz 2017’de İstanbul Maltepe’de milyonlarla meydanda buluşarak “HAK HUKUK ADALET” söylemiyle inledi…

25 gün onbinlere 450 km yüründü Milyonlarla Adalet arayışçılarla Maltepe’de buluşuldu. Kılıçdaroğlu meydanda buluştuğu milyonlara, “Deliksiz ecza verme dönemi başlamıştır. 20 Temmuz sivil darbesinin ardından, bunu her ortamda herkese anlatmak bu meydanın görevidir ve Türkiye’nin görevidir” demiştir.

Neden yürüdüğünüzü; “Olmayan ADALET için yürüdük, mazlumun ahı için yürüdük, hapishanedeki gazeteciler için yürüdük, Üniversitelerden atılan hocalar için yürüdük. Haksız yere kamudan atılanlar için yürüdük, çocuklar için yürüdük, taşören işçiler için yürüdük, mevsimsiz işçiler için yürüdük, orman köylüleri için yürüdük, linç edilen askerler için yürüdük, hapisteki öğrenciler için yürüdük. Tek Adam rejimine, FETÖ’ye karşı olduğumuz, 20 Temmuz’a karşı olduğumuz için yürüdük. İŞİD, PKK, El Nusra’ya karşı olduğumuz için yürüdük.

15 yılda 13 kez üniversite ve KPSS soruları çalındı, bunun için yürüdük. Mavi Marmara şehitleri için yürüdük. Korku iklimi içinde konuşmayan iş dünyası için yürüdük. 249 şehidimiz ve gazilerimiz için yürüdük. Şehitler ve gaziler arasında ayırım yapılamaz, ayırım yapılmasın diye yürüdük” demiştir.

Yürüyüş boyunca kullandığı barışçı dil, seçtiği kelimeler, toplumun farklı kesimlerine değer mesajları ve yürüyüşü tek bir siyasi partinin eylemi olarak değilde ülke yaşayanının insan gibi yaşam mücadelesi olarak görülmesi… Yol boyunca yürüyen yol arkadaşlarının kimliğinin, inancının, mezhebinin ve görüşünün ne olduğuna bakılmaksızın bir araya gelmeleri çok kıymetlidir, umuttur.

Ülkemizde özellikle son yıllarda kurulan baskılar, insanlarımızın üzerindeki dayatılan çaresizlik duygusu, hayatlarımızdan alınan özgürlükler ve her gün daha ağır hissettiğimiz eşitsizlik ve adaletsizliği yaratanların karşısında dikilip bize buradayız dediler Maltepe meydanında milyonlar.

Türkiye’nin yeni sloganı, “Hak, hukuk, Adalet!” olmuştur. Kılıçdaroğlu, Maltepe Meydanını dolduran milyonlara seslenirken soluk almak için sessiz kaldığında, Meydandaki milyonlar hep bir ağızdan “HAK, HUKUK, ADALET!” sloganını söylediler.

Tarih:11 07 2017 22:11(581) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: 11.köy 20 07 2017 13:14
milat senin kadar gerçekleri saptıran bir kişi daha görmedim o günleri yaşamasaydım şüphe edecektim.sen hakikaten ders diye okutulması gereken bir adamsın gerçekler nasıl saptırılır bu konuda uzmansın.

4. Yorum: milat 13 07 2017 08:50
2. yorumcu arkadaş fetö cemaat görünümünde olduğu yıllar olan konular ile devletin milli güvenlik kurulunda terörist olarak girdiği zamandan sonraki durumlar çok farklı.insanların bir kısmı dini bir cemaat olduğu için,kimileri çocuklarının eğitimi için bu yapıyla ilişkileri olmuştur ne zamana kadar milli güvenlik kurulun terörist dediği zamana kadar.bundan öncesi mazur görülebilir çünki terörist bir faliyetleri görünürde yoktu lakin terörst olduğu devletce ilan edildikten sonra bu yapıyla ilişkilerini sürdürenler müstesna.bank asya demişsiniz netde bir araştırın mahmut tanal,eren erdem bank asya diye.bakın m.tanal bank asyayı kurtarmak için sıraya girmiş para yatırıyor.fetönün siyasi ayağı deniliyor fetönün kaset kumpasıyla kılıçdaroğlu gen. başk.olmadımı,yrd. baylokcu,vekili enis fetönün mit kumpasıda aracı.bir enise dokunuldu feryadı figan edildi fetönün chp deki siyasi ayağına dokunulunca kıyamati kopar sonra siyaset ayağına niye dokunulmadı de,nasıl bir tezattır bu

3. Yorum: gönlübol 12 07 2017 19:33
hangi milyonlardan bahsediyorsunuz toru topu 175.000 kişi boşuna kendinizi kandırmayın

2. Yorum: 11 köy 12 07 2017 13:53
milat efendi bank asyanın kurdelasını kesenleri biliyoruz biz yorma kendini

1. Yorum: milat 12 07 2017 08:32
darbe olsun ilk tankın önüne ben yatarım deyip terleklerini giyip televizyonun karşısına geçen kılıçdaroğlumu hak hukuk arayacak.fötönün kasetiyle genel müdürü olan kılıçdaroğlunun bir sözü diğerini tutmuyor,yasa dışı örgütlerin militanlığını yapan öğretim görevliler için yürü,pkk siyasi uzantısı hdp yi koluna tak sonrada pkk ya karşı yürüyorum de.darbe gecesi tankların önüne çıkmak yerine baş selamı ver belediye baş,evine git tv den izle,sonra yürüyüşte fetocu ablaları koluna tak 249 şehit için yürüdüğünü söyle.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hisar İşçi


Rejim Değişirken


Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1070748 DtGaNi

* ANASAYFA *