E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday gösterilecek

Adalet Yürüyüşü ile dünya rekoru kıran CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünyanın en prejstijli ve en eski ödülü olan Nobel Ödülü’ne aday gösterilecekmiş. AKP Genel Başkanı Erdoğan ise….

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü’nün Nobel’e aday gösterileceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun her siyasi görüşten, hakka, hukuka, adalete inan, arkasında binler, on binler yüzbinlerle 517 kilometrelik yolu yağmurda, 40 derece sıcaklıkta, Türk Bayrağı ve Adalet pankartı ile yürümesi günlerce dünya basının birinci gündeminde yer almıştı.

….

İster kabul edelim, ister kabul etmeyelim Kılıçdaroğlu “Adalet Yürüyüşü” ile dünya ülkeleri arasında Türkiye’nin prestijini kazandırırken 15 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın ezberlerini bozdu. Ülkenin, gerçek vatanseverlerin, milliyetçilerin üzerindeki ölü toprağını kaldırdı.

…..

Şayet, Kılıçdaroğlu’na Nobel Ödülü verilirse, yandaş medya ve AKP Genel Başkanı, Büyük Ortadoğu Projesi eş Başkanı (BOP Yahudi Cesaret Nişanı aldığını unutan Erdoğan’ın ne tepki vereceğini, ben şimdiden söyleyeyim mi sizlere…

Erdoğan, NOBEL Ödül jürisi üyelerine, ey diyerek sözlerine başlayacak, yerden yere vuracak, aşağılayarak meydan okuyacak. Yıllarca beraber yürüdükleri, ne istedilerse verdiği vatan haini FETÖ’cü ilan edecektir. İslamiyet’te iftira atmanın günah olduğunu bilmesine rağmen akla, hayale gelmeyen iftiralar atacak ve kıskançlığından şekeri yükselecek daha da ağrasitifleşecektir.

….

AKP yöneticilerine sesleniyorum.

Elinizi çabuk tutun. CHP Kılıçdaroğlu’nu aday göstermeden, Erdoğan’ı Nobel Ödülü kriterlerinde, ülkesini borç batağına sürükleyen, işsizlik, yoksullukla boğuşurken, kendisinin 1150 odalı Saray’da, emrinde 6 uçak, helikopter, zırhlı arabalar 1500 koruma polisi ile dolaşan, toplumunu ayrıştıran, astığım astık kestiğim kestik, her şeyi ben bilirim, tek güç bende diyen lider olarak Nobel Ödülü’ne aday gösterilebilir.

Benden söylemesi.

Bende yalan da yok hilafta.

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya, aklı selim düşünen, vatanını, milletini, bayrağını seven hangi yurttaş, teröristler, sözde adalet yürüyüşü diyebilir. Çaresizlikten kıvranan AKP siyasi iktidarı ve iktidarın besleme basının karalamalarına alıştık artık.

Kılıçdaroğlu; bir not düştük dünya tarihine; sadece 80 milyona değil, dünyaya adaleti ve adaletin yüceliğini anlatmaya çalıştık. Bize “Yürüyemezsiniz” dediler, yürüdük. “Engel oluruz” dediler, engel olamadılar. Bir kişi diye başladık, on binler, yüz binler ve milyonlarla bir toplantıyı gerçekleştirdik. Dünyanın en barışçıl eylemini yaptık.Taş attılar, provokasyon yaptılar, saldırı düzenlediler ama ne bir kişi, ne on kişi ne bin kişi ne on binler ne yüz binler asla ve asla provokasyona izin vermedi. Bütün terör örgütlerine karşı oldukları için yürüdük.

NOBEL ÖDÜLÜ:

Her yıl 7-14 Ekim tarihleri arasında verilen prestijli bu ödüller, Dünya’nın merakla beklediği ve akademik kariyeri olan yazar ve bilim adamlarının referans ödülü niteliğindedir. Nobel Ödülü, 27 Kasım 1895 tarihli ve 30 Aralık 1896 tarihinde Stocholm’de açıklanan vasiyetnamesiyle Alfred Nobel tarafından kurulan derneğin verdiği, insanlığa hizmet edenleri ödüllendirmek amacını taşıyan bir ödüldür. İlk Nobel ödülleri 1901 tarihinde verilmeye başlanmıştır.

Tarih:28 07 2017 12:57(1300) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: tarafsız 29 07 2017 15:41
milat efendi..
rte'ye pkk'yı habur'da davul zurna ile karşıladığı, masaya oturduğu ve fetö'ye her istediğini verdiği, kozmik oda'ya girmelerine izin verdiği için türk milleti tarih önünde unutamayacağı ödül verecek.

6. Yorum: önemsiz 29 07 2017 10:39
adalet için neyi yürümüş. gördük yürüdüğünü otobüs karavanlarda :d siz ancak kendinizi kandırırsınız. tarafsız haber yapın az. gazeteci geçinmeyin

5. Yorum: boyabatlı 29 07 2017 07:33
çok mübarek bir iş yaptı.sen kalk ankara dan taa istanbul a kadar yürü.halk ona minnettar,en azından bi uğraşı oldu saçmalaya pek vakti olmadı.nobeli haketti, cumhurbaşkanı da 23 nisanda bir günlüğüne koltuğa oturttumu değme keyfine

4. Yorum: aslan 28 07 2017 16:40
yakisir nobel'e!!!

3. Yorum: milat 28 07 2017 16:33
neymiş efendim ülkenin, gerçek vatanseverlerin, milliyetçilerin üzerindeki ölü toprağını kaldırmış, fetöcüler ve hdp liler mi ülkenin gerçek vatansever ve milliyetcileri gürsel tekin ,onlarla kol kola yürüyordunuz hatırlatayım dedim.

2. Yorum: gökbörü 28 07 2017 13:40
yakışır ganndhi kemale . inşallah alır . gerçi değişen bişey olmaz ama olsun aday göterılsın ve alsın .adalet er geç yerını bulur.

1. Yorum: aa 28 07 2017 13:04
hadi ya


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041176 DtGaNi

* ANASAYFA *