E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yazarlar Sinop’ta Buluşuyor “Sinop Kitap Fuarı”

İlimizin çok değerli eğitimci yazarlarından Yılmaz Yavuz (Sinova, Sinope-Sinop, Bir Ezbercinin Romanı Öğretmen, Buradan Kaçış Yok Romanlarının yazarı) Erkan Turan (Sinop Bizimkaradeniz Gazetesi Köşe Yazarı) büyük gayret, emek, ve çalışmaları sonucu ilimizde 15-22 Eylül 2017 tarihlerinde “Sinop Kitap Fuarı” açılacak.

Kitap fuarları, okurların yayınevleriyle doğrudan temas sağladığı, fuarlarda düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak yayıncılık faaliyetleri ve kitaplar konusunda yeni deneyimler edinebildiği yerler olarak Türkiye’de ki yayıncılık faaliyetleri açısından önemli bir konumda yer alıyor. Bu tür fuarlar kitap okumayı özendirmek ve yazarlarımızı tanımak ve tanıtmak açısından da önemlidir.

Kitap okumanın bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları vardır. 2009 yılında “Sussex Üniversite’nde” yapılan bir araştırmaya göre, Stresi yenmenin en etkili yollarından biri de kitap okumak. Kan basıncı be kas tansiyonu kontrol edilerek yapılan ölçümlerde, sayfaları çevirmeye başladıktan 6 dakika sonra katılımcıların streslerinin düştüğü gözlemlenmiş. Çocuk kitapları, çocuklara televizyona kıyasla %50 oranında daha fazla kelime öğretmekte. “Kaliforniya Üniversite” sinde yapılan bir araştırmaya göre; kelime dağarcığı başka insanlara göre daha geniş olan insanların sadece okuma testlerinde değil, aynı zamanda diğer testlerde de daha başarılı oluyorlar.

Okurlar için kitap fuarları önemlidir, yayın evlerine ait kitaplara ulaşım kolaylığı sağlanıyor. Farklı yazarların eserlerini tanımak için de verimli ortam sağlamakta. Fuara katılacak sevdiğiniz yazar varsa imzalı kitap almak unutmayacağımız bir anı olur, bunun yanında yazarla kısada olsa sohbet etme imkânı bulmuş olurlar. Yine ulaşılması zor ve yüksek fiyatları olan kitaplarda fuarlarda yapılan özel indirimler sayesinde maddi olarak tasarruf yapılmasını sağlıyor.

Kitap fuarları şehre ve halka hitap eden fuarlardır. Eğer şehir onu sahiplenirse kitap fuarları devam eder. Kültür evde başlar, okulda devam eder. Kitapların eve ulaşmasını sağlayan kitap fuarlarına şehrin sahip çıkması önemlidir. Sinop ki; dünya kültürünün çok önemli eserlerini binlerce yıldır biriktiren kentte düzenlenecek kitap fuarı kültür ve edebiyat için Sinopluları bir araya getirecek zor günlerden geçiyoruz deniliyor ya “Nerede Edebiyat Varsa, Orada Umut  Vardır.”

Bu yazımda ki iki koca yürekli eğitimci yazar Yılmaz Yavuz ve Erkan Turan büyüğümün katkılarından bahsettim. Fuar sonrası yazacağım köşe yazımda diğer Paydaşlardan da bahsedeceğim… Emek saygısızlığı yapmama adına. 6 Eylül 2017 Saat. 19:00 dan 21.30'a kadar toplantımızda ki katılımcılarında yazmak istiyorum. Tufan Bilgili (Yazar-Pusula Gazetesi), Ahmet Küçükbaş (Yazar – Boyabatın Sesi), Yılmaz Yavuz (Eğitimci Yazar), Erkan Turan (Köşe Yazarı – Bizimkaradeniz Gazetesi), İbrahim Başoğlu (Prof.Dr. Ders Kitapları Tıp), Şükrü Aydın (Eğitimci Yazar), Şirin Karakaş Özbilen (Eğitimci Şair-Yazar), İlyas Tunç (Yazar), Erdoğan Erkaymaz (Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Ayancık Temsilcisi – Ayancık-Ayancık Doğuş Gazetesi Köşe Yazarı), Ahmet Fatih Yılmaz (Bizimkaradeniz Gazetesi), Emrah Güney (Sinop Pusulası), Alpay Tırıl (Sinop Üniversitesi), Sedat Kara (Sinop Belediyesi), Yaşar Sarıkaya (Eğitimic), Cemalettin Kaya (Makine Mühendisi- Sinop Kültür ve Truzim Derneği Başk.) Fuara emek veren bu Sinop sevdalılarını kutlarken; “Bütün Dünya ulusları kardeşliğin ve barışın ortak dili olan kitaplarda buluşabilsin.” diyor.

Sinop Kitap Fuarı Hayırlı ve Başarılı olsun….

Kaynak: Ayancık Doğuş Gazetesi

Tarih:09 09 2017 11:39(1989) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Ben Çocuğum… Haklarımı Korumak Siz TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişe O’nu Anıyoruz, O’nu Arıyoruz Biz ona Cumhuriyet diyoruz Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim Tarımımız Nasıl Bitti? Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesi Tümü

Sıladan Mektup Var-3


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:551602 DtGaNi

* ANASAYFA *