E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya bugün?

Merhum Bülent Ecevit’in önüne yazar kasa atıldığı 2001 yılında, dolar bin230 liraydı, bugün 4 liraya yaklaştı, benzin bir liraydı. O yıllarda Türkiye’nin iç ve dış borcu 200 milyar dolar civarındaydı, bugün 800 milyar doları geçti.

0 yıllarda 145 kamu kuruluşu yok pahasına satılmamıştı. Kamu kuruluşları, devletin, milletin öz malıydı. Bugün, bankalar olmak üzere stratejik kurumlar bile yabancıların.

….

O yıllarda, 110 bin kilometre kare alana sahip Bulgaristan’dan saman, insan kasabı Sırp’lardan et ithal edilmiyordu.

Yabancı tefeci şirketlerine 242 milyar dolar faiz ödenmemişti?

….

9 milyon işsiz, 10 milyon açlık sınırı altında yaşayan yoktu.

….

O yıllarda ülkeyi yönetenler, ABD tarafından BOP eş Başkanı payesi, Yahudi cesaret madalyası ile ödüllendirilmemişti. ABD’nin Ortadoğu’daki gerillası terör örgütü PKK ile masaya oturmamışlardı.

Ülkenin yargısı, emniyeti, ekonomisi terör örgütü FETÖ’ye teslim edilmemişti.

….

Yine o yıllarda yolsuzluk iddiaları ile yüce divana gönderilen bakanlar yargıya hesaplarını vererek aklanırken,

AKP döneminde, 4 bakan yolsuzluk ve hırsızlıktan istifa ettirilen 4 bakanın yüce divanda yargılanması AKP milletvekillerinin TBMM’de çoğunluk oyları ile kabul edilmemişti.

AKP öncesi, mahkeme kararı ile bakan çocuklarının evlerinde yapılan aramada fotoğraflı, videolu çelik para kasaları, para sayma makinaları, ayakkabı kutularında döviz yolsuzluk, hırsızlık bu kadar ayyuka çıkmamıştı.

Yap- işlet devret modeliyle köprü ve yollardan geçen den de , geçmeyenden de ücret alınmıyordu.

….

Süleyman Şah Türbesi, Ege’de Yunanistan’ın işgal ettiği 19 ada Türk toprağıydı.

O dönemdeki Cumhurbaşkanı’nı 1500 polis korumuyor, Cumhurbaşkanlığı’na ait lüks araçların yıllık sigorta gideri 54 milyon lira değildi.

….

AKP iktidarı döneminde, 20 bin kilometre mevcut yolları genişleterek duble yol yaptım diye milletine yalan söylenmiyordu.

O yıllardaki siyasi partiler, ABD, İsrail, FETÖ projesi partiler değillerdi.

Eğitim yap, boz tahtasına dönüşmemişti.

O yıllarda, torunların hatta onların torunlarının ödeyeceği 2040 devlet tahvili satılmıyordu.

O dönemin iktidarları ülkemizin Suriye sınırını İsrail’e 49 yıllığına kiraya vermek için çırpınmamıştı.

Ülke nüfusunun yaklaşık yarısı bankalara borçlu değildi.

O dönemin siyasi iktidarlarının liderleri, terör örgütlerince aldatılmamıştı.

Bakanlar, Bakan Fakıbaba gibi, tarifeli uçak ile 150 liraya gideceği yere, 12 bin dolar ödeyerek özel uçakla gitmiyordu.

…..

Ülkenin yer altı ve yer üstü kaynakları dünyanın faizce baronlarına Varlık Fonu aracılığı ile ipotek edilmemişti .

…..

ABD dolarının bir kuruş artması ile Türkiye’ye, her kuruşun maliyetinin bir milyar Türk lirası zararı olacağını bilen siyasi iktidarlar vardı.

….

Bugün ise, Maliye, ekonomi bakanı battık diye çığlık atıyor, hazine tam takır, altınlarımız İngilizlerde borca karşılık rehin duruyor, maaşlar bir yıldır yerinde saydığı gibi, karşılıksız para basılarak ödeniyor ama, itibar Sarayı’nın harcamaları, yazlık saray hızla devam ediyor.

….

Ülkeyi şirket gibi yöneteceğim diyerek iflas noktasına geldiğinde Allah ve milletim af etsin dememişlerdi.

….

O dönemde, TBMM’deki milletvekilleri milletin verdiği oyların bilinci ve vebalini düşünerek mecliste milleti temsil ediyordu.

….

Ya bugün, Meclis’te yasaların içeriğini bilmeden el kaldırmıyorlardı. Boş kağıda imzalı kağıdı liderlerine vermiyorlardı.

Eksikleri olmasına rağmen, onlar milletin vekilleriydi. Ya bugün Saray’ın vekilleri.

….

Güçlü, itibarlı Saray, güçsüz millet… ver mehteri…

Günün sözü:

Ayaklar baş olunca…!

Not: Okuduğunu anlamayan veya , AKP eski Çankırı Milletvekili gibi, “Vatan bizim için ikinci planda gelir” zihniyetine sahip sayın okuyucum, sen basın savcısı mısın? Nesin? Fetö’ye 60 milyar dolar değerindeki arsa tahsis edildi iddiası, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in TBMM’ye verdiği araştırma önergesinde son 10 yılda 'FETÖ'ye 2 bin 341 taşınmazın tahsis edilmesinin sorumlularının kim olduğunu sorusudur.

Ayrıca, vatanına, milletine olan sorumluluğunu bilen, araştıran, sorgulayan saygı değer okuyucularım, goog’le girer, yalan yazıp, yazmadığımı çok iyi bilirler. Siz canınızı sıkmayın.

Tarih:01 11 2017 21:59(944) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: 11 köy 04 11 2017 16:55
uzak hakikaten tüm gerçeklere çok uzak sin.

7. Yorum: uzak 03 11 2017 18:46
yazarın yalanlarına takılmayanlar bana mesaj vermişler.her halde k.k ile şu şaibeli partimi alacak adaları.biriside web sitesi paylaşmış...akıl hocası zeybek komutandı neden pkk'yı bitirmedi...
acaba avrupalı devletler neden ulu orta teröristlere destek veriyorlar...hiç düşünmüyormusunuz...bu topraklarda bedel ödemeden yaşam ne zaman rahat oldu.1999 ülkede lüks araç satışı 10.000 adetmiş...şimdi ise 450.000 olmuş...yeşilköye inen uçakları saymaya gelin..1 dk bir inen uçakları sayın bakalım...boyabatta rahatınız iyi.ülkenin devlet borcu 35 milyar dolar...her ay ödese 2 sene de biter.özel sektör 400 milyar dolar 10 yıl vadeli borç.yuh artık

6. Yorum: yazıklar olsun 03 11 2017 11:40
uzak yorumcu, adaları yazarın babaları verdiyse.. dışişleri bakanlığı yunanistan'ın işgal ettiği türk adaları konusunda neden uyardı?
http://www.gundeminiz.com/haber.php?id=203

5. Yorum: 11. köy 03 11 2017 10:37
dördüncü yorumcu uzak gerçeklerden çok uzak tasın yolla köprüyle işi bitirdin onların bile bir sürü borcu var geçen geçmeyen hep ödüyor 90 tl ya geçen olmayınca 65 tl oldu başkanlık gelince şehit olmayacak dendi dün sekiz şehit var ve hala konuşuyorsunuz allah akıl fikir versin.

4. Yorum: uzak 02 11 2017 19:34
istanbul'un altından 4 tünel geçiyor...3 tane köprü yaptı...azeri tren yolu yeni açıldı...bulgaristan'dan sırbistan romanya'ya kadar avrupa gurbet yolunu türk devleti onlara kredi desteği vererek yaptırdı...gurbetçiler gidip gelirken zorlanmasın diye....ılgaz tünelinden geçmedin her halde.... lozan'da ağa babalarınız verdi...adaları...ülkenin
borcu 800 milyar dolar yazmış...aptallar inanır bilenler güler...yazar olmak bilgili olmak anlamına gelmiyor...araştır..http:
//www.tuik.gov.tr gir bak...."bu ülkenin üretim yöntemiyle gayrisafi yurtiçi hasıla tahmini, 2017 yılının ikinci çeyreğinde cari fiyatlarla %16,3 artarak 734 milyar 211 milyon tl oldu."moğol ata sözü :köpekler ayazda sadece havlar, kurtlar avın peşinden koşar...bakalım kim sansürcü ....bu yorumumu yayınlarsan tebrik ederim boyabat gazetesi...

3. Yorum: tarafsız 02 11 2017 13:06
bu kadar borçlanmaya, satılan kamu mallarına rağmen türk ekonomisini düzeltemeyenlerin suçu yok mu? ha bu arada yazar yazmayı unutmuş, 2002 yılında icralık 6 milyon iken bugün 24 milyon bilmem bir şey ifade ediyormu sizlere?

2. Yorum: nisa 02 11 2017 12:06
doğru ya sayın yazarımız 1230 liraydı ya şimdiki durum içler acısı haklısınız.sayın ecevitin şahsına kimsenin bişey söylemeye hakkı yoktur allah rahmet eylesin.ama sana bir hatırlatmada bulunayım 1999 da dolar 650 de iken aynı yılın ilk yarısında bir gecede 1400 lere çıktı demi ya o zamanlar heleki o gece unutulurmu demi deolasyon dan bahsediyorum sen unutmuşsun birilerini överken hatırlatayım vatandaş olarak.saygılar

1. Yorum: 11 köy 02 11 2017 07:53
allah rahmet eylesin ecevit beye hep sağ partilere oy verdim rahmetliye bir kere oy vermediğim için hala çok pişmanım kıbrısın alınmasında terörist başının getirilmesinde hep o başbakandı devletin hiç bir kuruluşunu satmamıştı terör de bitme noktasında bıraktı kendine en ufak bir menfaat sağlamamıştı kimseyle kavga etmez sağa sola gereksiz yere posta koymazdı çok hoşgörülü bir insandı.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041163 DtGaNi

* ANASAYFA *