E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi

AKP’nin 2002 seçim bildirgesinde, “dünya Bor madeni rezervinin yüzde 78’i Türkiye’de ama biz madeni işlemeden ihraç ediyoruz. Bor madeni ile çalışan otomobil yapacağız. Bor Maden enstitüsü kuracağız ve madenlerimizi işleyerek ihracat yapacağız” yazıyordu.

…..

Aradan yıllar geçti, 2007 Genel Seçimlerinde, AKP’nin tanıtım broşürlerinde semalarda dolaşan bir uçak fotoğrafı, “yerli uçağımızı yaptık”

…..

Uçak fabrikasının yeri sorulduğunda, ses yok… eveleme geveleme…

Yine son genel seçimlerinde, sözde yerli otomobil maketi elden ele dolaşıyor, bakanlar yerli otomobil üzerine açıklamalar yapıyor… Millet elleri kızarıncaya kadar alkışlıyor.

…..

Oysa, yerli otomobil fabrikası dedikleri, yabancı ülkelerinden birine aitmiş …!

AKP her genel seçim öncesi, yaptığı sanal vaatlere milletin büyük bir çoğunluğu inanırken, memleketinin, milletinin çıkarlarını akli selim düşünenler ve sanal vaatlerini hatırlayanlar hiç inanmadı.

….

Ninni yavrum ninni, sanal projelerle uyutayım seni…

Ver mehteri…

AKP önümüzdeki genel seçim sanal vaadlerne elektrikli otomobil projesiyle başladı.

Yerli otomobilimiz yollarda’, Fabrikasının yeri belli olmayan ‘Milli uçağımız semalarda’ diye en az 3 seçim geçirdik. Genel Seçimler yaklaştıkça, AKP seçim vaatlerinin dozunu artırarak, Uzay da üs kuruyoruz derlerse şaşırmayın.

Her seçim vaatlerine inan AKP’li seçmen, elektrikli otomobil üretiyoruz hayaline şimdiden inanmış. Yatırımcı otomobil fabrikasını kurmak için yıllık 100 bin otomobil satış garantisi isteyeceğini düşünmeyen bazı illerimizin STK’ları ve ileri gelenleri , otomobil fabrikasının kendi illerinde kurulması için şimdiden bir birileriyle yarışa girmişler bile...

….

İnançlı insanlar “olmayacak duaya amin” demezler. Çünkü, Kuran-ı Kerim’in 12 yerinde aklınızı kullanın der…

….

Şayet, AKP iktidarının YAP-İŞLET Ülkeyi soydur sistemi ile köprüden, yollardan, tünellerden geçmeyen vatandaşın da ücret ödediği gibi, devlet yıllık fabrikayı kuracak şirketlere100 bin otomobil alım garantisi verirse, ülkemizin en ücra köyünde, işsiz, emekli, asgari ücretli binmeyeceği otomobile para ödeyeceğini hatırlatırım.

….

AKP iktidarına, Türkiye’nin iç ve dış borcunun 800 milyar doları geçtiğini, 15 yılda yabancı şirketlere 145 milyar dolar, yurtiçi tefecilere 620 milyar lira faiz ödediğini neden kimse sormuyor?

….

İtiraf ediyorum;

AKP’nin iktidar olduğu 2002 yılında bir televizyonun ekonomi editörlüğünü yapıyor, AKP’nin seçim kampanyasını da yakından takip ediyordum. Üretime, demokrasiye, insan haklarına, yolsuzluklarla mücadele edecek söylemleri her vatandaşın olduğu gibi benimde özlem duyduğum projelerdi.

…..

Hele Bor Madeni projesi başlı başına Türkiye’ye ekonomik olarak şaha kaldıracak projelerinden biriydi.

…..

Süslü, çikolata kutusu içerisinde zehirleyici çikolata yiyince anladık. Gerçi, o zehirli çikolatayı, çocuklarının, torunlarının 7 sülalesinin, ülkesinin çıkarlarını düşünmeyen benciller hala büyük bir iştahla yemeye devam ediyorlar.

Bu millet, AKP iktidarının , 15 yılda ne söylediyse tersini yaptığını, ülkeye ağır tahribatlar verdiğini ilerideki yıllarda anlayacaktır.

….

2002 yılında 200 milyar dolar iç ve dış borçla hükümeti devir alan AKP iktidarı, 15 yılda ülkenin iç ve dış borcu 800 milyar doları geçti. Kredi bulabilmek için ülkenin yer altı, yerüstü kaynaklarını ipotek göstermesine rağmen kredi bulamadığı için 2040 yılının devlet tahvilini satan Türkiye meydana getirdiler.

Günün sözü:

Olmayacak duaya amin demiyorum. Diyenler desin…

Tarih:15 11 2017 21:14(586) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: 11 köy 18 11 2017 07:32
yakında uzaya gidiyoruz uzay mekiği yaptık bavulunuzu hazırlayın gidiyoruz derseler şaşırmayın.

6. Yorum: uzak 16 11 2017 21:50
yorumlarımı neden yayınlamıyorsunuz...
neden acaba?
belgeleri ile bu yazara cevap verdiğim için
ülkenin toplam gsmh bu rakam
tuik verilerine girip baksın...ülkenin gerçek borcunu
kamu ve özel sektör bu rakamın yarısı bile değil 10 yıl vadeli bir borç
o kadar borç olsa ülkedeki asgari ücret 3.000 tl olması gerekiyor...

5. Yorum: aslan 16 11 2017 14:11
akepe'nin simdiye kadar yapmakla ovundugu yol, kopru, hava limani,,, simdilerde de otomobil ve uçak uretimi??? bunlarin hiçbiri yenmiyor?! midemize giren urunlerin tumunu ithal ederek hiçbir yere varamayiz hanimlar, beyler!!! 780 bin kilometrekare yuzolcumlu ulkemizin topraklari kasitli olarak bos birakildi. esikilerde oldugu gibi bir savas ortamina girsek resmek açliktan kiriliriz?!

4. Yorum: amiral 16 11 2017 11:46
şu uçak araba tank yapıyoruz diyrn akp seçmenleri fabrika nerede yani il ilçe merak ettim de ha bu arada bizi kıskanan almanya sudan dizel yakıt üretmeye başlamış

3. Yorum: gökbörü 16 11 2017 09:15
valla artık yedırecek çikolata da kalmadı ne yazıkkı , şimdi sıra yenılenlerı çıkarmaya geldi - ama buda meşakkatli olacak - ha çıkolatada kalmadı -alaman çıkolatası yedırseler onu da alamazlar alamanya ilede küstük ,bu ülke gunun bırınde yıyecek ekmek bulamayıp ithal etmek zorunda da kalacak ayrıca ,,,,,,ey türk titre ve kendıne gel!!!!!!!!!!

2. Yorum: foçalı 16 11 2017 08:40
bu yazarda hiç akıl yok sende hükümete yağ çek dön köşeyi.

1. Yorum: boyabatlı 16 11 2017 08:36
sizi kutlarım çok cesaretli ve doğru yazılar yazıyorsunuz biraz kafası çalışan insanlar sizi okusa yerli uçak yerli araç olmadığını öğrenecekler yazılarınızın devamını bekleriz teşekkürler.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041119 DtGaNi

* ANASAYFA *