E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Toplum, Yunanistan’ın işgal ettiği adalardan bana ne haline geldiyse…

Video kayıtlarına, para sayma makinaları, döviz dolu kasalara, belgelere rağmen 17-25 Aralık yolsuzluklarını gözün le mi gördün? Halk Bank Müdürünün evine dövizleri polisler koydu diyebilen, alınları secdeye varanlar hacı, Yunanistan’ın Ege’de işgal ettiği adalardan bana ne der hale geldiyse bu toplum…!

Ne yazık ki Türk insanın geldiği nokta bu işte…!

Çok iyi hatırlarım, 1974 Kıbrıs Barış Harekatında, sağ, sol çatışmalarının en hızlı o yıllarda, sağcısı, solcusu tek vücut , 18-16 yaşlarında çocukların bile askerlik şubesi önlerinde askere gitmek için sıra beklediklerini çok iyi hatırlıyorum.

….

Bu gün ise, Yunanistan’ın Ege’de 19 adayı işgal etmesine bana ne diyen bir toplumun bu hale gelmiş olması siz okurlarımca da üzücü değil mi?

….

Özellikle AKP’lilerle siyasi tartışmaya girmemeye özen gösteriyorsam da, insanlar beni tartışmanın içine çekmeye başarıyorlar.

….

Geçtiğimiz günlerde, sözde vatansever, alınları secdeye varan , AKP’ye biat etmiş iki hacı ile konuşuyorduk. Bana Kominist diye takıldılar. Bende kendilerine, Elhamdülillah Peygamber Efendimizin yolunda gidiyorum, cevabını verdiğim de bir süre sessiz kaldılar. Bir tek cevap bile veremediler.

….

Vatanseverlikten, dinden, imandan bahseden bu hacılara Ege’de 19 adanın Yunanistan tarafından işgal etmesi sizi rahatsız etmiyor mu diye sordum?

Hacının biri, adalar Tansu Çiller döneminde verildi demez mi?

….

Hacı, yanlış biliyorsun. Şayet siyaseten iddia ediyorsan yalan ve iftira atıyorsun ona bir şey demem. Fakat, adalar 2004 yılında verildiğinde Çiller’mi iktidardaydı?

Hacılardan cevap yok.

Daha sonra, hacılardan biri, birgün herkes AKP’li olacak. Seni de aramıza alalım demez mi ?

Bu soru karşısında, akli selim düşünün sizler, nasıl bir cevap verdiğimi merak ediyorsunuzdur.

Cevap vermedim. Sadece gülümsedim.

….

Sayın, alınları secdeye varan hacılar…

Kendi şahsi çıkarını düşünmeden, memleketin, milletin çıkarları, vatan için canını feda edecek, senin gibi “Adaların işgalinden’ bana ne demeyecek, milyonlarca vatansever Türk insanı var, hatta AKP’nin içinde bile olduğundan eminim.

…..

Vatan olmadıktan sonra, 80 milyon AKP’li, MHP’li, CHP’li İYİ Partili olsa ne olur?

Boşuna ÖNCE VATAN demiyoruz.

….

Ben bu insanlara cahil demiyorum, okumayan, araştırmayan, sorgulamayan , kendi çıkarlarından başkasını düşünmeyen bencil insanlar diyorum.

…..

Oysa, bizim dinimizde bencillik lanetlenmiştir.

Buradan altını çizerek tekrar sesleniyorum; alınları secdeye varan, ey.. hacılar, “Bizim kutsal dinimizde, Ana baba, kul hakkı ve vatana ihanet hakkının affı yok diyor. Vatan toprakları işgal edilmesine bana ne dediğiniz de, bende size, sizin vatanseverliğiniz, Müslümanlığınız hacılığınız bu kadar derim.

….

Bugün çıkarı olanlar veya çıkar beklentisi ile AKP’nin yanında görülen sizler, şayet terör örgütü PKK’nın partisi iktidar olursa onun saflarında yer alırsanız şaşırmam.

….

Her insanın, hatta ilkokula giden çocukların, okur yazar olmayanların fikirlerine, eleştirilerini hoşgörüyle karşılarım. Vatan, millet, söz konusu olduğunda, benim en yakın akrabalarım bile olsa fikirlerine saygı duymam ve onları lanetlerim.

Okur yazar olmayan insanların da, mantığı, zekası, vatan sevgisi, insani duyguları vardır. Ne yazık ki, İlkesiz, bencil bu insanlara günümüzde, her devrin adamı diyorlar…

Neyse,

Kıssadan hisse..

Rahmetli eski Başbakanlardan Merhum Adnan Menderes’e çocuğunu kurban etmek isteyen adam, Rahmetli Menderes’in idam sehpasını ayağından çekmişti.

Rahmetli Erbakan Hoca’ya 28 Şubat sürecini dayattıklarında, Hocayı göklere çıkaran, haaşa tapanların, yoluna ölürüz diyenlerin kabuklarına çekildiği günleri çok iyi hatırlıyorum.

Çünkü;

FETÖ’yü eleştirdiğim de, FÖTÜ’nün bir ABD projesi olduğunu söylediğim yıllarda, Hz. Hoca efendi hakkında böyle konuşamazsın, ahir zaman peygamberi diyen bu sözde hacılar beni vatan haini, dinsiz ilan etmişlerdi.

…..

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra, bu zavallı güruh FETÖ’ye vatan haini diyorsa, Yarın, ilkesiz, çıkarcı, Yunanistan’ın Türk adalarının işgal etmesinden bana ne diyen bu riyakarlar, yarın AKP Genel Başkanı Erdoğan iktidardan düştüğünde ilk darbeyi vuracaklar ve hain ilan edecekler yine bunlar olacaktır.

Benim gibi, Cumhurbaşkanlığı makamının kutsal ve yüce makam olduğunu düşünenlerin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na yapılacak, sözlü ve fiili durumlarda, bugün şahsi çıkarları için yalakalık yapan insanlar ve yandaş gazeteciler kaçacak delik ararken, bizlerin gövdemizi siper edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

….

Rahmetli annem okur yazar değil di ama filozof gibi bir kadındı

Bana sürekli DÜŞTE GÖR. Derdi.

Tarih:30 11 2017 21:59(679) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: gökbörü 01 12 2017 10:49
aynen oyle olacak bugunun kahramanları haın -dünün haınlerı kahraman oluverecek - ama doğru tektır fakat bızım gibi artık yalamaların yalakaların çoğaldığı ülkede en başta alkışlayanlar ilk başta yuhalayacaklardır.fakat olan yıne halka olacak ceremeyı halk çekecek -...pıslık o kadar çokkı temızlenemez.bıde işler uluslararası arenaya çıkmış durumda -kara para trafığı -ambargo-yolsuzluk vss.bu film mutlu bıtmez.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Tümü

15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


2018 Boyabat Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonucu (24 Haziran 2018)


Hitler Seçimle İktidara Geldi Ya Sonra..


Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini görmeye hakkı yok mu?


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:440025 DtGaNi

* ANASAYFA *