E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP emekliye yüzde 3 zam !

Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan siyasi iktidar, hayal de Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik büyüme gerçekleştirdi.

Türkiye’de emekli maaşları ortalama bin lira, asgari ücretli 1400 alıyor. Açlık, 3 bin, yoksulluk sınırı 5bin 400 lirayken Türkiye yüzde 11.1 büyümüş öyle mi?

Şayet ülke ekonomisi büyüdüyse, neden, yoksulluk sınırı altında yaşayan emekli, işçi, memur ülkenin büyümesin den pay alamıyor…!

Almanya’nın neredeyse Türkiye’nin iç ve dış borcu kadar bütçe fazlası var yüzde 11.1 büyüyemiyor !...

Tarım ve gıda da yüzde 85 ithalata bağımlı, üretmeyen, var olan kurumlarını satan, sürekli vergi affı getiren, AKP’ye yakın iş adamlarının yüzlerce milyonluk vergi borçlarını silenlerin yönettiği Türkiye tarihin en büyük büyümesini gerçekleştiriyor öyle mi?

Ülkenin iç ve dış borcu 800 milyar doları geçmiş, 2018 yılında Türkiye 210 milyar dolar ödeyeceği borcu düşünmesi gerekirken, Başbakan Binali Yıldırım bütçe görüşmelerinde, “Vatandaş hayatından memnun “ diyerek millet ile dalga geçmiyor mu?

….

Böyle bir hayal, vatandaşını aldatan siyasi iktidara, dünyanın en prestijli ödülü olan NOBEL Ödülü verilmelidir.

Yerli malı üreten sanayin mi var?

Sanayi ürünlerinin çok büyük bir bölümünü yurtdışından ithal ediyorsun, montajını tamamlayıp ihraç ediyorsun.

Bu ekonomik büyümenin hormonlu olduğunu ülkeyi yönetenler de biliyor. Bu millete ne verirsek afiyetle yiyor diye düşünüyorlar herhalde.

Aklıselim düşünen, Türkiye’de yaşayan kim ciddiye alır?

Sormazlar mı, büyüyorsun da neden cari açığın 42 milyar dolar, işsizlik yüzde 13-14. Enflasyon yüzde 13. Peki şayet büyüdün de bütçe neden açık vermeye devam ediyor diye sormazlar mı?

19 milyon insanı yoksulluk sınırı altında yaşarken Sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 2017 yılında örtülü ödenekten eski Türk parasıyla 3 katirilyon harcarken, emekliye işçiye zam yapmaya gelince fedakarlık yap diyebiliyorlar. Allah’ü teala dan reva mı?

Yeri geldiğinde, Hazreti Ömer adaletin den bahsediyorlar!

……

Tüketim artışı için bütçeden verilen paralar, vergi indirimleri, hazine garantili krediler ve diğer teşvikler, talep artışı yaratmış ve bu artış aynı zamanda kronik enflasyona da ilave yapmıştır.

Eski Merkez Bankası Başkanı, Durmuş YILMAZ, “100 liranın değerinin 35 liraya düştüğünü” söylüyor. Bu durumda, emekliye, işçiye yüzde 65 zam yapılması gerekmez mi?

İğneden ipliğe yüzde 40 yapan adının açılımı Adalet Kalkınma partisi siyasi iktidarı, 2018 bütçesinde emekliye yüzde 3’lük zam öngörüyorsa…

Türkiye’de en yüksek gelire sahip yüzde yirmilik kesim 2015 yılında toplam gelirden yüzde 46,5 pay alırken, bu pay 2016 yılında 47,2’ye yükselmiştir. Yani Türkiye’de yaratılan gelirin dağıtımı adaletten uzaklaşmaktadır.

Büyüme rakamlarının artması hane halkları için bir anlam ifade etmemektedir.

Tarih:14 12 2017 22:16(1106) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: foçali 17 12 2017 19:01
sogledikleri yalana kendileride inanıyor 11.1 büyümüşüz geçin bunları

7. Yorum: vatandaş 16 12 2017 12:14
isteyen 2002 öncesi hayatına dönebilir

6. Yorum: uzak 15 12 2017 23:13
800 milyar doları geçmiş borç yazıyor...sürekli
bir insan bu kadar mı mal olur....
her halde rakamlardan haberi yok....

bu kadar biliyorsan yönetmeyi çık meydana
bol keseden atmak kolaydır...

senin gibi leri çok gördü bu millet ali cengiz oyuncuları

5. Yorum: ver mehteri 15 12 2017 17:32
ver mehteri. layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz. alla'ı teala buyuruyor ki "siz bana taattan, zikirden, ibadetten uzaklaşırsanız ben başınızdakilerin eliyle size zulmederim."

4. Yorum: 11. köy 15 12 2017 13:00
evet büyüdük işsizlikde pahallıkta şehir eşkiyalığında kadın cinayetlerinde dünya süperligindeyiz.

3. Yorum: atcalı kel mehmet efe 15 12 2017 09:58
büyüyen bunların akepelılerın oturma organları!!!

2. Yorum: boyabatlı 15 12 2017 09:52
yüzde 11.1 büyümüşüz haberiniz varmı valla benim haberim yok enflasyon %25 memlekette hiç kimsenin haberi yok niye diye sorarsanız memurun cebine bakın para yok asgari ücretlide yok emeklide yok bu para nerde acaba 11.1 büyümüş memeleketin vatandaşları bir bakın bakalım büyüyen ne görüyorsunuz yazdığınız bu yazılar için teşekkür ederim çok güzel konulara değiniyorsunz.

1. Yorum: milat 15 12 2017 08:51
büyüme oranını hayal diyen yazar 10.5 olan işsizlik oranını 14 yazmış.imdi büyüme oranımı yalan yoksa kasıtlı olarak 10.5 i 14 diyen sayın yazar efendimi. kendi devletinin büyümesinden tüm dünyada birinci olmasını hazmedemeyen sayın yazar bu neyin sendromu ?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:621027 DtGaNi

* ANASAYFA *