E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, CHP’li Başkanlara yargı… AKP’li başkanlara istifa!

Ankara’yı parsel, parsel satan, TOKİ’ye 889 milyon borç takan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kasasını boşaltan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni borç batağına sürükleyen, FETÖ’ye 1.800 devasa arsa tahsis eden belediye başkanlarının cezası istifa ettirmek !

AKP Genel Başkanı Erdoğan, AKP’li belediye başkanlarına, “Ya istifa edersiniz ya da hakkınız da soruşturma açarım” açıklamasından istifa eden AKP’li belediye başkanları yargılamış mı oluyor?

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, avukat, savcı hakim AKP siyasi iktidarı oluyorsa !...

Bunun adına çifte standartlı adalet denmez de ne denir?

Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, kabile devletlerinde bile olmaz dedirtme noktasına gelmedi mi?

Bu ülkenin savcıları, hukukçuları, cübbelerinde ilik bulunmayan yargının yüce insanları bu duruma neden sessiz kalırlar anlamakta zorluk çekiyorum.

Yolsuzluk,hırsızlık, usulsüzlük yapanın, AKP’lisi, CHP’lisi, MHP’lisi olmaz. Veya olmamalıdır.

……

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; 81 ilde FETÖ’ye tahsis edilen bin 800 tane devasa arsanın, kulelerin, okulların kimler tarafından tahsis edildiğini; bunları hangi belediye başkanı tahsis etmiştir, hangi belediye başkanı imar uygulamasını yapmıştır, hangi bakanlık teşvik kredisini vermiştir? Bunun tamamını bir soruşturmaya tabi tutalım. Önce de CHP’den başlayalım. Bakalım CHP’li belediyeler de bu tahsisi yapmışsa oradan da biz hesap soralım.” diyor.

Haksız mı dersiniz?

AKP TBMM’deki milletvekili çoğunluğu ile her araştırma, soruşturma önergelerine neden ret oyu verirler anlamış değilim.

CHP en son Man Adası belgeleri araştırma komisyonu kurulsun diye TBMM’ye önerge veriyor ona da AKP’li vekiller ret oyu veriyor.

Man Adası belgeleri sahteyse, neden araştırma önergesini ret ederler…!

…..

Başbakan Binali Yıldırım TBMM’de, Avrupa’da tarımda bir numarayız' demesi Meclis'te gülüşmelere neden oldu. Vekillerin gülüşmeleri Başbakan Yıldırım'ın dikkatini çekerek 'Evet tarımda bir numarayız neden gülüyorsunuz' diyor

Ülkeyi yönetenler, hangi hayal dünyasında yaşıyorlar anlamış değilim.

Bir ülkenin başbakanı, siyaseten de olsa vatandaşının gözünün içine bakarak ülke gerçeklerini nasıl bu kadar çarpıtır şaşırıyorum.

Sayın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Yıldırım,

Tarım ve gıda da yüzde 85dışa bağımlı olduğunu, 110 bin yüz ölçümlü Bulgaristan’dan saman, İsrail’den domates, buğday tohumu, Sırplardan hayvan, mercimek, nohut ithal edildiğini bilmiyor mu?

….

Türkiye’de yerli uça yerli otomobil fabrikasının, ekonomide yüzde 11.1 büyüdüğüne inananlar “Tarım da bir nurayız” iddiasına da inanabilirler.

Bir gün, Başbakan Yıldırım, uzay, bilgi teknoloji alanında de bir numarayız derse hiç şaşırmayın !

AKP iktidarı döneminde, adları Türk olan bankaların yaklaşık yüzde 75’ni yabancılara sattı, eski adı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, yeni adı BİST’in yüzde 80’ni yabancıların eline geçtiyse, Yerli ve Milli nutuklarına kim inanır?

…..

Diğer bir konu ise, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararından sonra hemen hemen bütün TV kanalları Kudüs’ü tartışıyor. Bir TV kanalında, kendilerini aydın, entelektüel zanneden vatandaşın biri, “Atatürk Kudüs’ü başkent olarak tanıdı” diyor. Bu kadar yalan, iftiracı, cahil bir insan olabilir mi?

İsrail 1948 yılında kuruluyor. Atatürk’ün vefatın dan tam on yıl sonra olduğunu bilmiyor mu derseniz, bence biliyor, Saray’a yaranmak için 50 takla atan, yalanı, dolanı, iftirayı, kendi istikbali için mubah sayan insanlar bunlar…

Bundan önceki köşe yazımda bir saygı değer okurum, beni yalan yazmak, işsizlik rakamlarını ve ülkenin dış ve iç borcunu abarttığımı iddia ediyor.

Sayın okurum, CHP Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Aykut ERDOĞDU, TÜİK’in açıkladığı işsizlik rakamlarının “makyajlı” olduğunu belirterek, “Açıklanan yüzde 10.6 gerçeği yansıtmıyor. Gerçek tabanlı işsizlik 16.13” dedi.

Türkiye’nin iç ve dış borcunu öğrenmek isteyen, Google girer öğrenir. Öyle siyaseten de olsa, iftira atmak, yalan yazdığımı iddia etmek, Müslüman’a yakışmadığı gibi hiçbir insana da yakışmaz.

Köşe yazılarıma muhalefet yapan saygıdeğer okuyucularım, ülkenin içinde bulunduğu içler acısı durumu benden daha çok iyi biliyorsunuz. Kişiler fanidir, ülke kalıcıdır.

Tarih:17 12 2017 18:53(2321) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: memati 22 12 2017 13:53
cchpli başkanlar hırsız hem kendileri hemde yedi göbek sülaleri ni zengin etmiş adam daha ne olsun

4. Yorum: milat 20 12 2017 08:37
boyabatgazetesi neden yorumlarımı yayınlamıyorsunuz,hakaret
yok küfür yok yorumlarım da ,yazar efandi yazısında bize cevap vermiş tabi yine bildik algı oyunu.devletin tüik kurumunu kapatalım chp gen.baş.yrd nın dediklerine inanalım öylemi.uydurduğunuz rakamları chp gen.baş.yrd dediklerini baz almanız çok komik,tabi ya tek parti döneminde chp den başka kurummu vardı.devletinin büyümesinden kalkınmasından sadece türkiye düşmanları rahatsız oluyor sanıyordum.deprem yardımları ile memur maaşını ödeyen,imf den 500 milyon dolar için kapısında bekleyip ,kemal devrişi getirip türkiyeyi imf ye köle yapıp yetmezmiş gibi birde gelen paraları kendi arasında pay eden sırtlanları,devletin bankalarının içini boşaltan,her yıl milyarlarca dolar devletin bankalarını zarara uğratıp milletin sırtına yükleyen sırtlanları bu millet çok iyi biliyor yazar efendi.

3. Yorum: uzak 18 12 2017 22:20
eleştirileri dikkate almanıza sevindim...bana da cevap yazmışsınız...
bu defa 800 milyar dolar yazmamışsınız?
google'de yazdığımızda karşımıza çıkan rakamlar sizi doğrulamıyor
tuik ve ekonomi siteleri ülkenin borç rakamını yazıyor...
400 milyar dolar... bu borç 10 yıl vadeli... 2018 yılı ödeme tutarı 28 milyar dolar bu ödeme de özel sektörün...
ben yılda 10 ülke geziyorum...iş gereği...ama bu ülkenin potansiyeli çok güçlü...en küçük esnafta 1 milyonluk makina var hoca....bu zenginlik

2. Yorum: gökbörü 18 12 2017 14:14
aldı elıne sazı 15 yıldır istediği gibi hem çalıyo hem soyluyor , sazıda mıkrofonu da vermeye heçççççççç nıyetı yok vesselam.......

1. Yorum: boyabatlı 18 12 2017 08:54
size bir sorum var lütfen bir dahaki yazınızda bana küçük puntayla cevap verirseniz sevinirim. sorum şu yazdıklarınız çok doğru haklısınız,sizce biz halk olarak nereye gidiyoruz bu kadar yalan varken? teşekürler.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:621003 DtGaNi

* ANASAYFA *