E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sağlık mı, devleti, milleti soydurma reforumu mu?

Sağlık mı, devleti, milleti soydurma reforumu mu ?

AKP sağlık da reform yaptık diyor öyle mi? Üniversite hastanelerinde paran yoksa öl… SGK 60 yaşındaki kadına doğum yaptırıyor, ölü tedavi ediliyor. Emekli, ilaca, muayeneye, hastaneden randevu almak için bile para ödüyor. Hastanelerde kuyruk sırası ise ayrı bir çile... Birde bunun adına sağlıkta reform yaptık diyorlar.

…..

Ey.. Hastaneler de kuyruk yok diyenler, Türkiye’deki hastanelerle başka ülkelerin hastanelerini mi karıştırıyor, yoksa milletle dalga geçiyorsunuz?

….

AKP iktidarı sağlıkta, hastane deki kuyruklardan sonra, bir ilki daha gerçekleştirdi, evde hastane ve doktor muayene bekleme sistemi icat eti.

……

Özellikle büyükşehirler de, hastanelerin bir ay ile 3 ay arasında randevu verdiğinden haberleri yok galiba sağlıkta reform yaptık diyenlerin.

…….

AKP iktidarı döneminde SSK’lı ilaç, muayene, randevu parası ödemesine ragmen, SGK’nın açığı 87 milyar 629 milyon lira.

….

AKP Genel Başkanı, Bakanlar, milletin gözünün içine bakarak “cebimizden kuruş çıkmadan, yol, tünel, köprü, metro, hava alanı, hastane yaptık” söylemleri ise tam bir komedi.

Evet, 16 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın kendi cebinden kuruş çıkmayabilir, hazine garantili, hasta hastane, köprü yolların parası, bu milletin vergilerinden çıkmıyor mu?

….

Ayrıca, Üniversite hastanesinde 'paran yoksa öl' uygulaması haberleri, Antalya Akdeniz Üniversite hastanesi ağır kanser hastasına “ev bul ya da otelde kal” deyince, ölüm döşeğindeki hasta ortada kalıyor, iktidar sağlıkta reform yaptık diyebiliyorsa…

….

Türk Tabipleri Birliği Şehir Hastaneleri İzleme Kurulu Üyesi Dr. Güray Kılıç, 18 şehir hastanenin toplam yatırım maliyeti 10.5 milyar dolar, hastanelerin kira tutarı ise 30. Milyar 200 milyon dolar olacağını belirten Kılıç, bu farkın yurttaşa yansıtılacağını belirtiyor.

…..

Yazılı ve görsel medyada SGK Başkanı’nın haberi ise şöyle,

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, yolsuzluktan şikayet etti.

“Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor”

….

Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor. Evlenmemiş kızımız gidiyor sezaryen ameliyatı oluyor, ortada çocuk yok, bir çocuk buluyorlar. Geriye dönük resmi bir muamele, evlilik cüzdanı çıkartılıyor. MERNİS’e kayıt yaptırılıyor her şey yolunda. Faturayı gönderiyor ‘SGK bunu ödesin.

Fazla söze gere var mı?

AKP’nin sağlıkta reform yaptığı veya yapmadığı kararını siz okuyucularımın takdirine bırakıyorum.

….

Diğer bir konu ise mizah gibi….

MİT, TIR’ları davasında gazetecileri yargılayan hakim” Gazetecinin kandırılma şansı yoktur” demiş.

Sayın hakim, siz hangi evrenin hangi galaksi sinde yaşıyorsunuz. “16 yıldır Türkiye’yi yönetenin, devlet gücü, istihbaratı, emniyeti, jandarması, sayısız danışmanları olmasına ragmen, “Terör örgütü PKK, IŞID, FETÖ, ABD, İsrail, Rusya, Araplar’ın kandırdığı devlet adamlarının KANDIRILMA, ALDATILMA HAKKI VAR MI OLUYOR?

GÜNÜN SÖZÜ

Et kokarsa tuzlanır, ya tuz kokarsa…

Tarih:26 12 2017 11:48(1353) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: datça'li 28 12 2017 14:39
turpun büyüğü heybede;soygunun büyüğü şehir hastaneleri ile geliyor.
akp en büyük soygunu şehir hastaneleri ile vuruyor.uyuma eyyyy cemaati muslimin!!!

2. Yorum: 11. köy 27 12 2017 08:02
eczaneye her gittiğimde şu kadar muayene parası diye söğüşleniyoruz ver otuz lira ver altmış lira bu ne yaa ehliyet değiştirmek için gittim bir göz muayenesine yetmişbeş lira ver.vermeden almaya iyi alıştılar.

1. Yorum: halit 26 12 2017 17:13
bu millet öylesine zengin ve varlık lı ki,kim bu milleti kazıklarsa,yolarsa kaz gibi,sövüşler ise sesini çıkartmaz bu millet.sebeb ise milletin yediginden giydigine haram dır zaten,haram harama düşman olurmu?benim hakkım helal deildir.allah dan korkması gerekenler korkmasınlar bakalım,nasıl olsa aynı yaşdayız,aynı yaşdayız da aslında aynı yaş tahtadayız.bir gün olur kapatırlar üstümüzü 3 beş kalasla.düzelüü seçimden sonaa..! (nasıl olsa devletin görevi kar etmek olmuş,millete hizmet hikaye.ben hiç bir hizmet almıyorum verdigim emekler ile,sen alıyormusun?günde 8km yol kat ediyorum aracımla evet sadece 8 km yol ve dokunulmadık kulagımın arkasını bıraktı devlet.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:620979 DtGaNi

* ANASAYFA *