E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sağlık mı, devleti, milleti soydurma reforumu mu?

Sağlık mı, devleti, milleti soydurma reforumu mu ?

AKP sağlık da reform yaptık diyor öyle mi? Üniversite hastanelerinde paran yoksa öl… SGK 60 yaşındaki kadına doğum yaptırıyor, ölü tedavi ediliyor. Emekli, ilaca, muayeneye, hastaneden randevu almak için bile para ödüyor. Hastanelerde kuyruk sırası ise ayrı bir çile... Birde bunun adına sağlıkta reform yaptık diyorlar.

…..

Ey.. Hastaneler de kuyruk yok diyenler, Türkiye’deki hastanelerle başka ülkelerin hastanelerini mi karıştırıyor, yoksa milletle dalga geçiyorsunuz?

….

AKP iktidarı sağlıkta, hastane deki kuyruklardan sonra, bir ilki daha gerçekleştirdi, evde hastane ve doktor muayene bekleme sistemi icat eti.

……

Özellikle büyükşehirler de, hastanelerin bir ay ile 3 ay arasında randevu verdiğinden haberleri yok galiba sağlıkta reform yaptık diyenlerin.

…….

AKP iktidarı döneminde SSK’lı ilaç, muayene, randevu parası ödemesine ragmen, SGK’nın açığı 87 milyar 629 milyon lira.

….

AKP Genel Başkanı, Bakanlar, milletin gözünün içine bakarak “cebimizden kuruş çıkmadan, yol, tünel, köprü, metro, hava alanı, hastane yaptık” söylemleri ise tam bir komedi.

Evet, 16 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın kendi cebinden kuruş çıkmayabilir, hazine garantili, hasta hastane, köprü yolların parası, bu milletin vergilerinden çıkmıyor mu?

….

Ayrıca, Üniversite hastanesinde 'paran yoksa öl' uygulaması haberleri, Antalya Akdeniz Üniversite hastanesi ağır kanser hastasına “ev bul ya da otelde kal” deyince, ölüm döşeğindeki hasta ortada kalıyor, iktidar sağlıkta reform yaptık diyebiliyorsa…

….

Türk Tabipleri Birliği Şehir Hastaneleri İzleme Kurulu Üyesi Dr. Güray Kılıç, 18 şehir hastanenin toplam yatırım maliyeti 10.5 milyar dolar, hastanelerin kira tutarı ise 30. Milyar 200 milyon dolar olacağını belirten Kılıç, bu farkın yurttaşa yansıtılacağını belirtiyor.

…..

Yazılı ve görsel medyada SGK Başkanı’nın haberi ise şöyle,

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, yolsuzluktan şikayet etti.

“Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor”

….

Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor. Evlenmemiş kızımız gidiyor sezaryen ameliyatı oluyor, ortada çocuk yok, bir çocuk buluyorlar. Geriye dönük resmi bir muamele, evlilik cüzdanı çıkartılıyor. MERNİS’e kayıt yaptırılıyor her şey yolunda. Faturayı gönderiyor ‘SGK bunu ödesin.

Fazla söze gere var mı?

AKP’nin sağlıkta reform yaptığı veya yapmadığı kararını siz okuyucularımın takdirine bırakıyorum.

….

Diğer bir konu ise mizah gibi….

MİT, TIR’ları davasında gazetecileri yargılayan hakim” Gazetecinin kandırılma şansı yoktur” demiş.

Sayın hakim, siz hangi evrenin hangi galaksi sinde yaşıyorsunuz. “16 yıldır Türkiye’yi yönetenin, devlet gücü, istihbaratı, emniyeti, jandarması, sayısız danışmanları olmasına ragmen, “Terör örgütü PKK, IŞID, FETÖ, ABD, İsrail, Rusya, Araplar’ın kandırdığı devlet adamlarının KANDIRILMA, ALDATILMA HAKKI VAR MI OLUYOR?

GÜNÜN SÖZÜ

Et kokarsa tuzlanır, ya tuz kokarsa…

Tarih:26 12 2017 11:48(932) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: datça'li 28 12 2017 14:39
turpun büyüğü heybede;soygunun büyüğü şehir hastaneleri ile geliyor.
akp en büyük soygunu şehir hastaneleri ile vuruyor.uyuma eyyyy cemaati muslimin!!!

2. Yorum: 11. köy 27 12 2017 08:02
eczaneye her gittiğimde şu kadar muayene parası diye söğüşleniyoruz ver otuz lira ver altmış lira bu ne yaa ehliyet değiştirmek için gittim bir göz muayenesine yetmişbeş lira ver.vermeden almaya iyi alıştılar.

1. Yorum: halit 26 12 2017 17:13
bu millet öylesine zengin ve varlık lı ki,kim bu milleti kazıklarsa,yolarsa kaz gibi,sövüşler ise sesini çıkartmaz bu millet.sebeb ise milletin yediginden giydigine haram dır zaten,haram harama düşman olurmu?benim hakkım helal deildir.allah dan korkması gerekenler korkmasınlar bakalım,nasıl olsa aynı yaşdayız,aynı yaşdayız da aslında aynı yaş tahtadayız.bir gün olur kapatırlar üstümüzü 3 beş kalasla.düzelüü seçimden sonaa..! (nasıl olsa devletin görevi kar etmek olmuş,millete hizmet hikaye.ben hiç bir hizmet almıyorum verdigim emekler ile,sen alıyormusun?günde 8km yol kat ediyorum aracımla evet sadece 8 km yol ve dokunulmadık kulagımın arkasını bıraktı devlet.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Tümü

Zeytindalı


Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya askerde alıştım”


Hisar İşçi


Rejim Değişirken


Sinop gezisi izlenimlerim


Zıt Kardeşler


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1137439 DtGaNi

* ANASAYFA *