E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, asgari ücret 1.603 lira…!

İşçilerden fedakarlık bekleyen bakan, “ Yüzde 14 zamla enflasyona ezdirmedik” Erdoğan, “1.603 lira asgari ücret alanlar... Yüzünüze gözünüze dursun... Allah gözünüzü doyursun... Servet düşmanları... 1.603 TL neyinize yetmiyor...

Sayın bakan, yeni yıla girerken Oto yollara, elektriğe, iğneden ipliğe yapılan yüzde 14 zamdan hiç bahsetmedi. Basın toplantısındaki gazetecilerde sormadı. Sormaları da beklenmez di. Hangi gazetecinin haddine bakana soru sormak? Hele de RTE’ye…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, twetter şahsi hesabından AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın asgari ücretle ilgili konuşmasını paylaştı” 1.603 lira asgari ücret alanlar... Yüzünüze gözünüze dursun... Allah gözünüzü doyursun... Servet düşmanları... 1.603 TL neyinize yetmiyor... Ben demiyorum... Asrın lideri AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan söylüyor... Cevap versem suç olur...

Türkiye’nin ana muhalefet partisinin genel başkan yardımcısının twetter deki bu paylaşımı ülkeyi yöneten ile, muhalefetin içler acısı duruma düştüğünü göstermiyor mu?

Neyse;

Oturduğum sitenin kafeteryasını çalıştıran kapitalist olduğunu iddia eden bir kardeşimiz ile sohbet ediyoruz. Konu asgari ücretten açıldı.

Kapitalist kardeşim, bin 603 lira yetmiyor mu? Hükümet çok bile vermiş? Bu millete ne kadar çok para verirsen o kadar azar. Onun için hükümet işini biliyor”

Kapitalist kardeşim haklısın, dün asgari ücrete 103 lira zam yaptılar, aradan bir gün geçmeden iğneden ipliğe yüzde 14’e yakın zam yaptılar. Pardon zam değil düzenleme.

Asgari ücrete yapılan zamla Man Adası’nda 34 Sterlin’e 34 şirket kurabilirler öyle değil mi?

Asgari ücret tartışmalarının yapıldığı günlerde AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “CHP zihniyeti asgari ücret artsın da işçiler karıya, kıza para yedirsin istiyor” sözleri aklıma geldi.

Siz CHP’liler sürekli muhalefetsiniz?

Sen benim CHP’li olduğumu nereden biliyorsun? İktidara muhalif olanlara eskiden terör örgütü ile masaya oturanları görmeden PKK’lı vatan haini diyordunuz, şimdi ise FETÖ’cü diyorsunuz? Tarih, kimin vatan haini olup olmadığını yazacak.

Tarih:31 12 2017 19:41(1481) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
6. Yorum: atcalı kel mehmet efe 02 01 2018 17:38
1603 tl yi de savunuyorsunuz ya atroller!!!allah sizi nasıl biliyorsa oyle yapsın.asgari ucret en dusuk aktrol maaşına eşitlenmelidir!!!

5. Yorum: hayır 02 01 2018 14:29
gelir dağılımı adaletsiz liği malisef devam ediyor asgari ücret sadece bir ev kirası olmuş büyük şehirlerde yeni tespit edilen ücreti kendileri alsın çok beğeniyorlarsa bir ay geçinsinler.

4. Yorum: uzak 01 01 2018 14:47
sayın yazar;asgari ücret ile ilgili tespitlerinizi yaparken biraz reel ekonomi bilgisine sahip olsaydınız...
ihtisas sahibi olmak bir yazar için çok önemlidir.
sözcü gazetesi ekonomi yazarlarını değilde farklı gazeteleri de okumanızı tavsiye ederim...
bir çok yazınızı onlardan aldığınızı biliyoruz...
örneğin her sabah ntv'de servet yıldırım ve mafi eğilmezi dinlemenizi tavsiye ediyorum...
bir partinin sözcülüğü yerine gerçek rakamları bilmenizi isterdim...
ekonomi yazarlığı farklı bir şeydir...bu kapasite sizin yazınızda hiç yok...akademik bir yanı olmayan yazılar yerine bilgiye dayanan yazılar yazmanızı tavsiye ederim...

3. Yorum: foçali 01 01 2018 11:12
yoksulluk bu ulkenin kaderi gibi hic değişmiyor sayin yazar bu kadar cahil sorgulamayan halk olursa bu durum değişmez norveç de danimarkada finlandiyada insanlar haklarını alıyor burda iktidar yalaması çok ac geziyor ama gene yalakalik yapıyor.

2. Yorum: halit 01 01 2018 02:11
at gözlükleri bu kadar ucuzlamış olamaz.takan takana.millet bir işaret parmağı tutturmuş hep oraya bakıyor,ne büyük bir kara büyüdür bu.ben aylık gelirim le bir sonraki ay ne kadar eksi yazdığıma bakarım,ve cuma günleri camilerden toplanan allah cc rızası için hayra veremediğim 3 beş liraya muhtaç hale bırakıldığıma bakarım.valla istediğiniz kadar bana maval okuyun,ben neyin ne olduğunu başımdaki aksaça bakarım.memleketin neresine bakarsan bak rezillik diz boyu.kendi din kardeşime güvende terettüd ederken,elin ecnebisinin,gavurunun abdessiz kestiği eti yemeye mecbur bırakıldığıma bakarım.dünya gıç attı gidiyo bakalım kimin elinde patlicak.allah cc sonumuzu hayır etsin.haa birde unutmadan: boş konuşmak para ile deil bilende konuşuyo,seven de.

1. Yorum: milat 31 12 2017 23:11
rte nin şu sözlerinin kaynağını yazın eğer dürüstseniz. "1.603 lira asgari ücret alanlar... yüzünüze gözünüze dursun... allah gözünüzü doyursun... servet düşmanları... 1.603 tl neyinize yetmiyor" ve bu sözünün "chp zihniyeti asgari ücret artsın da işçiler karıya, kıza para yedirsin istiyor”. geçenki yorumumdada bakan hanımaın ağzından yazığınız yalan sözlere bir cevap veremediniz. içki içmek günah değil diyeb chp mv.aykut erdoğdunun twitter "1.603 lira asgari ücret alanlar... yüzünüze gözünüze dursun... allah gözünüzü doyursun... servet düşmanları... 1.603 tl neyinize yetmiyor"dan paylaşımını kendiniz yazmış gibi kaynak belirtmeden yazmanızda ayrı bir fecaat sayın yazar .yorumumu yayınlayan boyabat gazetesine teşekkür ederim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:621011 DtGaNi

* ANASAYFA *