E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, asgari ücret 1.603 lira…!

İşçilerden fedakarlık bekleyen bakan, “ Yüzde 14 zamla enflasyona ezdirmedik” Erdoğan, “1.603 lira asgari ücret alanlar... Yüzünüze gözünüze dursun... Allah gözünüzü doyursun... Servet düşmanları... 1.603 TL neyinize yetmiyor...

Sayın bakan, yeni yıla girerken Oto yollara, elektriğe, iğneden ipliğe yapılan yüzde 14 zamdan hiç bahsetmedi. Basın toplantısındaki gazetecilerde sormadı. Sormaları da beklenmez di. Hangi gazetecinin haddine bakana soru sormak? Hele de RTE’ye…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, twetter şahsi hesabından AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın asgari ücretle ilgili konuşmasını paylaştı” 1.603 lira asgari ücret alanlar... Yüzünüze gözünüze dursun... Allah gözünüzü doyursun... Servet düşmanları... 1.603 TL neyinize yetmiyor... Ben demiyorum... Asrın lideri AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan söylüyor... Cevap versem suç olur...

Türkiye’nin ana muhalefet partisinin genel başkan yardımcısının twetter deki bu paylaşımı ülkeyi yöneten ile, muhalefetin içler acısı duruma düştüğünü göstermiyor mu?

Neyse;

Oturduğum sitenin kafeteryasını çalıştıran kapitalist olduğunu iddia eden bir kardeşimiz ile sohbet ediyoruz. Konu asgari ücretten açıldı.

Kapitalist kardeşim, bin 603 lira yetmiyor mu? Hükümet çok bile vermiş? Bu millete ne kadar çok para verirsen o kadar azar. Onun için hükümet işini biliyor”

Kapitalist kardeşim haklısın, dün asgari ücrete 103 lira zam yaptılar, aradan bir gün geçmeden iğneden ipliğe yüzde 14’e yakın zam yaptılar. Pardon zam değil düzenleme.

Asgari ücrete yapılan zamla Man Adası’nda 34 Sterlin’e 34 şirket kurabilirler öyle değil mi?

Asgari ücret tartışmalarının yapıldığı günlerde AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “CHP zihniyeti asgari ücret artsın da işçiler karıya, kıza para yedirsin istiyor” sözleri aklıma geldi.

Siz CHP’liler sürekli muhalefetsiniz?

Sen benim CHP’li olduğumu nereden biliyorsun? İktidara muhalif olanlara eskiden terör örgütü ile masaya oturanları görmeden PKK’lı vatan haini diyordunuz, şimdi ise FETÖ’cü diyorsunuz? Tarih, kimin vatan haini olup olmadığını yazacak.

Tarih:31 12 2017 19:41(945) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
6. Yorum: atcalı kel mehmet efe 02 01 2018 17:38
1603 tl yi de savunuyorsunuz ya atroller!!!allah sizi nasıl biliyorsa oyle yapsın.asgari ucret en dusuk aktrol maaşına eşitlenmelidir!!!

5. Yorum: hayır 02 01 2018 14:29
gelir dağılımı adaletsiz liği malisef devam ediyor asgari ücret sadece bir ev kirası olmuş büyük şehirlerde yeni tespit edilen ücreti kendileri alsın çok beğeniyorlarsa bir ay geçinsinler.

4. Yorum: uzak 01 01 2018 14:47
sayın yazar;asgari ücret ile ilgili tespitlerinizi yaparken biraz reel ekonomi bilgisine sahip olsaydınız...
ihtisas sahibi olmak bir yazar için çok önemlidir.
sözcü gazetesi ekonomi yazarlarını değilde farklı gazeteleri de okumanızı tavsiye ederim...
bir çok yazınızı onlardan aldığınızı biliyoruz...
örneğin her sabah ntv'de servet yıldırım ve mafi eğilmezi dinlemenizi tavsiye ediyorum...
bir partinin sözcülüğü yerine gerçek rakamları bilmenizi isterdim...
ekonomi yazarlığı farklı bir şeydir...bu kapasite sizin yazınızda hiç yok...akademik bir yanı olmayan yazılar yerine bilgiye dayanan yazılar yazmanızı tavsiye ederim...

3. Yorum: foçali 01 01 2018 11:12
yoksulluk bu ulkenin kaderi gibi hic değişmiyor sayin yazar bu kadar cahil sorgulamayan halk olursa bu durum değişmez norveç de danimarkada finlandiyada insanlar haklarını alıyor burda iktidar yalaması çok ac geziyor ama gene yalakalik yapıyor.

2. Yorum: halit 01 01 2018 02:11
at gözlükleri bu kadar ucuzlamış olamaz.takan takana.millet bir işaret parmağı tutturmuş hep oraya bakıyor,ne büyük bir kara büyüdür bu.ben aylık gelirim le bir sonraki ay ne kadar eksi yazdığıma bakarım,ve cuma günleri camilerden toplanan allah cc rızası için hayra veremediğim 3 beş liraya muhtaç hale bırakıldığıma bakarım.valla istediğiniz kadar bana maval okuyun,ben neyin ne olduğunu başımdaki aksaça bakarım.memleketin neresine bakarsan bak rezillik diz boyu.kendi din kardeşime güvende terettüd ederken,elin ecnebisinin,gavurunun abdessiz kestiği eti yemeye mecbur bırakıldığıma bakarım.dünya gıç attı gidiyo bakalım kimin elinde patlicak.allah cc sonumuzu hayır etsin.haa birde unutmadan: boş konuşmak para ile deil bilende konuşuyo,seven de.

1. Yorum: milat 31 12 2017 23:11
rte nin şu sözlerinin kaynağını yazın eğer dürüstseniz. "1.603 lira asgari ücret alanlar... yüzünüze gözünüze dursun... allah gözünüzü doyursun... servet düşmanları... 1.603 tl neyinize yetmiyor" ve bu sözünün "chp zihniyeti asgari ücret artsın da işçiler karıya, kıza para yedirsin istiyor”. geçenki yorumumdada bakan hanımaın ağzından yazığınız yalan sözlere bir cevap veremediniz. içki içmek günah değil diyeb chp mv.aykut erdoğdunun twitter "1.603 lira asgari ücret alanlar... yüzünüze gözünüze dursun... allah gözünüzü doyursun... servet düşmanları... 1.603 tl neyinize yetmiyor"dan paylaşımını kendiniz yazmış gibi kaynak belirtmeden yazmanızda ayrı bir fecaat sayın yazar .yorumumu yayınlayan boyabat gazetesine teşekkür ederim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Tümü

Zeytindalı


Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya askerde alıştım”


Hisar İşçi


Rejim Değişirken


Sinop gezisi izlenimlerim


Zıt Kardeşler


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1137353 DtGaNi

* ANASAYFA *