E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop basını kahvaltıda bir araya geldi

Sinop Valisi Hasan İpek ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop ili ve ilçelerinde görev yapan basın mensupları ile düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltı programı öncesi konuşan Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada basın mensuplarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı. Kurada; “Yuvalarınızda huzur mutluluk ve yapmış olduğunuz kutsal görevden dolayı işlerinizde başarılar diliyorum. Bugün yine “10 Ocak İdareciler Günü” olması nedeniyle başta Sayın Valimiz Hasan İpek olmak üzere Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız ve tüm idarecilerimizin günlerini kutluyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ise yaptığı konuşmada; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün anlamı esasen çalışan emekçi kesiminin günü olarak tarihte yer alıyor. 212 sayılı çıkarılan kanunla getirilen haklar ile maliyetin artırılacağını söyleyen o günkü gazete sahipleri bir eyleme giderek gazete çalışanlarının büyük kısmını işten çıkartmışlardır. Bunun üzerine bir araya gelen işsiz gazeteciler bir gazete çıkartarak Türkiye hayatına damga vurmuşlardır. Tarihçesi buradan gelmektedir. Günümüzde de Türkiye ve Dünyada maalesef büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün basın üzerine söylediği sözler gibi bugün anlamını bulamayan bugün. Bir sürü neden var. Cezalar cezaevlerinde bulunan gazeteciler var. Fikir özgürlüğü denilince nerede başlar, nerede biter? Bilinemediği bir zamandan geçiyoruz. Böyle bir günde umarım cezaevleri biraz olsun boşalır. Tüm dünya genelinde bunu diliyorum. Bugün ayrıca 10 Ocak İdareciler Günü olması nedeniyle başta sayın valimiz olmak üzere tüm idarecilerimizin de gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Demirel, Sinop Valisi Hasan İpek’e, üzerinde Vali İpek’in de resmi olan Sinop fotoğrafı hediye etti.

Programda son olarak söz alan Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop’ta görev yapan tüm basın mensupları ile bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İpek; “Tüm ilçelerimizde ve Sinop Merkezde görev yapan basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya geldik ve umarım önümüzdeki senede tekrar bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü birlikte kutlarız diyen Vali İpek; Mutluluk içerisinde, hepinize işlerinizde başarılar, kolaylıklar, bol kazançlar diliyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü de tekrardan kutluyorum” diye konuştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenen kahvaltı programının ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:10 01 2018 22:34(281) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Sinop'ta Sağlıklı Ormanlar İçin Konulan Metin Demirel vefat etti Bayezid (Büyük) Camii'nin İsmini, Niçin Ayancık Spor Sahayı Terk Etti, Sonuç 3-0 Cemile Kocamanoğlu hanımefendi vefat ett Rasim Altay vefat etti Emine Çok hanımefendi vefat etti Şükrü Söker vefat etti Üç Köyün Arasına Hudut Girdi! Boyabat İlçe Teşkilatından Ziyaret Çatıdan Düşen Ambulans Şoförü Hayatını K Akşener'le Erdoğan arasındaki fark kapan Fırtına Ayancık’a Ne Yaptı Böyle!! Dev dalgalardan kaçan gemiler Sinop'un d Elliyedi Yapı Denetim Şirketi faaliyete Meral Akşener'in Sinop Ziyareti İleri Bi Devlet gücünü göstermeli! Sinop Boyabat Arasında Tır Otomobil ile Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencilerinin Eser Okul Sporları Gençler Badminton İl Birin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sinopspor Formas Wikipedia: "İstenilen içerikler kaldırıl CHP’li Karadeniz: Atatürk'ü Örnek CHP Sinop Kadın Kollarında Görev Değişim Ayancık Eski Cezaevi Restorasyon ve Tadi Heyelan Yolu Trafiğe Kapattı Yaşar Topçu YBO’lu Irmak'a Ulusal Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına ad Türkiye ilk kez ‘özgür olmayanR AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaret Açık Bilgileri Değil Üye İsimlerini İsti Başkan Feyzullah Öztürk Pazarda Esnaflar Prof. Şimşirgil'den ilginç çıkış: Türk o Ayancık İlçesi 2 Adet Yeni Mendirek Kaza Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Tümü

Sinop gezisi izlenimlerim


Anadolu efsaneleri (Kırkkızlar Kayası)


AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli millilik?


Zıt Kardeşler


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1041099 DtGaNi

* ANASAYFA *