E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e, vatandaşa göre 2 milyona…!

AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e vatandaşlara göre 2 milyon…! Ülkeyi teslim alan vahim duruma rağmen CHP’nin TBMM’ye verdiği 23 uyuşturucu araştırma önergesi AKP’li vekillerince neden reddediliyor?

Benim gibi sizlere de 600 bin rakamı abartılı ve ürkütücü gelebilir. Daha emin olabilmek için uyuşturucu ile mücadele edenlere sordum. “ Rakamlar ANATEM’e kayıtlı rakamıdır. Türkiye’de, uyuşturucu bağımlısı iki milyondan az değildir.”

Demek ki ülkenin yaşlısı, genci, kadını, kızı, okumuşu, cahili uyuşturucuya teslim olmuş…

AKP iktidarını 16 yıldır PKK, FETÖ, IŞID kandırdı. Uyuşturucu baronları da mı kandırdı?

Sayın Bakan, bir değil, iki değil, ana muhalefet partisi geçtiğimiz yasama döneminde olmak üzere Meclis’e verdiği 23 uyuşturucu araştırma önergesi AKP’li vekillerce neden reddedildiğini hiç düşündünüz mü?

Uyuşturucu kullanıcıları artık sınır tanımıyor, öğrenci servis şoförü direksiyon başında uyuşturucu krizi geçiriyor, bir başkası kamyoneti evin üzerine sürüyor, cadde ve sokaklar da madde bağımlısı olduğunu söyleyerek gasp yapan, adam yaralayan mı ararsınız.

Ana muhalefetin Meclis’e verdiği 23 uyuşturucu araştırma önergesini vekillerince neden kabul edilmediğini sorgulamayan Sayın, Bakanı Soylu, “uyuşturucu satıcısının ayağını kırın suçu bana atın” diyor.

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, AKP iktidarı 2002 yılı öncesi uyuşturucu kullananların sayısı 10 bin iken AMATEM kayıtlarına göre, günümüzde 600 bine çıkarken, uyuşturucu tacirlerinin kol ve bacaklarını kırmaktan bahsetmeniz …!

Belki, Türkiye’de 600 bin kişinin uyuşturucu kullandığı rakamı hayal gibi inandırıcı gelmiyor. Ne yazık ki uyuşturucu kullanıcı yaşı ilkokul çocukları. seviyesine kadar düşmüş.

Türkiye’nin en ücra köşesindeki köy bakkallarına, dağdaki çobana kadar ulaşan 3 liradan satılan uyuşturucudan “Bonzai” ülkenin bu duruma gelmesinden siyasi iktidarın hiç mi suçu yoktur?

…..

Halk TV Duayen Gazeteci Can ATAKLI’nın Yazı İşleri programına katılan CHP Parti Meclis Üyesi, eski İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT, “ AKP iktidarı öncesi Türkiye’de uyuşturucu kullanıcı sayısı 10 binken, bugün 600 bin. CHP Olarak, uyuşturucunun araştırılması yönünde Meclis’e 23 araştırma önergesi verdik. AKP’li vekillerin oyları ile kabul edilmedi.” Dediği zaman şok oldum ve inanamadım.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ile ilgili çözüm önerisi ise; “terörle ve uyuşturucuyla mücadelenin eş zamanlı ve aynı tempoda sürdürülmek zorunda olduğunu vurgulayarak, "Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın" şeklindeydi.

Ninni yavrum ninni, şarkılarla türkülerle uyutayım seni

Uyuşturucu ile mücadele ediliyorsa 16 yılda uyuşturucu kullanıcı sayısı 60 kat nasıl artıyor diye sormazlar mı?

Hadi millet sormuyor, yarın mahşerde uyuşturucudan ölenler, aileleri dağılanlar, neden yeteri kadar mücadele etmeniz diye yakanıza yapışmazlar mı zannediyorsunuz?

GÜNÜN SÖZÜ

Ateş düştüğü yeri yakar

Celil Cengiz Çolak

Tarih:12 01 2018 20:27(1231) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: haber 15 01 2018 12:26
kimin dedesi uyuşturucu madde satmaktan yargılanmıştır?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:620898 DtGaNi

* ANASAYFA *