E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e, vatandaşa göre 2 milyona…!

AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 binden 600 bin’e vatandaşlara göre 2 milyon…! Ülkeyi teslim alan vahim duruma rağmen CHP’nin TBMM’ye verdiği 23 uyuşturucu araştırma önergesi AKP’li vekillerince neden reddediliyor?

Benim gibi sizlere de 600 bin rakamı abartılı ve ürkütücü gelebilir. Daha emin olabilmek için uyuşturucu ile mücadele edenlere sordum. “ Rakamlar ANATEM’e kayıtlı rakamıdır. Türkiye’de, uyuşturucu bağımlısı iki milyondan az değildir.”

Demek ki ülkenin yaşlısı, genci, kadını, kızı, okumuşu, cahili uyuşturucuya teslim olmuş…

AKP iktidarını 16 yıldır PKK, FETÖ, IŞID kandırdı. Uyuşturucu baronları da mı kandırdı?

Sayın Bakan, bir değil, iki değil, ana muhalefet partisi geçtiğimiz yasama döneminde olmak üzere Meclis’e verdiği 23 uyuşturucu araştırma önergesi AKP’li vekillerce neden reddedildiğini hiç düşündünüz mü?

Uyuşturucu kullanıcıları artık sınır tanımıyor, öğrenci servis şoförü direksiyon başında uyuşturucu krizi geçiriyor, bir başkası kamyoneti evin üzerine sürüyor, cadde ve sokaklar da madde bağımlısı olduğunu söyleyerek gasp yapan, adam yaralayan mı ararsınız.

Ana muhalefetin Meclis’e verdiği 23 uyuşturucu araştırma önergesini vekillerince neden kabul edilmediğini sorgulamayan Sayın, Bakanı Soylu, “uyuşturucu satıcısının ayağını kırın suçu bana atın” diyor.

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, AKP iktidarı 2002 yılı öncesi uyuşturucu kullananların sayısı 10 bin iken AMATEM kayıtlarına göre, günümüzde 600 bine çıkarken, uyuşturucu tacirlerinin kol ve bacaklarını kırmaktan bahsetmeniz …!

Belki, Türkiye’de 600 bin kişinin uyuşturucu kullandığı rakamı hayal gibi inandırıcı gelmiyor. Ne yazık ki uyuşturucu kullanıcı yaşı ilkokul çocukları. seviyesine kadar düşmüş.

Türkiye’nin en ücra köşesindeki köy bakkallarına, dağdaki çobana kadar ulaşan 3 liradan satılan uyuşturucudan “Bonzai” ülkenin bu duruma gelmesinden siyasi iktidarın hiç mi suçu yoktur?

…..

Halk TV Duayen Gazeteci Can ATAKLI’nın Yazı İşleri programına katılan CHP Parti Meclis Üyesi, eski İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT, “ AKP iktidarı öncesi Türkiye’de uyuşturucu kullanıcı sayısı 10 binken, bugün 600 bin. CHP Olarak, uyuşturucunun araştırılması yönünde Meclis’e 23 araştırma önergesi verdik. AKP’li vekillerin oyları ile kabul edilmedi.” Dediği zaman şok oldum ve inanamadım.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ile ilgili çözüm önerisi ise; “terörle ve uyuşturucuyla mücadelenin eş zamanlı ve aynı tempoda sürdürülmek zorunda olduğunu vurgulayarak, "Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın" şeklindeydi.

Ninni yavrum ninni, şarkılarla türkülerle uyutayım seni

Uyuşturucu ile mücadele ediliyorsa 16 yılda uyuşturucu kullanıcı sayısı 60 kat nasıl artıyor diye sormazlar mı?

Hadi millet sormuyor, yarın mahşerde uyuşturucudan ölenler, aileleri dağılanlar, neden yeteri kadar mücadele etmeniz diye yakanıza yapışmazlar mı zannediyorsunuz?

GÜNÜN SÖZÜ

Ateş düştüğü yeri yakar

Celil Cengiz Çolak

Tarih:12 01 2018 20:27(702) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: haber 15 01 2018 12:26
kimin dedesi uyuşturucu madde satmaktan yargılanmıştır?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Tümü

Zeytindalı


Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya askerde alıştım”


Hisar İşçi


Rejim Değişirken


Sinop gezisi izlenimlerim


Zıt Kardeşler


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:1136964 DtGaNi

* ANASAYFA *