E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Uyuşturucu Bölüm Bir

Çocukları uyuşturucunun pençesine düşen babanın feryadı , duy “Kemal Kılıçdaroğlu…”

Çocukları uyuşturucu bağımlısı baba, genç yaşta çocuklarımız uyuşturucu yüzünden can çekişiyor. Hükümet uyuşturucu satıcılarını “kol ve bacaklarını kırmakla “tehdit ederken onlar sokaklarda cirit atıyor. İktidar feryadımızı duymuyor, siz de mi duymayacaksınız Kılıçdaroğlu…

“Uyuşturucu bağımlılığı, çocuklarımızın kaderi olmamalıdır. Yeter artık…. AMATEM kayıtlarına göre Türkiye’de 600 bin uyuşturucu bağımlısının olduğu belirtiliyor. Bu rakımın gerçek mi değil mi çocukları uyuşturucu bağımlısı olan anne babalara sorun? Bizim mahalle de en az yüz uyuşturucu bağımlısı ben tespit ediyorsam, yurdun en ücra köşesine kadar yayılan uyuşturucu bağımlılarının rakamını siz düşünün” diyor, çocukları uyuşturucu bağımlısı olan baba

Zaman zaman, işkembe çorbası içmeye gittiğim bir çorbacı da gecenin geç bir vakti, saçı, sakalı ağarmış bir bey işkembe salonunda boş masaların olmasına rağmen benim masaya oturdu. Konu uyuşturucu dan açıldı. Ben sordum o cevapladı. İsmini sorduğumda bir an düşündü ve ısrarla lütfen ismimi yazmayın. Benim başımı uyuşturucu mafyası ile belaya sokmayın dediğinde anladım ki, uyuşturucu mafyasından korkuyor !

İkiz iki oğlum var, askerden geleli 5 yıl oldu işsiz güçsüz aylak aylak dolaşıyorlar. İş buluyorum en fazla bir ay çalışıyorlar. Bonzai denen maddeye alışmışlar. Allah düşmanımın bile başına vermesin diye sözlerine başlayan dertli baba….

Nerede bu devlet?

Yaklaşık 6 yıldır, madde bağımlısı iki çocuğumun tedavisi ile uğraşıyorum. Tedavileri için bir daire parası harcadım. Evde aile huzurumuz kalmadı. Bir insan çocuğunun ölmesini ister mi? Öyle bir noktaya geldim ki, öldüklerin de bir gün bilemedin bir hafta üzülür ve ağlarsın, biz ailecek yılın 365 günü ağlıyor kan kusuyoruz.

Devletin uyuşturucu ile mücadelesini nasıl buluyorsun?

Bakan Soylu, bizlerin gözlerinin içine bakarak ayak, kol kırmaktan bahsediyor. Sayın Bakan, 2002 yılında uyuşturucu bağımlısı 10 bin, bana göre bugün 4 milyonun üzerindedir. Bakan Soylu’ya, AKP iktidarına uyuşturucu ile mücadele etmek yeni mi aklınıza geldi diye sormak benim hakkım değil mi?

Uyuşturucu satanları polise şikayet ediyorum, yakalıyorlar bir saat sonra serbest bırakılıyor. Bunun adına uyuşturucu ile mücadele diyorlar …!

Sence, Yasa da bir boşluk mu var ki serbest bırakılıyor ?

Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Uyuşturucu yasasında bir boşluk var ki emniyet bırakıyor. Polis uyuşturucu satıcılarına baskın yapıyor, ben içiciyim dediklerinde serbest bırakılıyor. Buradan, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a sesleniyorum, “ Her konuda KHK KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME” çıkaran Cumhurbaşkanımız, neden uyuşturucu yasasındaki boşlukları görmez.

Çocuklar, kendilerinden başka, ev halkına, mahalle sakinlerine zarar veriyor mu?

Kriz anında kendilerinde değiller, ne yaptıklarını bilmez halde oluyorlar. Evin içini savaş alanına çeviriyorlar. 3 bin liralık telefonu uyuşturucu alabilmek için 50 liraya satılır mı? Satıyorlar işte…

Tedavi için hastaneye yatırdın mı?

Hastaneye kaç sefer yatırdığımın sayısını ben bile unuttum. Tedavi oluyorlar, bir hafta sonra tekrar başlıyorlar. Uyuşturucu satıcıları rahat bırakmıyor ki?

Çocuklar uyuşturucuya nasıl alıştıklarını hiç düşündün mü veya araştırdın mı?

Çocukların uyuşturucuya alışmasında belki bizim de hatamız vardır. Hayat mücadelesi verirken çocuklarla fazla ilgilenmemiş olabilirim. Fakat, yaşadığımız çevrenin etkisi çok büyük olduğunu düşünüyorum.

Nasıl yani?

Oğlumun birini tedavi olduğu hastaneden taburcu ettim, mahalleye geldik uyuşturucu satıcıları tokalaşırken uyuşturucu verdiklerini duydum.

Ne tür uyuşturucu kullanıyorlar, nasıl buluyorlar?

Bakkal, manav, kırtasiye, kahvehane, minibüs, taksilerde, sokak aralarında Bonzai ekmekten ucuza satılıyor.

Devlet, iktidar, muhalefet ele ele verip çocuklarımızı uyuşturucu illetinden kurtarmalıdırlar. Buradan, iktidara da, ana muhalefete de sesleniyorum. Siyaseten de olsa, aralarındaki polemikleri bıraksınlar. Uyuşturucu ile mücadele de kesin çözümü bir an önce bulmalarını istiyorum.

CHP geçen yasama döneminde TBMM’ye Uyuşturucu Araştırma Komisyonu kurulması için 23 önerge vermiş, AKP’li vekillerin oyları ile kabul edilmemiş olmasına ne diyorsunuz?

Ben bu yaşa geldim CHP’ye hiç oy vermedim. Fakat, 16 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın, bakanları, milletvekilleri verilen bu araştırma önergesini hiç mi merak etmeyerek ret oyu verdilerse yazıklar olsun onlara? Bizi temsil etsinler diye kimleri Meclis’e göndermişiz.

Sizin aracılığınızla, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum, Ey Kılıçdaroğlu, her konuda çalışday düzenliyorsunuz birde “Uyuşturucu Çalışdayı” düzenleyin. Genç yaşta evlatlarımızı uyuşturucu yüzünden toprağa veriyoruz. Milyonlarca vatan evladımız, çocuklarımız uyuşturucu yüzünden ölüme gidecekler.

Sence, Uyuşturucu satıcılarının kökünü kazımak kolay mı?

Uyuşturucu baronları döviz milyarderleridir. Günümüzde para kimdeyse güç ondadır. Hangi siyasi iktidar gelirse gelsin, uyuşturucu mafyasının kökünü kazıyamaz. Bana göre Türkiye’de bana göre 4 milyonun üzerinde uyuşturucu bağımlısı olduğunu düşünüyorum. Hepsinin madde bağımlısı olduklarına dair ellerindeki belgelerinden dolayı yasanın boşluğundan dolayı serbest kalıyorlar. Madde bağımlısının suç işleme, adam öldürme, gasp yapma özgürlüğü olursa bir ülkede, bir gün insanlar sokağa da çıkamaz hale gelirler.

Sizce Emniyet uyuşturucu ile mücadele de yeterli değil mi

Siyasi irade uyuşturucu ile mücadele de kararlı olmadığı sürece her geçen gün uyuşturucu bağımlılarının sayısı artar. Emniyet mensuplarının eli kolu bağlı. Siyasi irade kararlılık göstersin. 24 saatte uyuşturucunun kökünü kazırlar. Emniyet, Türkiye’nin hangi mahallesinde, hangi sokağında hatta hangi evinde uyuşturucu satıldığını bildiğini düşünüyorum. Yeter ki yetki polislerimize tam yetki verilsin.

Polis son günlerde ciddi anlamda uyuşturucu operasyonları yapmasına ne diyorsun

Bataklıktaki sinekleri tek tek öldürmekle çözüm bulamazsınız. Önemli olan o bataklığı kurutmaktır. Saman alevi gibi operasyonlar kamuoyunun gazını almaktır.

Celil Cengiz ÇOLAK

Gündeminiz.com Yayın Koordinatörü

Tarih:17 01 2018 10:26(1116) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: gökbörü 17 01 2018 17:01
ülkede ne can ne mal nede ırz guvencesı var -emniyet zaten feto ile mücadelede -asker pkk -vs -mıt-sarayın emrınde -ornaıze suç orgutlerı hıcbır zaman olmadığı kadar rahat şuan -zaten her akşam haberlerın nerdeyse tamamı ceza hukukuyla ilgili haberlerden olaylardan oluşuyor -halk memnun yonetımden !!!!!!!!!!!ha eskıden farklımıydı değildi ama hıç bu kadar da başıboş etkısız olmamıştı guvenlik meseleleri.........


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Tümü

Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş”


Gazzeli Çocuklar


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Sinsi Gizli Emir Erleri, Yandaşlar


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:848914 DtGaNi

* ANASAYFA *