E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılığı aileleri parçalıyor (Bölüm 2)

Çocukları uyuşturucu bağımlısı aileler konuştu:”Türkiye’nin en büyük sorunu uyuşturucudur. Uyuşturucu baronları terör örgütüdür. İktidarı, muhalefeti, sivil toplum kurumları ile tek vücut, tek yürek devletin yanında olarak mücadele etmelidir. Aksi takdirde Türkiye’yi daha büyük tehlike bekliyor”.

Madde bağımlılığı aileleri parçalıyor. Uyuşturucu kullanım yaşı 12 yaşına kadar düşerken, işsizlik, ekonomik gelir yetersizliği, aile içerisindeki huzursuzluk insanları madde bağımlığına sürüklüyor.

Bir madde bağımlısı, sanayi de torna dükkanım vardı. İşlerim de çok iyiydi. Öyle bir süreç yaşadım ki çalışanların maaşlarını ödeyemez hale geldim. Bunalıma girdim. Her akşam içiyordum. Para yetiştiremez oldum. Daha sonra, Bonzai ile tanıştım. Bir şişe biraya, adeti 2 liradan 3 adet almaya başladım. Mutlu bir yuvam vardı, eşim de beni terk etti. Kaldım ortada. Uyuşturucunun zararlarını çok iyi biliyorum. Benim bu dünyadan artık beklentim kalmadı ölümü bekliyorum.

Eşim güvenlik görevlisiydi, bana ve çocuklarıma cehennem azabı çektiriyordu her akşam. Hele de Bonzai krizine girdiğinde evde ne varsa kırıp geçiriyordu, daha sonra bize de şiddet uygulamaya başladı. Her gece uykuda bizi öldürür korkusuyla yaşadım. Çünkü, kriz geldiğinde ne yaptığını bilmiyordu. Çareyi boşanmakta bulduk.

Sokak aralarında, bina girişlerinde bali koklayanlar, diğer madde kullananlar her geçen gün artıyor. Biz bile onlardan çekinir hale geldik. Ya küçük çocuklar ne yapsın? Para istiyorlar, isterseniz vermeyin. Ceplerinde kesici aletlerle dolaşıyorlar. Vatandaş olarak, hem onların o hallerine acıyor, hem de korkarak istedikleri parayı veriyoruz.

Türkiye, Ortadoğu, Suriye, terör örgütleri ile uğraşırken, meydanı boş bulan uyuşturucu baronları , kasalarını milyar dolarla doldurdu. Uyuşturucu terörü devletin birinci meselesi olmalıdır. Aksi takdirde, yüzbinlerce madde bağımlısı canlı bomba haline dönüşebilir.

Gökyüzünde uçan kuşun renginden haberdar olan MİT’in, uyuşturucu baronlarından haberi yok mu? Yeter ki, uyuşturucunun kökünü kurutmakta kararlı olsun devlet.

….

Madde bağımlısı borçlu, alacaklıyı telefonla arıyor, şu saatte şuraya gel borcumu ödeyeceğim diyor. Buluştuklarında alacaklıya 14 kurşun sıkıyor ve geçip gidiyor. Polis kısa sürede yakalıyor, mahkemeye çıkıyor, madde bağımlısıyım kendim de değildim, ne yaptığımı bilmiyordum diyor. Bir süre hapiste yattıktan sonra serbest kalıyor. Kurşunların hedefi olan alacaklı, aylar süren tedavi sonucu sakat kalarak sağlığına kavuşuyor.

Her madde bağımlısı, bir gün sokaklarda gasp yapıp, adam öldürmeyeceğinin garantisini kim verebilir?

Lise öğrencisi, Mahalle arkadaşları, bir kere içmekten bir şey olmaz diye bonzai içiriyorlar. Kendinden geçen, ne yaptığını, ne konuştuğunu bilmez bir halde, “Arkadaşlarına hem içiriyorsunuz hem de karşıma geçip gülüyorsunuz “ diye küfürler ediyor. O sırada, bir başka arkadaşı da telefondan video kaydı yapıyor. Çocuğu orada bıçaklayarak öldürüyorlar. Daha sonra da youtube de yayınlıyorlar.

Çocuğu madde bağımlısı bir baba ise, uyuşturucu içmiş hayaller görüyor. Kendi kendine konuşuyor. Aynanın karşısın da kaşını gözünü oynatıyor. Elleri ile karate hareketleri yapıyor. Bir baba olarak içim kan ağlayarak onu izliyorum. Konuşmak istiyorum konuşmuyor. Bir ara bakkala gittim, eve geldiğimde, musluğa su hortumunu takmış evin duvarlarını, koltukları, halıları evde ne varsa su içinde bırakmış. Ne yaptın oğlu dediğimde, ev pislenmişti temizlediğini söylemez mi?

Madde kullanan kişinin kendisiyle değil şeytanıyla konuşursunuz. Dostluk yoktur, madde arkadaşlığı vardır. 4 kişinin olduğu yerde bir kişi ölür, onu orada bırakır gidersin. Uyuşturucuya kulluk edersin.

Geçmiş yıllarda PKK terör örgütünü küçümseyerek, o yıllarda gerekli önlem almayan, yılanın başını küçükken ezmeyen siyasi iktidarlar, "üç, beş çapulcu” demişlerdi yaklaşık 30 yıldır terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Binlerce şehit verdik. Ülkenin maddi kaybını ise düşünün...

Uyuşturucu baronları terör örgütüdür. Geçmiş siyasi iktidarlar gibi, bu iktidar da aynı hataya düşürse ve uyuşturucu baronlarının kökünü kazımaz ise Türkiye’yi daha büyük tehlike bekliyor.

Çocukları madde bağımlısı olan aileler, devletin yanında yer alarak örgütlenmelidir. Muhalefet partileri, sivil toplum kurumları ile uyuşturucu terörü ile tek vücut, tek yürek olmalıdır.

Tarih:19 01 2018 11:02(938) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Tümü

Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş”


Gazzeli Çocuklar


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Sinsi Gizli Emir Erleri, Yandaşlar


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:849293 DtGaNi

* ANASAYFA *