E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme kararı ile uyuşturucu iade ediliyor !

Sigaraya, içkiye savaş açan AKP iktidarı dönemindeki yargı, yakalanan bir kilo uyuşturucu mahkeme kararı ile sahibine iade edilirken, kim uyuşturucu ile mücadele edildiğini söyleyebilir?

Uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının toplandığı rapora göre, 2007’den bu yana 2 bin 148 kişi uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle öldü. Son 3 yılda 680 bin kişi tedavi gördü ve bunlar için 2.5 yılda 147 milyon lira harcandığı belirtiliyor.

Resmi kayıtlara göre, 2002 ile 2011 yılları arasında madde bağımlısı 600 bin, Başbakan Yardımcısı Akdağ, son 7 yıldır araştırma yapılmadığı ve ellerinde yeni bir istitastik olmadığını söylüyor…!

Vatandaşlara göre, gayri resmi milyonlarca uyuşturucu bağımlısının olduğu bir ülkede 2 bin 148 kişinin uyuşturucudan öldüğü ne kadar inandırıcıdır?

Gazete haberlerine göre, Bonzai’den ölüm oranı 5 kullanımı 5 kat arttı. Bonzai 13-25 yaş arası gençleri hedef aldı. İlk kullanım yaşı 13'e düştü. ÇEMATEM’in verilerine göre 2011’de kliniğe başvuran bağımlılar içinde bonzai kullanan kişi oranı yüzde 15 iken 2016’da bu rakam yüzde 95’e çıktı.

AKP, iktidarı teslim aldığında uyuşturucu bağımlısı Türkiye’de 10 bin… Ya bugün resmi bir istitastik olmamasına rağmen vatandaşların düşüncesi milyonlar…

AKP’li vekillerin, Muhalefetin TBMM’ye verdiği 23 araştırma önergesini neden kabul etmemiş olabilirler?

AKP iktidar ı ve vekillerin önergeleri kabul etmemeleri, çocukları uyuşturucu bağımlısı aileler arasında, “ AKP iktidarının uyuşturucu baronları ile özel bir anlaşması mı var, uyuşturucu ticaretinden pay mı alıyor?” sorusunu sormakta haklı değiller mi?

Uyuşturucu bağımlısı gençle yaptığım röportajda, Ortadoğu’dan her türlü uyuşturucunun TIR’larla geldiğini iddia etmişti.

Ortadoğu ülkelerinden gelen TIR dolusu uyuşturucu, hiç mi polis kontrolüne yakalanmaz? Havada uçan kuştan haberdar olan devlet, uyuşturucu sevkiyatından haberdar değil öyle mi?

Uyuşturucunun sahibine verilmesi kararını veren hakim, kanun ve yasaların dışına çıkamadıklarına göre, demek ki yasa da bir boşluk var. Bu konuda karar veren hakimi, mahkemeyi suçlamak, eleştirmek haksızlık olmaz mı?

Her şeye Kanun Hükmünde Karar (KHK) çıkaran AKP Genel Başkanı Erdoğan, uyuşturucu yasası ile ilgili neden yasa çıkarmaz?

Diye sormak bizlerin hakkı değil midir?

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Twitter hesabından Salihli 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin sanık Ali Gülnar hakkında verdiği 29 Mart 2014 tarihli kararı paylaştı. Tanal’ın paylaştığı karara göre mahkeme sanığın kullanmak için uyuşturucu madde satın almak suçlamasından beraat ettiği belirtilip adli emanette tutulan uyuşturucu maddenin sahibine verilmesi yönünde karar verdi.

Mahmut Tanal karara ilişkin “Bu karar doğru ise Skandaldır. Şöyle ki Adli emanete kayıtlı bulunan 960 gram esrar maddesini sahibine iadesine 29.03.2014 karar verilmiş!”değerlendirmesinde bulundu.

İşte o karar

Tarih:26 01 2018 12:12(1039) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:532341 DtGaNi

* ANASAYFA *