E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Parti liderine biat et vekil, belediye başkanı ol…

Milletvekilliğinin bir hükmü kalmadığı bu dönemde, TBMM’deki vekiller, parti liderlerinin vekilleri olduklarını kabul ediyorlar. Onlara oy veren seçmen de kabul ediyor mu? Kabul etmeseler liderlerin tayin ettiği kişilere oy verirler miydi? Biat et vekil, bakan, başkan ol…!

Efendim, milletvekili, belediye başkanlarını, meclis üyelerini delegeler belirliyor, ABD, İsrail, FETÖ kuruluşu partiler de ise, tamayül yoklaması savsatası. Bunların hepsi seçmeni, vatandaşı kandırmak.

Geçmişte, İktidar partisinin, belediye başkan aday adayını tamayül yoklaması ile belirleyeceği senaryosunu izlemiştim. Partinin ilçe kayıtlı üyeleri oy kullanacaktı. O ilçenin en büyük spor salonu kiralanmıştı. Her şey demokratikti. Üyelerin oy verme işlemleri tamamlandı, sandıklar kapandı. Bizler oy sayımını beklerken, BİRİNCİ ŞOK, OY SANDIKLARI KAMYONETLERE YÜKLENİYOR. İKİNCİ ŞOK İSE, KAPALI OY KAPALI TASNİF. Nasıl yani, efendim oy sandıkları partinin il binasına gidecek orada sayım yapılacak denilmişti. Tamayül yoklamasına giren aday adayları kaç oy aldıklarını nereden bilecekler. Genel merkez bildirecek yersen. Aradan yıllar geçti hala genel merkez aday adaylarına kaç oy aldığını bildirecek…!

İşte Türkiye’nin içinde bulunduğu demokrasi anlayışı böyle…

Aldatmaca, kandırmaca demokrasisi ile 16 yıldır bu ülke yönetiliyor, herkes halinden memnunsa…

Parti liderleri de demokrasicilik oyunu oynamakta da haklıdırlar.

…...

Bu ülkede, beyinleri parti liderlerine programlanmış günümüz vekilleri, TBMM’ye gelen yasa ve kanunları okumadan emme basma tulumba gibi el kaldırarak oy veriyorsa, ülkesine, seçmenine karşı büyük saygısızlıktır. Her milletvekili, oy veren seçmenlerinin vebalini taşıdığını, sorumluluğunu bilmiyorsa…

…..

Bu nasıl kişiliktir, nasıl ilkesizliktir , inançtır ki, liderine kayıtsız şartsız teslim olmasına rağmen milletvekili olduğunu söylerler.

….

Halkın temsilcisi değil, teşbih te hata olmaz parti liderinin emirlerine programlanmış birer insan robottur.

Ne yazık ki ülkemiz de Siyasi parti liderleri, belediye başkan adayları, kariyerleri, isminin başında Prof, doçent yazan unvanları ne olursa olsun kendilerine tabi olacak kişileri aday göstermek gelenek oldu.

Millet , seni Meclis’e benim haklarımı koru, beni temsil et, kanunları incele, araştır, sorgula projeler üret diye göndermedi mi?

….

Vekil veya belediye meclis üyesi olarak, senin fikrin alınmıyorsa ne diye Meclis’e gittin be kardeşim diye sormazlar mı insana?

….

Emeklinin, köylünün, işçinin, dar gelirli insanların vergileriyle aldığınız vekil maaşını dini ve insani olarak nasıl harcıyorsunuz. Çocuklarınıza nasıl yediriyorsunuz?

….

Lafa gelince, kul hakkından, vatan, millet, din, imandan bahsederler ama kendi çıkarlarına gelince ses çıkarmayan insanlara ben Meclis’te halkın temsilcisi (Vekil) diyemem. Diyenler, onların karşısında el pençe duranlar, yalakalık yapanlar desin…!

Hata vekiller de değil. Vekillik makamını bu duruma getiren sistem de ve o sisteme karşı dik duruşlarını göstermeyenler de değil midir?

….

İktidar partisinin 316 milletvekili, boş kagıdı imzalayarak parti liderine verene halkın vekili demek…

Ne üzücüdür ki, kendilerinin asıl olduğunu unutan seçmen vatandaşlarımız, vekillere oy vererek kefil olduklarını, vekillere sen bana mı sordun da boş kağıdı imzalayıp liderine verdin, Meclis’e gelen her yasanın içeriğini bilmeden elini kaldırarak neden oy verdiğini sormuyor.

…..

Halkın oyları ile seçilen milletvekilleri özgür değiller ki, vatandaşın hakkını, hukukunu, özgürlüğünü sağlasın.

TBMM’de siyasi parti ayırımı yapmadan bütün vekiller, televizyon oturumlarına katılacak, her hangi bir gazete ve dergiye röportaj verecek, Ankara dışına çıkacak partisinin grup başkan vekili veya genel başkanı onay verecekse bu nasıl demokrasi ve özgürlüktür.

Vekiller ilk önce kendi özgürlüklerini savunsunlar.

Tarih:04 02 2018 23:03(806) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:583293 DtGaNi

* ANASAYFA *