E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Saray’ın Yeni KHK’sı işsizliği, yoksulluğu, kendisini yakarak protesto edenlere müebbet hapis …!

İşsizlikten, yoksulluktan bir ayda 3 vatandaş kendisini yakmaya çalışırken, bir vatandaşta don gömlek cadde ortasında protesto etti. Bu durumdan rahatsız olacak Saray, yeni (KHK) ile kendisini yakarak protesto edenlere müebbet ile yargılanacak derse şaşırmayın.

Peki, Saray böyle bir KHK yayınlarsa, kimin itirazı olabilir. Reise kim karşı çıkabilir?

Yılın ilk günlerinde, yoksulluktan, işsizlikten bunalıma giren vatandaşımız TBMM, Arkasından, Balıkkesir Belediye binası önünde yakıyor. Sivas’ta kendisini yakacağı sırada polis müdahale ediyor. İzmir’de ise, vatandaş İŞKUR’un önünde don, gömlek protesto ediyor. Bir ayda işsizliği, yoksulluğu kendisini yakarak protesto edenlerin sayısının 4 vatandaşımızın olması siyasi iktidarı ne kadar düşündürür bilmiyorum.

..

Yavru muhalefet ülkenin bekasını bahane ederek Saray’a teslim olmuş, ana muhalefet kurultay derdinde, AKP hükümeti Ortadoğu bataklığından her gün gelen şehitlerimiz, ülkenin hali kim kime, dum , duma…

…..

Yandaş havuz medyası, işsizliği, yoksulluğu kendisini yakarak protesto eden vatandaşların haberi yerine, 2001 yılında merhum Başbakan Bülent Ecevit’in önüne yazar kasa atarak protesto eden vatandaşın görüntülerini dakikalarca çevirip, çevirip vermesi ise Türk medyasının geldiği noktayı çok iyi özetlemiyor mu?

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde 3 maymun medyası ( Görmedim. Duymadım. Bilmiyorum)

….

Bu millet, nasıl ki şehit haberlerine alıştı, işsizlikten, yoksulluktan, adaletsizlikten kendilerini yakarak protesto eden vatandaşlara da alışacaktır.

….

Anlayacağınız ülke toz duman içerisinde.

Bazı AKP’lilere göre, kendilerini yakanlar CHP’li provokatörlerin olduğunu iddia etmeleri ayrı bir trajedi.

İftira atarken, yalan söylerken kuldan utanmayan, Allah’tan korkmayan bu insanları Allah ıslah etsin.

TBMM önünde kendisini yakan AKP’li olduğunu söylemesine rağmen, hayır o CHP’lidir diye iddia etmeleri tam bir akıl tutulması değil de nedir?

Peki, Sayın Cumhurbaşkanı KHK ile yoksulluğu, işsizliği protesto edenler hapis kararı yayınlamasına rağmen, milyonlar kendilerini yakmak için ellerinde benzin bidonu ile Saray’ın, valiliklerin, kaymakamlıkların önüne yürürse hepsini hapse mi atacaktır?

….

Ülkenin içinde bulunduğu, sosyal, ekonomik durum ajanların, provokatörlerin arayıp da bulamadığı bir ortamın olduğu günlerden geçiyoruz.

….

Türk milleti, sabreder, sabreder, çocukları aç yatağa girdiğinde bir anda yanardağ volkanı gibi patladığın da ülkenin halini düşünmek bile istemiyorum.

Dış güçlerin de istediği böyle bir ortamın yaratılmaması yönünde, siyasi görüş ayırt etmeden tek yürek, tek vücut olmalıyız.

Yakın tarihte, Yugoslavya, Ortadoğu ülkelerinin düştükleri durumu çok iyi hatırlayalım.

Celil Cengiz ÇOLAK

Tarih:05 02 2018 21:23(792) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
6. Yorum: milat 09 02 2018 08:35
5. yorumcu ecevit zamanında faiz oranları kaçtı bi öğrende ondan sonra yorum yaz istersen.ülkemizi yıllardır sömüren faiz lobisine karşı dim dik duran adamdır rte. sana hürriyet gzt. 2001 yılındaki haberini yazıyorum bir oku "25 dakika süren mgk devletin zirvesinde yaşanan gerginlik,türkiye ekonomisine tarihinin en zor günlerini yaşatıyor. dün,interbank ve repo piyasasında gecelik faizler,cumhuriyet tarihinin en yüksek düzeylerine fırladı.yüksek likidite sıkıntısı ile gecelik faiz merkez bankası interbank piyasasında yüzde 6.200'e,repo piyasasında ise 7.500'e çıktı. merkez bankası,günün kapanışında yüzde 4.000 gecelikten piyasayı fonlayarak ayrı bir rekor daha kırdı"

5. Yorum: radiikal 08 02 2018 14:56
yorum yazan milat: ecevit kamu kuruluşlarını yok pahasına satsaydı, ülkenin yer altı zenginlerini yabancılara ipotek etseydi, 178 milyor dolar yabancı faiz lobisine 178 milyar dolar faiz ödeseydi... ne diyeyim senin gibiler, osmanlı'nın işgal altında olduğu yıllarda da vardı.

4. Yorum: milat 08 02 2018 13:00
demişsiniz ki "iftira atarken, yalan söylerken kuldan utanmayan, allah’tan korkmayan bu insanları allah ıslah etsin" allah önce seni ıslah etsin sayın yazar.sizin gibiler çanakkale, sarıkamış zamanında yaşasaydı bu şehitler niye geliyor ,bu bataklıkta ne işimiz var deyip savaşmaktan kaçardı. ecevit dönemiyle bu dönemi kıyaslıyorsunuz ya allah akıl izan versin.imf den beşyüzmilyon dolar alacağız diye kapısında yatıyorlardı baktılar imf vermiyor kemal devrişi ithal ettiler,devlet memurunun maaşını ödeyemiyor deprem parası ile maaş ödüyordu,hastahaneler pislik içnde,ilaç yok,dr bıçak parası almadan amaliyat etmez,yol yok,üniversite yok,havaalanı yoktu ecevitli günlerde bu millet bunları unuttu sanma

3. Yorum: 11 koy 07 02 2018 10:50
bir nolu yorumcu bu yorumu yazmadan önce ne içti acaba

2. Yorum: karaçaylı 06 02 2018 15:26
show bunlar diyen arkadaş sizlere cevap vermeye bile değmez ama size bir soru sorayım. siz uzayda mı yaşıyorsunuz. yoksa soğuk suyun içine atılıp altı yakılan kazanın için deki kurbağa mısınız? sizin gibi uyuyanlara da yazık. bu ülkeye de yazık.

1. Yorum: show bunlar 06 02 2018 12:56
bunlar show peşinde işsizlik yok iş begenmeme var bu tipleri sınır dışı etmek lazım


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğu Yerdir


Değerler, Kimlik ve Kişilikler Parçalanırken


Sözün Bittiği Yer


Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme projesi 100 yıllık


12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası


Atatürk, İnönü ve Camiler


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Emin Yufka Hizmetinizde


Boyabat Kelimesinin Anlamı


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:774552 DtGaNi

* ANASAYFA *