E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Liseli Öğrenciler Bir Günlüğüne Üniversiteli Oldular

Sinop’ta lise son sınıf eğitimi gören ve üniversite sınavına hazırlanan yaklaşık 150 öğrenci, Sinop Üniversitesi'nde misafir olarak, eğlenceli aktiviteler ve gezi programlarıyla bir günlüğüne üniversiteli olmanın heyecanını yaşadılar.

Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen “Benim Hedefim, Benim Şehrim, Benim Üniversitem” programı kapsamında Sinop’ta bulunan 12 liseden yaklaşık 150 öğrencinin üniversiteli olma hayali gerçek oldu.

Öğretmenleri ve Sinop Üniversitesi görevlilerinin gözetiminde Sinop Üniversitesi'nde bulunan birimleri sırasıyla gezerek birim yetkililerinden bilgiler alan öğrenciler, üniversite tercihi öncesi merak ettikleri soruların cevabını bulurken, seçmek istedikleri meslekler hakkında önemli bilgiler aldılar.

Lise öğrencileri ilk olarak Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesini ziyaret ettiler. Burada yapılan açılış programına Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Eğitim Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Savaş Baştürk, Dekan Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. Vafa Savaşkan, akademik ve idari personel, öğretmenler katıldılar.

Sinop Üniversitesi, Hayallerinizin Gerçekleşmesi İçin Doğru BirTercih Olacaktır

Burada lise öğrencilerine yönelik bir konuşma gerçekleştiren Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, başarılı bir eğitimin doğru üniversite tercihi ile mümkün olacağını belirterek, “Her geçen yıl gelişen ve büyüyen, öğrencilerine bir aile sıcaklığında eğitim ve öğretim imkânı sağlayan Sinop Üniversitesi, hayallerinizin gerçekleşmesi için doğru bir tercih olacaktır. Bugün Sinop Üniversitesi'nin bünyesinde 9 Fakülte, 2 Enstitü, 4 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ile 12 araştırma merkezimiz bulunmaktadır. Genç, dinamik ve güçlü bir üniversite olarak gelecek vadeden Sinop Üniversitesi; bünyesine yeni bölümler, programlar ve akademisyenler kazandırıp; bilimsel çalışmaları ve akademik başarılarıyla, 2007 sonrası kurulan üniversiteler listesinde 10. Sıraya kadar yükselerek, önemli bir başarıya imza atmıştır” dedi.

Öğrencilerin Her Anlamda Kendini Geliştirmesini Amaçlıyoruz

Sinop Üniversitesi'nin öğrencilerine hem madden hem de manen değer katmayı hedeflediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın şu ifadeleri kullandı:

“Bizler her yıl en az iki sempozyum, iki çalıştay ve iki bilimsel toplantıya Rektörlük olarak ev sahipliği yaparak öğrencilerimizin her anlamda kendini geliştirmesini amaçlıyoruz. Sinop Üniversitesi öğrencilerini yalnızca İl Merkezimize değil, ilçelerimize de Yükseköğretim ayrıcalığı ile buluşturmaktadır. Ayancık Meslek Yüksekokulumuz ve Gerze Meslek Yüksekokulumuz yeni ve modern eğitim binalarıyla öğrencilerimize Türkiye standartlarının üstünde bir eğitim imkânı sunarken, Boyabat ilçemizde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ve Meslek Yüksekokulumuz hem ilçesine hem de eğitim gören öğrencilerimize çok yönlü olarak katkı sunmaktadır. Ayrıca Durağan ilçemizde açılan Meslek Yüksekokulumuzda, az sayıda bulunan ve öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen bölümleriyle sizlerin hizmetindedir.”

Açılış programının ardından lise öğrencilerimiz sırasıyla birimleri gezerek görevli akademisyenlerden bilgiler aldılar.

Tarih:08 03 2018 19:57(383) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Ziya Kastarcı vefat etti Başkan Adayı Şükrü Baş Seçim Sonrası Mes Başkan Adayı Hüseyin Ayyüksel Seçim Sonr Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimini Feyz Emin Yufka Salonu Açılış Törenine Davet Bu Vatan Bizim Diyebiliyorsak Şehitlerim Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokma Türkiye Barolar Birliği 18 Mart Basın Aç Mekanın Cennet Olsun Ali Hafız Gelinlikle Gelip Oy Kullandı Sinop Kalesinde İntihara Teşebbüs Emine Gülşen hanımefendi vefat etti Fidan Açıkgöz hanımefendi vefat etti Kum Yüklü Traktör Kontrolden Çıktı Sinop yine en yaşlı il oldu Hanife Kandemir hanımefendi vefat etti Keziban Köstek hanımefendi vefat etti YBO’lu Songül'e Karikatürde Türkiy Ayancık'ta Taksi-Dolmuş Hatları Çalışmay Evdeki nükleer hesap Japonlara uymadı TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Avrupa Parlam Mehmet Memiş vefat etti İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mo Kültür Merkezi'nin Bacaları Hafız Ali Koca vefat etti Silahlı Saldırıyı Yapan Saldırgan Yakala Sinop İl Müftüsü Çelik’ten, Mehmet Karadeniz’de hamsi ve mezgit tehli Sanayi Esnafı Şükrü Baş’a Kucak Aç Boyabat'ta Silahlı Saldırı 1 Yaralı K türü Yetki Belgesinde indirim İYİ Parti Tıp Bayramı Kutlama Mesajı Ambulansa Yol Vermek İsteyince Kaza Yapt Sinop Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücad Hırsız Kodesi Boyladı Asım’ın Nesli Akif’i Şiirler Sinop’a 115 Görevli Atandı Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursu Ba 2018 Yılı Mali Destek Programına 46 Pro 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı CHP’li Barış Karadeniz: Hekimlerim Boyabatspor, Gerze Belediyespor'a 5-1 ye Hatice Kavuncu hanımefendi vefat etti Kandırılmak istemiyorsanız Sinop'lunun s Maltepe Belediyesi'nden “Ayrancıoğ Hüseyin Dökmeci vefat etti Satılmış Özcan vefat etti Ali Demirtaş vefat etti İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Bas Tümü

Sözün Bittiği Yer


Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme projesi 100 yıllık


Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü


12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası


Atatürk, İnönü ve Camiler


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Emin Yufka Hizmetinizde


Milli ve Yerli, Beka, Diriliş ve Çıkış


Boyabat Kelimesinin Anlamı


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:633001 DtGaNi

* ANASAYFA *