E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Konulu Tiyatro Oyunu

Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığı tarafından Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında 16 Mart 2018 tarihinde, Hayati Sarı’nın yazıp yönettiği tek perde, 9 sahnelik ‘CEHALET’ adlı tiyatro oyunu Sinop Rehberlik Araştırma Merkezinde sergilenecektir. Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle’nin Cuma günü Saat 19:00’da başlayacak tiyatro oyunu hakkında ki kamuoyunu bilgilendirme yazısı;

Kurulduğu günden beri Türk Gençliğine zarar verecek her şeye karşı mücadele eden ve bundan şeref duyan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak; Bugün giderek yükselen bir toplum sağlığı sorunu olan ve Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde yaklaşık 243 milyon kişinin kullandığı açıklanan uyuşturucu maddeler, alkol ve her türlü bağımlılık ile ilgili gerek eğitim, gerek sportif gerek ise sanatsal faaliyetler ile mücadelemize devam etmekteyiz.

Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk gençliğini de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun etkileri sokaklarımızda, okullarımızda hatta evlerimizde kendini hissettirmektedir.

Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyet Raporu’na göre, Türkiye’de 2007’den bu yana yaklaşık 2 bin 500 kişi uyuşturucu madde kullanımından yaşamını yitirdi. 2014-2016 yılları arasında 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi görürken, ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’na ise 2,5 yılda toplamda 106 bin 112 çağrı geldi. Raporda, uyuşturucu tedavisinin maliyeti ise sadece ilaç ve tedavi masrafları için 147 milyon 346 bin 531 lira olarak açıklandı. Ayrıca bölücü terör örgütünün en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu maddelerin kullanımı Mehmetçiğin mücadelesine vurulan bir balta, göğsüne sıkılan bir kurşundur.

​Uyuşturucu madde, alkol ve sigara kullanımında yaş maalesef ilkokul çağına kadar düşmüştür. Büyükşehirlerimiz başta olmak üzere caddelerimiz, sokaklarımız madde etkisindeki gençlerle dolu. Bu gençler bu çocuklar sizlerin evladı, bizlerin kardeşidir. Uyuşturucuya verdiğimiz her can teröre verdiğimiz her candan farksızdır. Nereli olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun bizim sokaklara kaptıracak hiçbir evladımız, kardeşimiz yoktur, olmayacaktır.

Ülkü Ocakları olarak savaşımız çok büyük. Sentetik uyuşturuculardan ve alkol gibi illetlerden gençlerimiz kurtulmalı, bu ve bunlara benzer zehirlerden gençlerimiz uzak durmalıdır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Uyuşturucu ve benzeri maddelerin Türk Gencinin asil kanına girerek onu kirletmesini engelleyeceğiz. Uyuşturucu ve alkol bataklığına saplanan kardeşlerimizi bu çukurdan kurtarıp topluma faydalı birer genç olabilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi de eğitimle, sporla, sanat ile yaparak uyuşturucuya karşı başlattığımız bu savaştan galip çıkacağız.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un 2015 yılında yurt genelinde başlattığı, ”Yeni Cephemizin Adı Uyuşturucuyla Mücadele” hareketi kapsamında Ülkü Ocakları olarak topyekün bir seferberliğin içerisine girdiğimiz günden bu yana, Türk gençliğinin bilinçlendirilmesi ve ailelerin duyarlılık kazanması için yurdumuzun dört bir yanında çalışmalar düzenlenmektedir. Bizler de Sinop’ta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi ve toplumsal farkındalığın arttırılmasını gaye edinmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda 16 Mart 2018 Cuma günü saat 19:00’da il başkanlığımız tarafından organize edilen ‘Cehalet’ adlı tiyatro oyununa tüm hemşehrilerimizi bekleriz.

Tarih:12 03 2018 22:43(296) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: boyka 13 03 2018 08:11
sinop'ta olup izlemek vardı.

1. Yorum: tebrik 13 03 2018 00:04
gençler duruşunuzu bozmayin. başarılar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Ziya Kastarcı vefat etti Başkan Adayı Şükrü Baş Seçim Sonrası Mes Başkan Adayı Hüseyin Ayyüksel Seçim Sonr Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimini Feyz Emin Yufka Salonu Açılış Törenine Davet Bu Vatan Bizim Diyebiliyorsak Şehitlerim Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokma Türkiye Barolar Birliği 18 Mart Basın Aç Mekanın Cennet Olsun Ali Hafız Gelinlikle Gelip Oy Kullandı Sinop Kalesinde İntihara Teşebbüs Emine Gülşen hanımefendi vefat etti Fidan Açıkgöz hanımefendi vefat etti Kum Yüklü Traktör Kontrolden Çıktı Sinop yine en yaşlı il oldu Hanife Kandemir hanımefendi vefat etti Keziban Köstek hanımefendi vefat etti YBO’lu Songül'e Karikatürde Türkiy Ayancık'ta Taksi-Dolmuş Hatları Çalışmay Evdeki nükleer hesap Japonlara uymadı TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Avrupa Parlam Mehmet Memiş vefat etti İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mo Kültür Merkezi'nin Bacaları Hafız Ali Koca vefat etti Silahlı Saldırıyı Yapan Saldırgan Yakala Sinop İl Müftüsü Çelik’ten, Mehmet Karadeniz’de hamsi ve mezgit tehli Sanayi Esnafı Şükrü Baş’a Kucak Aç Boyabat'ta Silahlı Saldırı 1 Yaralı K türü Yetki Belgesinde indirim İYİ Parti Tıp Bayramı Kutlama Mesajı Ambulansa Yol Vermek İsteyince Kaza Yapt Sinop Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücad Hırsız Kodesi Boyladı Asım’ın Nesli Akif’i Şiirler Sinop’a 115 Görevli Atandı Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursu Ba 2018 Yılı Mali Destek Programına 46 Pro 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı CHP’li Barış Karadeniz: Hekimlerim Boyabatspor, Gerze Belediyespor'a 5-1 ye Hatice Kavuncu hanımefendi vefat etti Kandırılmak istemiyorsanız Sinop'lunun s Maltepe Belediyesi'nden “Ayrancıoğ Hüseyin Dökmeci vefat etti Satılmış Özcan vefat etti Ali Demirtaş vefat etti İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Bas Tümü

Sözün Bittiği Yer


Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme projesi 100 yıllık


Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü


12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası


Atatürk, İnönü ve Camiler


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Emin Yufka Hizmetinizde


Milli ve Yerli, Beka, Diriliş ve Çıkış


Boyabat Kelimesinin Anlamı


Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldırı Suçlarına Verilen Cezalar


Boyabat'a Büyük Yatırım


Nerelisin hemşerim?


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Var mı benden bahtiyarı?!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:629672 DtGaNi

* ANASAYFA *