E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Havalimanı “Düşey Kılavuzunu” Bekliyor

DHMİ uzmanları ile görüşen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, ILS Glide Path (süzülüş hattı belirleyici – düşey kılavuz ) adı verilen bir sistemin Sinop Havalimanına kurulduğunu, doğru sinyal vermesi için çalışmaların yetkililerce sürdürüldüğü bilgisini verdi.

Sinop'ta kışı ve bahar aylarında sık sık etkili olan sis nedeniyle Sinop – İstanbul uçak seferlerinin iptal edilmesi ya da uçakların başka havaalanlarına iniş yaptırılması yolcuları sıkıntıya sokmaya devam ediyor. Son haftalarda yaşanan Sinop İstanbul uçuşlarındaki aksamalar akıllara doğa olaylarından çok Sinop Havalimanında teknik bir sıkıntı olup olmadığını da gündeme getirdi. Sinoplular Milletvekilleri Barış Karadeniz’e şikayetlerini iletirken uzmanlardan konuya açıklık getirmeleri için yardım da istediler.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, gelen şikayet ve talepler üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Elektronik Dairesi Başkanı Orhan Gültekin ile görüşerek bilgi aldı. Karadeniz, Sinop Havalimanında, “bulut tavanının düşük, görüşün kısıtlı olduğu sisli, yağmurlu ve karlı havalarda güvenli yaklaşma ve iniş imkânı sağlayan” ILS- Aletli İniş Sistemi adı verilen teknik imkanların bulunduğunu söyledi. Bu sistemin en önemli iki unsurundan biri olan ILS Localizer (yön bulucu) Sistemi’nin 19 Aralık 2014 yılında uluslararası standartta Sinop Havalimanına kurulduğu bilgisini veren Karadeniz, şunları söyledi:

“Bu sistemin ikinci bir unsuru var. ILS Glide Path (süzülüş hattı belirleyici – düşey kılavuz )adı verilen bir sistem. Bu sistem Sinop havalimanına kurulmuş durumda. Ancak doğru sinyal vermesi için gerekli olan hassas ve kritik sahalarının uluslararası standartlara uygun seviyeye getirilmesi için çalışmaların sürdüğü bilgisi verildi. Sinop Havalimanına hizmete giren ILS Localizer  tesisi ile olası uçuş iptali veya gecikme sayısı büyük ölçüde azalmış. Ancak, Glide Path Sisteminin yakın zaman içerisinde hizmete girmesi ile de söz konusu uçuş iptali, gecikme sayıları daha azaltılacağı belirtiliyor. Sinop’un sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikleri ile turizm, kültür ve eğitim kenti olmayı hedefleyen bir şehir. Bu hedefin hayata geçmesindeki en önemli adımlardan biri İstanbul ile hava yolu bağlantısının aksamaması Sinopumuz için son derece önemlidir. O nedenle bu sistemin kısa zamanda devreye sokulması için yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürecek.”

Tarih:12 04 2018 10:47(170) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Hasan Yavaş vefat etti Abdurrahman Kanber vefat etti Teknisyen Abdurrahman Kanber Trafik Kaza İYİ Parti Boyabat Teşkilatı Basın Açıkla CHP’li Karadeniz: Sinop Turizmi Da Sinop MHP, Bahçeli'yi mecliste ziyaret e İki Genç, İki Farklı Evde Ölü Bulundu Şehitlerimiz, vatanımızın ve milletimizi Anadolu Yıldızlar Ligi Sinop İl Karması Tümü

Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Sosyal Alanlar, Muhbirler


Gel Vatandaş Gel !.....


Siz Kimin Torunlarısınız?


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:905144 DtGaNi

* ANASAYFA *