E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Havalimanı “Düşey Kılavuzunu” Bekliyor

DHMİ uzmanları ile görüşen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, ILS Glide Path (süzülüş hattı belirleyici – düşey kılavuz ) adı verilen bir sistemin Sinop Havalimanına kurulduğunu, doğru sinyal vermesi için çalışmaların yetkililerce sürdürüldüğü bilgisini verdi.

Sinop'ta kışı ve bahar aylarında sık sık etkili olan sis nedeniyle Sinop – İstanbul uçak seferlerinin iptal edilmesi ya da uçakların başka havaalanlarına iniş yaptırılması yolcuları sıkıntıya sokmaya devam ediyor. Son haftalarda yaşanan Sinop İstanbul uçuşlarındaki aksamalar akıllara doğa olaylarından çok Sinop Havalimanında teknik bir sıkıntı olup olmadığını da gündeme getirdi. Sinoplular Milletvekilleri Barış Karadeniz’e şikayetlerini iletirken uzmanlardan konuya açıklık getirmeleri için yardım da istediler.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, gelen şikayet ve talepler üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Elektronik Dairesi Başkanı Orhan Gültekin ile görüşerek bilgi aldı. Karadeniz, Sinop Havalimanında, “bulut tavanının düşük, görüşün kısıtlı olduğu sisli, yağmurlu ve karlı havalarda güvenli yaklaşma ve iniş imkânı sağlayan” ILS- Aletli İniş Sistemi adı verilen teknik imkanların bulunduğunu söyledi. Bu sistemin en önemli iki unsurundan biri olan ILS Localizer (yön bulucu) Sistemi’nin 19 Aralık 2014 yılında uluslararası standartta Sinop Havalimanına kurulduğu bilgisini veren Karadeniz, şunları söyledi:

“Bu sistemin ikinci bir unsuru var. ILS Glide Path (süzülüş hattı belirleyici – düşey kılavuz )adı verilen bir sistem. Bu sistem Sinop havalimanına kurulmuş durumda. Ancak doğru sinyal vermesi için gerekli olan hassas ve kritik sahalarının uluslararası standartlara uygun seviyeye getirilmesi için çalışmaların sürdüğü bilgisi verildi. Sinop Havalimanına hizmete giren ILS Localizer  tesisi ile olası uçuş iptali veya gecikme sayısı büyük ölçüde azalmış. Ancak, Glide Path Sisteminin yakın zaman içerisinde hizmete girmesi ile de söz konusu uçuş iptali, gecikme sayıları daha azaltılacağı belirtiliyor. Sinop’un sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikleri ile turizm, kültür ve eğitim kenti olmayı hedefleyen bir şehir. Bu hedefin hayata geçmesindeki en önemli adımlardan biri İstanbul ile hava yolu bağlantısının aksamaması Sinopumuz için son derece önemlidir. O nedenle bu sistemin kısa zamanda devreye sokulması için yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürecek.”

Tarih:12 04 2018 10:47(298) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Trafik Polisi Uyardı! Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Kredi kartı kullanıcılarına komisyon uya MHP İlçe Başkanı M. Fevzi Erdoğan: Duruş Başkan Aral'dan Balkan ve Rumeli Dernekl Zarife Öztürk hanımefendi vefat etti Necati Gündüz vefat etti Hasan Yılmaz, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ad Belediye Düğün Salonu Açılıyor Sinop Merkezde Araç Yangını Eve Yıldırım Düştü Azmiye Uysal hanımefendi vefat etti Nuri Tan vefat etti Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Türkiye İnternet Hızında 91’inci S Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:648255 DtGaNi

* ANASAYFA *