E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Milli İstihdam Seferberliği +2 İstihdam Hedefi Toplantısına Yoğun İlgi

Boyabat’ta Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından “Milli İstihdam Seferberliği +2 İstihdam Hedefi ” konulu toplantı Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sinop İŞKUR İl Müdürlüğü Teknik Birimlerden Sorumlu Şube Müdürü Ercan Karabacakoğlu, devletle işverenin dayanışma içinde çalışarak istihdamı artırıcı ve işsizliği önleyici tedbirleri birlikte alacaklarını ifade etti.

Karabacakoğlu, Sinop Valisi Hasan İpek’in de katıldığı Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Milli İstihdam Seferberliği +2 İstihdam Hedefi konusunda verdiği konferansta; “Devletimiz yürürlüğe koyduğu 7103 sayılı yasayla esas temel olan iki tane teşvik getirdi. Bir tanesi ‘İlave sistem’ teşviği, bir tanesi de ‘Bir senden, bir benden’ teşviği.

İlave sistem teşviği işçi sayısına bakılmaksızın 2017 yılındaki işçi sayısı ortalama sına ilave aldığı her işçi için 2020 yılına kadar 12 ayla 18 ay arasında teşvikten faydalanacak. İlave sistem teşviği bu.

“Bir senden, bir benden” teşviği ise 2017 yılında ortalama işçi sayısı 1 ile 3 arasında imalat sektöründeki iş yerlerini kapsamaktadır. 2017 yılında 1 ile 3 arasında işçi çalıştıran iş yerleri, 2018 yılında ilave olarak alacakları 2 işçiye kadar işçilerin 1 ay maaşını sigorta pirim ve diğer giderlerini işveren, bir ay da aynı masrafları devlet ödeyecek. Bu uygulamalarla hem işverenlerimize bir katkı hemde işsiz vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz.”ifadelerinde bulundu.

Sinop Valisi Hasan İpek, yeni yönetime seçilen Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Çakır ve yönetim kurulu üyelerini ve Meclis başkanı Erdal Sarı’yı tebrik edip, başkan Orhan Çakır’a gemi maketi hediye etti.

Yapılan toplantıya Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Saraydüzü Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, oda başkanları ve iş adamları katıldılar.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:12 04 2018 11:05(381) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Hasan Yavaş vefat etti Abdurrahman Kanber vefat etti Teknisyen Abdurrahman Kanber Trafik Kaza İYİ Parti Boyabat Teşkilatı Basın Açıkla CHP’li Karadeniz: Sinop Turizmi Da Sinop MHP, Bahçeli'yi mecliste ziyaret e İki Genç, İki Farklı Evde Ölü Bulundu Şehitlerimiz, vatanımızın ve milletimizi Anadolu Yıldızlar Ligi Sinop İl Karması Tümü

Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Sosyal Alanlar, Muhbirler


Gel Vatandaş Gel !.....


Siz Kimin Torunlarısınız?


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:904873 DtGaNi

* ANASAYFA *