E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Karadeniz: Müftülüğün Kasasından Çıkan Tek Kuruşun Hesabı Verilebilir Olmalıdır

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sinop Şubesi ve Sinop Müftülüğü tarafından Korucuk Köyü Hasibe Hatun Erkek Kur’an Kursu ile Korucuk Merkez Kız Kur’an Kursunun bir firmaya yaptırılan bakım ve onarım işlerinde şaibe varsa aydınlatılması gerektiğini söyledi. Karadeniz, “Bu bakım onarım işlerinin arkasından pis kokular geliyor. Müftülüğümüzün kasasından çıkan tek kuruşun hesabı verilebilir olmalıdır. Eğer verilemiyorsa sorumlularından hesap sorulmalıdır. Sinop Müftüsü bu konular hakkında herhangi bir araştırma, inceleme ya da soruşturma yapmış mıdır? Bu pis kokulara rağmen o makamda nasıl oturabilmektedir?” dedi.

CHP’li Karadeniz, TDV Sinop Şubesi ve Sinop Müftülüğü tarafından 433 bin 705 liraya Korucuk Köyü Hasibe Hatun Erkek Kur’an Kursu ile Korucuk Merkez Kız Kur’an Kursunun bakım onarım işlerinin yaptırıldığı hatırlattı. Karadeniz, firmanın 22 Eylül 2016 tarihinde TDV Sinop Şubesi’nden bakım onarım işlerini yaptığını gösterir faturayı yazılı olarak talep ettiği, Vakfın firmaya fatura yerine 5 Ekim 2016 tarih ve 129 sayılı yazı ile yanıt verdiğini bildirdi. Yazılı olarak verilen yanıtın incelendiğinde kamuoyunu ilgilendiren ve yanıt bekleyen sorular ortaya çıktığını belirten Karadeniz, şunları söyledi:

“Firma, 2015 yılında kestiği faturasına ait bilgileri Vakıf’tan istiyor. Vakıf da firmaya ‘Kapalı zarf usulü teklif alınarak en düşük teklif Sinos inşaat tarafından gelmiş olup anılan iş Sinos inşaata verilmiştir. İşlemler Şube Yönetim Kurulu Kararı ile yapılmış olup sözleşme yapılmamıştır. Şirketin verdiği vekalete bianen işleri yürütmüş olan kişiye ödemeler yapılmıştır.’ diyerek yanıt vermiş. Bu yazışmalardan, firmanın 2015 yılında bir fatura kestiği ancak 433.705 liralık faturanın ortada olmadığı anlaşılıyor. Bu bakım onarım işlerinin arkasından pis kokular geliyor.  Müftülüğümüzün kasasından tek kuruşun hesabı verilebilir olmalıdır. Eğer verilemiyorsa sorumlularından hesap sorulmalıdır. Firma bu bilgileri neden TDV Sinop Şubesi’nden istemiştir? Fatura yerine neden 05.10.2016 tarih, ŞB/5701-221-01-03-129 sayılı yazı ile cevap verilmiştir? Firma ile neden sözleşme yapılmamıştır? soruları bu işin başında olanlar tarafından yanıtlanması gerekiyor. Sinop Müftüsü bu konular hakkında herhangi bir araştırma, inceleme ya da soruşturma yapmış mıdır? Bu pis kokulara rağmen makamında nasıl rahat oturabilmektedir? ”

Barış Karadeniz, konuyla ilgili ortaya çıkan bilgilerle birlikte Başbakan Binali Yıldırım’a bir soru önergesi de verdi. Karadeniz, Başbakan Yıldırım’a “İddialar hakkında soruşturma, idari ve hukuki işlemler kim ya da kimler tarafından engellenmektedir? Bu konunun aydınlığa kavuşması için ne zaman talimat vereceksiniz?” diye sordu.

Tarih:12 04 2018 15:01(322) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Hasan Yavaş vefat etti Abdurrahman Kanber vefat etti Teknisyen Abdurrahman Kanber Trafik Kaza İYİ Parti Boyabat Teşkilatı Basın Açıkla CHP’li Karadeniz: Sinop Turizmi Da Sinop MHP, Bahçeli'yi mecliste ziyaret e İki Genç, İki Farklı Evde Ölü Bulundu Şehitlerimiz, vatanımızın ve milletimizi Anadolu Yıldızlar Ligi Sinop İl Karması Tümü

Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Sosyal Alanlar, Muhbirler


Gel Vatandaş Gel !.....


Siz Kimin Torunlarısınız?


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:905279 DtGaNi

* ANASAYFA *