E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“Akli yerindedir” raporu isteniyor !

65 yaşını doldurandan, evlenenden, kamu kurumuna alınan memurdan “akli yerindedir” raporu isteniyor !

Ülkeyi yönetmeye aday, Cumhurbaşkanı, milletvekili, siyasi partilerin genel başkanlarından neden “AKLİ YERİNDEDİR raporu istenmiyor?

Sayın, Cumhurbaşkanı adayları, Akşener, İnce, Karamollaoğlu, Erdoğan, “Akli yerindedir” raporu

YSK, devletin ilgili kurumları neden, Cumhur adaylarından “Akli yerindedir raporu istenmez”

Neden, Cumhur, Milletvekili, siyasi parti genel başkanlarından “akli yerindedir” sağlık raporu istenmez?

Evlenirken, işe eleman alınırken, yaşı 65 olanlardan, tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporu istenir de ülkeyi yönetmeye aday olan, cumhurbaşkanı, milletvekili, siyasi parti liderlerinden sağlık raporu istenmez? Bu ülkenin Yüksek Seçim Kurulu, ilgili kurumlar, iktidarı, muhalefet partileri…!

Şayet, Akli yerinde olmayan, şizofren, ülke yönetimini, cezai ehliyeti olmayan birini, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden, tek adam yönetimine doğru gittiğimiz bu günlerde, “deli” akli dengesi yerinde olmayan birinin seçilmesi ülkeye ihanet değil de nedir?

Peki, cezai ehliyeti olan bir cumhurbaşkanı suç işlediğinde yargılanabilir mi?

Hukukçular, T.C. Cumhuriyeti kanunlarına göre, cezai ehliyeti olan yani halk deyimi ile 46 raporu olan kim, olursa olsun yargılanamaz diyorlar.

Cumhurbaşkanı, ülkeyi sattı, savaşa soktu, geçmişte olduğu gibi, ülkenin sırları, mahremi Kozmik Oda’ya girilmesine, milyonlarca gizli belgelerin yabancıların eline geçmesine göz yuman siyasinin suçu yok mu?

Sizce, yargılanır mı?

Bu durumda, seçilen cumhurbaşkanın, elinde şizofren yani 46 belgesi olduğu için yargıdan kurtulurken, ona oy veren milyonlarca seçmenin kanunen cezası olmasa bile, 80 milyon Türk Milleti’nin vicdanlarında müebbet hapislik değil midir?

Cumhurbaşkanı adayları, Erdoğan, Akşener, Karamollaoğlu, İnce’nin tam teşekküllü bir hastaneden “Akli yerindedir” raporu alması gerekmez mi?

Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mevzuatında, ülke yönetimine aday olacak, siyasi parti liderleri, milletvekili, cumhurbaşkanı adaylarından akli dengesi yerindedir raporu yoktur.

Ülke yönetimi bu kadar basit midir?

Tarih:07 05 2018 12:02(570) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: gökbörü 08 05 2018 09:07
evet doğru ama bakın amerıkayı yonetende bır delı hatta seks delısı ama insana yonettırıyorlar işte , o yuzden görüntüye aldanmamak lazım ,sana göre delı bana göre dahi!!!!!!!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Öcalan’ın yazılı talimatını sana g Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata Hiç bir zaman kandırılmadı Saray’ın Yeni KHK’sı müebbet Parti liderine biat et vekil, belediye b Yunan’a adaları işgal ettiren CHP Uyuşturucuyla mücadele: Mahkeme uyuşturu Madde bağımlısı genç: “Uyuşturucuya aske AKP ve MHP Genel Başkanı, bu nasıl yerli İşsizlik, geçim darlığı, madde bağımlılı Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Tümü

Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş”


Gazzeli Çocuklar


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Sinsi Gizli Emir Erleri, Yandaşlar


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:778071 DtGaNi

* ANASAYFA *