E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop'ta Kaç Kişi Akşener dedi?

24 Haziran 2018'de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için, İYİ Parti lideri Akşener için imza toplama işlemi sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girebilmek için ülke genelinde 100 bin imzaya ihtiyaç duyan Meral Akşener, bu oyun fazlasını topladı.

Ajanssinop'un edindiği ve resmi olmayan bilgilere göre, Sinop'ta da Akşener için toplanan imza yaklaşık olarak 9.500 civarı oldu. İmza sürecinde Sinop'ta istenilen rakama ulaşamaz denilen İYİ Parti'nin imza sayısı 10 bine yaklaşırken, AK Parti'nin kalesi olarak bilinen kırsal kesim en çok imzanın toplanıldığı bölge olduğu öğrenildi.

Kırsal Bölgede Beklenenin Üzerinde

İYİ Parti'nin Sinop'ta topladığı imza beklenilenin oldukça üstünde olurken, hemen hemen her seçimde AK Parti'den milletvekili çıkartan kırsal kesim yani, Boyabat, Saraydüzü ve Durağan İlçelerinde İYİ Parti'nin imza oranının yüksek çıkması, özellikle AK Parti içerisinde çok tartışılacak konular arasında olacak.

2015 Seçimlerindeki Oy Oranları

İYİ Parti'nin Sinop'ta topladığı imza sayısının, 24 Haziran seçimlerinde sandığa yansıyıp yansımayacağı henüz kestirilemezken, 2015, (7 Haziran ve 1 Kasım) seçimlerinde ki oy oranlarına bakıldığında, İYİ Parti'nin özellikle Kırsal bölgede etkili olduğu açıkça görülüyor.

(Rakamlar resmi değildir ve değişkenlik gösterebilir.)

Kaynak: Ajans Sinop.com

Tarih:12 05 2018 14:03(1401) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: misafir 14 05 2018 08:37
bu oy 950 olmasın toplamda türkiye genelinde 260 bin oy toplayan biri sinoptan 9500 oy çıkartıyor 81 ilin demekki tamamından oy alamamış ve hatta istanbul ve ankara gibi büyük şehirlerder hiçmi hiç oy verilmemiş evet korkunun ecele faydası yok o nedenle sürekli akşenerin oyu diğer şişirilmiş dayanağı olmayan haberler çıkartılıyor.

3. Yorum: vatansever 13 05 2018 15:56
sinop iyi olacak türkiye iyi olacak

2. Yorum: prs 13 05 2018 10:54
secmeni tam sandiga cekmek gerek kasim ayinda gecerli oy 3100 artmis.

1. Yorum: iyi iyi 12 05 2018 20:40
herşey iyi olcak ateş bacayı sardı korkunın ecele faydası yok herşey iyi olcak


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Nuri Tan vefat etti Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Trafik Polisi Uyardı! Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Türkiye İnternet Hızında 91’inci S Durakhan ‘Millet Kıraathanesi̵ SGK Prim Borcunuz Mu Var? Fırsatı Kaçırm Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası Evin çatısını satışa çıkarttı Süleyman Köroğlu vefat etti Mahallenin kedileri şimdi daha mutlu Otomobil Şarampole Girdi 3 Yaralı Kasaplar Çarşısı'nda restorasyon çalışma Tarihin Dönüm Noktası 15 Temmuz Hayvansever vatandaştan örnek davranış Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:583382 DtGaNi

* ANASAYFA *