E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Son anket sonuçları açıklandı: Erdoğan, İnce ve Akşener'in oy oranı...

24 Haziran seçimleri öncesi anket çalışmaları yapan şirketler, çarpıcı sonuçlar açıklamaya devam ediyor. Remres Kamuoyu Araştırma ve Danışma'nın hazırladığı son anketlere yansıyanlar ise şöyle:

1-2 Mayıs tarihlerinde yaptığımız araştırma ile 6- 9 Mayıs tarihleri arasında yaptığımız bu araştırma sonuçlarında dikkat çekici birkaç fark göze çarpmakta. Ankette AKP ve MHP'nin kan kaybettiği görülürken, İYİ Parti ve CHP'nin oy potansiyelinde artış olduğu gözleniyor. Saadet Partisi’nde ise seçime kadar oy trendinin artacağı ve özellikle AKP’den dönecek seçmenlerin sığınacağı en güvenli liman olacağını söylemek şaşırtıcı olmaz ifadelerine yer veriliyor.

Gerek Muharrem İnce isminin CHP tabanında yarattığı heyecan, gerek Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu’nun 100.000’er imzayı çok kısa sürede tamamlamaları ile yaptıkları güç gösterileri; Millet İttifakı’nın kısa süre içinde 1.7 puanlık bir artış yakalamasını sağlamış görünüyor. İttifakın, partilerin tekil oylarının az da olsa üstünde bir puan almasının temel sebebi olarak da ekonomik verileri görülüyor.

Siyaset arenasında son 10 günde yaşanan hızlı gelişmeler, kurulan ittifaklar ve seçim vaatlerinin yavaş yavaş dillendirilmesi gibi etkiler, kararsız ve oy vermeyeceğini belirten seçmenler cephesini 2.8 puan azaltmış görünüyor.

Seçime kadar bu oranın daha da artması sürpriz olmayacağı söyleniyor.

Ankette Meral Akşener ve Muharrem İnce isimlerinden birinin 2. tura kalması durumunda ortaya çıkan en temel fark HDP seçmeninin tavrı olarak görülüyor. Yine Meral Akşener de Millet İttifakı’nı %100’e yakın bir oranında desteklerken, özellikle HDP tabanında Meral Akşener ismi karşısında seçime gitmeme yönünde bir eğilim ortaya çıkıyor.

Ankette İstanbul, Ankara ve İzmir'deki seçmenin göstereceği tepki ise şöyle ele alınıyor:

24 Haziran seçimlerine giderken seçmenlerin en kaygılı oldukları konuların başında açık ara ekonomi gelmekte. Bu kaygı, oy tercihlerinin de en temel sebebi olarak öne çıkıyor. İkinci sırada görülen “işsizlik” konusunun da, temelde, ekonomi başlığında ele alınıyor olması, bu konunun ne denli önemli bir faktör olduğunun alnı çiziyor adeta.

Kaynak: Yeniçağ

Tarih:15 05 2018 20:06(1283) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: datcalı 16 05 2018 17:29
oyle gorunuyor ki birisi babalara gelmis!!!

2. Yorum: gökbörü 16 05 2018 14:58
güneş amblemlı partı ve kampanyalardansa!!!!!!!!!
!! oyle de devlet , böylede tayyıp , 10 yıl daha aynı ekıple yola devam , !!!!!!!!!!!!!!!!! devletın başına devlet gelecek!!!!!!!!!!!!!!!!

1. Yorum: fatih 16 05 2018 07:41
boyabat gazetesi algı yapmakta üzerinize yok ama her zaman olduğu gibi başaramayacaksınız


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
MHP’nin Sinop Adayları belli oldu MHP Kadın Kolları iftarda buluştu Muharrem İnce Sinop'ta halka seslendi Galatasaray Fanatikleri Dörtyolu Duman A 19 Mayıs Çelenk Sunumu Gerçekleşti Aranıyorlardı, Polis Yakaladı Erdoğan'ı telaşlandıracak seçim anketi İYİ Parti Milletvekili Adayı Sezgin Şimş Başkan Orhan Çakır’ın 19 Mayıs Mes Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 19 Mayı Muharrem İnce: "Medyanın haline acıyorum Sinoplu Gençler Bayrağına Sahip Çıktı Atatürk'e Saygı İçin Gerze'den Samsun'a Turkcell Sinop Boyabat’ta 2500 kiş İyi Parti İlçe Başkanı Mithat Mor: Wikip Atamızın Emanetine Birlik ve Beraberlik Çetin; Tek Başımıza İktidarımız Sürecek ASİDER‘in İftar Programı Kanal Avr Valiler Kararnamesiyle Sinop Valisi deği Ülkü Ocakları bazı camileri ziyaret eder Muharrem İnce, Sinop’a Geliyor Mustafa Muslu vefat etti Halise Ak hanımefendi vefat etti Yaşar Atalan vefat etti Gülten Yılmazer hanımefendi vefat etti Bu İddia Çok Ciddi ! Boyabat Ilıksu Barajı’nda inşaat ç Sinop'ta ilk iftar coşkusu Osman Kömürcü vefat etti Ayşe Arıkan hanımefendi vefat etti Süleyman Erdem vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencilerinden Kar Binerli Köyünde Yangın Erdoğan, İnce ve Akşener'in oy oranı İsrail Devleti'nin Gerçekleştirdiği Katl Sinop Üniversitesi Senatosu Kudüs İçin O Semiye Demircan hanımefendi vefat etti Eski Bakandan Mübadele Derneğine Ziyaret Sinoplular Hamburg’ta buluştu Türk Ocakları başkanı Metin Oktay Fındık Nazmi Sarıboğa vefat etti Avrupalı Sinoplular Hıdırellez Şenliğind İl Müftüsü Çelik; Ramazan-ı Şerif Allah& Genç Çizerlerden Karikatür Sergisi Ülkemize, Bayrağımıza, Dinimize ve Kuran Sinoplu Ülkücü Şehit Sadullah Yıldırım, DenizBank Çiftçiler Günü’nü üretic Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Anneler Bu Araçtan Sağ Çıktı... Tümü

Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş”


Gazzeli Çocuklar


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı


Ali Çakar Ticaret'te Tarım Aletleri Satışı Başladı


Sinsi Gizli Emir Erleri, Yandaşlar


Doktor da Hastaymış


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


Kene Isırığı Nasıl Anlaşılır?


İbretle Okuyunuz!


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:779665 DtGaNi

* ANASAYFA *