E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Bakan Gelmeden Müjdesi mi Geldi?

8 Haziran 2018 - Sinop Merkez ilçesi 5. derece yatırım bölgesinden çıkartılarak, 2. derece yatırım bölgesine düşürülürken, Boyabat 6. derece yatırım bölgesinden çıkartılıp, 3. derece yatırım bölgesine düşürüldü.

14 Mayıs 2018 tarihli ve 2018/11773 sayılı kararnameye göre Sinop Merkez ilçesi 5. derece yatırım bölgesinden çıkartılarak, 2. yatırım bölgesine, Ayancık, Boyabat ve Gerze ise 6. derece yatırım bölgesinden çıkartılıp, 3. derece yatırım bölgesine alındı.

Uzun yıllardır yapımının bitmesi beklenen, Boyabat, Saraydüzü ve Durağan bölgesinin kalkınması için bir umut kapısı olan, önceki dönemlerde ki siyasilerin ve Organize sanayi yönetiminin çabalarıyla 6. derece yatırım bölgesine çıkarılan, Boyabat Organize Sanayi Bölgesine mevcut siyasilerin sahip çıkamadığı görülüyor.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesine yapılan yatırımlara umut bağlayan bölgede işsizliğe son verilmesini bekleyen işsiz vatandaş şimdi ne yapacak?

Sinop ili hala büyük şehirlere göç veren ilk 3 ilden birisi olmaya devam mı edecek?

ŞİMDİ NE Mİ OLACAK?

Sinop Merkez Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyenlere Devlet, arsanın %100’ünü tahsis ediyordu. Son çıkan kararname ile birlikte 5. yatırım bölgesinden 2. kademeye düşürülen Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcılar arsanın % 40, Ayancık, Boyabat ve Gerze ise % 60 faydalanabilecek.

Ayrıca bu durum mevcut sanayi tesislerinide olumsuz etkileyecektir. Bir çok indirimden faydalanamayacak olan Boyabat Sanayisini oldukça zor günler bekliyor. Böyle bir durum zaten zor durumdaki fabrikaların kapanmasına neden olacaktır.

Sinop ile ilgili tüm yetkililer, siyasiler ve STK'lar, Sinop ve ilçelerini düşürdüğünüz bu durumdan umarım gurur duyuyorsunuzdur.

Müjde, Bakan Boyabat’a Geliyor…!!!

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:08 06 2018 18:30(735) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: işçi 09 06 2018 10:07
sayın politikacılar, boyabattaki siyaset erbabının ve stk ların kendilerini boyabat'ın durumu ile ilgili bilgilendirildikleri takdirde olaylara vakıf ve müdahil olurlar.
eğer yerel ilgililer meselelere vakıf değillerse ve kendilerini bilgilendirmedilerse, milletvekillerinin bu konu da sorumlu tutulmaları hakkaniyet ölçüleri içinde olmaz diye düşünüyorum.
kanaatimce şimdi hep beraber bu durum nasıl düzeltilir diyerek ortak akılla çalışma zamanıdır.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
En yakın ORC bildi! Maviş ve Karadeniz tekrar mecliste Mesrure Dodurgalı hanımefendi vefat etti Traktör Sele Kapıldı Şef Mustafa Ulu vefat etti Örnek Oy Pusulası Şablonları Seçim Yasakları Saat 18.00'de Başlıyor Saadet Partisi Konvoy Düzenledi Havva Saka hanımefendi vefat etti Boyabat’ı Didik Dikik Ettiler Süleyman Efendi mensupları, İYİ Parti ve İYİ bir hayat için, ‘Hayata Saygı’ diyor İl il seçmen ve seçilecek milletvekili s Barış Ayhan “Gücümüze Güç Katacak CHP’li Karadeniz: “Vatandaşl YEDAS Web Chat ile Doğru ve Hızlı İletiş CHP'li Karadeniz: Gençleri, Dertlerinden AK Partide 31. Bayramlaşma Neden Sadeleş İYİ Partililer Boyabat'ta Resmi Daireler Şaban Özcan vefat etti Sinop Hastanesinde ilk kez Rahim Kanseri CHP’li Karadeniz: ‘Çokça Üre Staj İçin Sinop’a Geldiler Vali Şakalar’dan Sinop ASKF’ CHP’li Karadeniz: Gariban Evlatlar İYİ Partililer Hastaneyi Ziyaret Etti CHP’li Karadeniz: “Kadınlarımız Özgürleş Boyabat'ta Patates 4 TL'de Kaldı, Soğan İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İsmet Çiçek vefat etti Musa Örenci vefat etti Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşa Boyabat Sakız Köyünde İki Otomobil Çarpı Hüseyin Kabasakal vefat etti Cemile Uzunçay hanımefendi vefat etti Av İçin Gittiler Yıldırım Düştü:1 Ölü 1 Genç Komiser Trafik Kazası Geçirdi 3 Yar Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Babalar CHP’li Barış Karadeniz Babalar Gün İYİ Parti Afişlerine Sürekli Çirkin Sald Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği mi? Sizi Bunları yapan insan olamaz... Üzümlü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yaralı Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Saadet Partisi Milletvekili Adayları Ram Bayram Tatiline Giden Aile Trafik Kazası Tümü

2018 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:826955 DtGaNi

* ANASAYFA *