E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Vatandaş Ekmek Mağduriyetine Acil Çözüm Bekliyor

1 Temmuz 2018 Boyabat’ta hafta sonu uygulanan nöbetçi fırın uygulaması vatandaşı iyice çileden çıkardı. Uzun süredir uygulanan nöbetçi fırın uygulaması dışarıdan gelen gurbetçi vatandaşlar tarafından hafta sonunu ekmek çilesine dönüştürüyor.

Vatandaş Mağdur Edilmesin…

Özellikle vatandaşın tekli ekmek konusunda mağdur edilmeyecek açıklamasından sonra kalabalık olmayan ailelerin ekmek israfına yol açmasına neden olan ikili ekmek ise olayın farklı bir boyutu görünüyor. Fırıncı esnafının tekli ekmek konusunda duyarlı olacağı açıklaması bugün fiyasko ile sonuçlanmadı mı?

2. Ekmek Almak Zorunda Değiliz

Özellikle yaz aylarında gurbetçi vatandaşların akın ettiği bölgemizde fırıncı esnafının hafta sonu tatil uygulamasından yakınan ve tekli ekmek bulamayan vatandaşlar” Boyabat Belediyemiz tekrar ekmek işini yapması gerekir. Belediyemiz ekmekte sigorta konumundaydı”, “Bir ekmek almak istiyoruz, zorla iki ekmek almaya mecbur ediliyoruz.”, “Ekmek aramak zorunda bırakılmayalım, bir çözüm bulunsun”, “Resmen zorbalık bu, yetkililer acilen müdahale etmelidir”, “komşunun tavuklarını besliyoruz” ve ”Esnaf Odası Başkanı nerede?” şeklinde yakınmalarda bulundular.

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz..

Fırıncı esnafının hafta sonu mu önemlidir? Vatandaşın mağdur edilmemesi mi? Ticari işletme olan fırıncı esnafı aynı zamanda kamu yararına çalışmıyor mu? Büyük ulusan marketlerin hafta sonu için vatandaşın mağdur edilmemesi için dışarıdan ekmek getirmesi gerekmez mi?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:01 07 2018 20:21(719) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: kamil kamil 05 07 2018 11:54
7 numaralı eski fırıncı kardeşim fırıncılık her ne kadar bir hizmet sektörü ise de ticarettir. bir kazanç kapısıdır. bir de rekabet olmalıdır. vatandaş mağdur olmasın diye hayrına falan ekmek üretilmiyor. para kazanmasınlar bak 1 gün ekmek çıkıyor mu? hikayeden konuşma önce istersen tüketici haklarını oku tüketici ve rekabet diye bir şey var. işkembeden atma fırıncı ekmek yetiştiremiyor muş onun için ikili ekmek çıkıyorlar mış o para kazanın sorunu işçi yok muş istanbul'a neden göç veriyoruz. öyleyse hafta sonu tüm esnaf kapatsın diğer esnafların tatile ihtiyacı yok mu?

8. Yorum: başkan kim 03 07 2018 21:35
sayın gırbetçiler esnaf odası başkanı kim biliyprmusunuz bn söleyim bir fırıncı esnafı kimi kimi şikaywt edceksin

7. Yorum: eski fırıncı 03 07 2018 20:42
fırın elemanları çalışıyor da fırıncı mı açmıyor vatandaş gelsin bir hafta sonu da çalışsın bakalım ekmek nasıl üretiliyor nasıl meydana geliyor fırıncı nında tatil hakkı var unutulmasın bir hamur 7 saatte meydana geliyor vatandaşımız madur olmasın diye çıkarıyor boyabat fırıncıları.

6. Yorum: tüketici 03 07 2018 18:04
evet hafta sonu nöbetçi fırınlar çiftli ekmek çıkartıyolar bunu belediye denetlemiyormu içi hamur çiğ zor yeniliyor yazık bu millete bu şekilde ekmek yedirenlere bakkala sordum bakkallarda şikayetçi ama yapacak bişey yok adamlar böyle ekmek çıkartıyorlar fırsatçılık diyor dileğimiz belediyenin işe el atması tekli ekmek çıkartılması nöbetçi fırın yetiştiremez ise fazla fırın nöbetçi kalsın.

5. Yorum: gündüz gece 03 07 2018 17:29
keşke imalathaneler denetlense

4. Yorum: ekmek 03 07 2018 13:53
tekli olsun çiftli olsun fark etmiyor, millete hamur yediriyorlar. önce ekmek kalitesi yükseltin. ekmekten tiksindirdiler insanı.

3. Yorum: sörf 02 07 2018 23:24
doymuşlar doymuş, aynısını bende yaşadım,adam hem neyapıyor biliyormusunuz,ekmegi hepside çiftli dbu arada dolaba koyuyor gidiyor sen para bozduracağım yok kapının altından para atacağım diye uğraşdur zaten evde tv.izlerken karnını kasıyarak kameradan senide izliyor lanet olsun insanlık bitmiş ya tövbeler olsun
mecbur ikili ekmeği alacaksın

2. Yorum: mustafa 02 07 2018 15:48
bayram da tatilde geliyoruz boyabata mahellelerde ekmek arıyoruz haftasonu gene öyle ..belediye eskiden ekmek yapardı rekabet olurdu..odalardanmı kaynaklanır bilmem ama serbest rekabet ye yok..ama bizler gurbetten gelirken boyabat’ta bayramlarda ekmek bulamayacağımızı bildiğimiz için daha gelişmiş hanönünden taşköprüden geçerken alıyoruz.. ama bu iş boyabat ta problem..

1. Yorum: hshsje 02 07 2018 11:25
bu çiftli ekmek işi gerçekten rezillik.
her ekmeğin yarısı israf oluyor.

artık bu işin suyu çıktı.
acilen çözüme girilmesi gerekiyor.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Murat Kartaloğlu vefat etti Trafik Polisi Uyardı! Soruyoruz : Virane mi? Meyhane mi? Ker…. Kredi kartı kullanıcılarına komisyon uya MHP İlçe Başkanı M. Fevzi Erdoğan: Duruş Başkan Aral'dan Balkan ve Rumeli Dernekl Zarife Öztürk hanımefendi vefat etti Necati Gündüz vefat etti Hasan Yılmaz, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ad Belediye Düğün Salonu Açılıyor Sinop Merkezde Araç Yangını Eve Yıldırım Düştü Azmiye Uysal hanımefendi vefat etti Nuri Tan vefat etti Boyabat Saraydüzü Kavşağında Zincirleme Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Bo Bariyerlere Çarpan Araç Alev Aldı: 3 Ölü Türkiye Otoyol Kalitesinde 30’uncu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti H Sinop'ta sokak hayvanları yararına kerme Ekonomideki Belirsizliklerin Faturası Va Cenaze hizmetleri ücretsiz olacak Sudi Fevzi Gökçe, MHP'den Belediye Mecli Dikmen'de traktör kazası: 2 ölü, 1 yaral ADD Sinop Başkanı Oğuz kaza geçirdi Boyabat’ta 15 Temmuz Demokrasi Nöb Sinoplu gurbetçi aile kaza yaptı 1 ölü 6 Abbas (Abdurrahman) Küçük Vefat Etti Engin İstanbullu vefat etti Tenzile Büberoğlu hanımefendi vefat etti Aysun Akdoğan hanımefendi vefat etti Osman Maraz vefat etti Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Kara Boyabat Doğalgaz boru hattı kazı çalışma Sinop'ta tur otobüsü yangını Zekeriya Kurt, Muhtar Adaylığını Açıklad Boyabat 15 Temmuz Anma Programı Ali Çöpcü'den 15 Temmuz Mesajı Müsiad Sinop İl Temsilcisi Cengiz Tokmak Bilal Alp, İYİ Parti Boyabat Belediye Me Boyabat TSO 15 Temmuz Mesajı Trafik Kazası 1 Ölü Yangın Çevreye Yayılmadan Kontrol Altına 15 Temmuzu Gençler Asla Unutmaz Acil Önlem Alınması Gerekmez mi? Boyabat‘ta Sıcaklık 36 Dereceyi Ge Sebze ve meyve yüklü kamyon devrildi Recep Aktaş vefat etti BİMER, CİMER oldu Tümü

Yapı Denetim Eleman Aranıyor


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Kişilikler ve Yaşam Anlayışları


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapan cemaatlere gelecek mi?


15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonuç Ne?


Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Uzaklarda size hasret birileri var!


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:656182 DtGaNi

* ANASAYFA *