E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Vatandaş Ekmek Mağduriyetine Acil Çözüm Bekliyor

1 Temmuz 2018 Boyabat’ta hafta sonu uygulanan nöbetçi fırın uygulaması vatandaşı iyice çileden çıkardı. Uzun süredir uygulanan nöbetçi fırın uygulaması dışarıdan gelen gurbetçi vatandaşlar tarafından hafta sonunu ekmek çilesine dönüştürüyor.

Vatandaş Mağdur Edilmesin…

Özellikle vatandaşın tekli ekmek konusunda mağdur edilmeyecek açıklamasından sonra kalabalık olmayan ailelerin ekmek israfına yol açmasına neden olan ikili ekmek ise olayın farklı bir boyutu görünüyor. Fırıncı esnafının tekli ekmek konusunda duyarlı olacağı açıklaması bugün fiyasko ile sonuçlanmadı mı?

2. Ekmek Almak Zorunda Değiliz

Özellikle yaz aylarında gurbetçi vatandaşların akın ettiği bölgemizde fırıncı esnafının hafta sonu tatil uygulamasından yakınan ve tekli ekmek bulamayan vatandaşlar” Boyabat Belediyemiz tekrar ekmek işini yapması gerekir. Belediyemiz ekmekte sigorta konumundaydı”, “Bir ekmek almak istiyoruz, zorla iki ekmek almaya mecbur ediliyoruz.”, “Ekmek aramak zorunda bırakılmayalım, bir çözüm bulunsun”, “Resmen zorbalık bu, yetkililer acilen müdahale etmelidir”, “komşunun tavuklarını besliyoruz” ve ”Esnaf Odası Başkanı nerede?” şeklinde yakınmalarda bulundular.

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz..

Fırıncı esnafının hafta sonu mu önemlidir? Vatandaşın mağdur edilmemesi mi? Ticari işletme olan fırıncı esnafı aynı zamanda kamu yararına çalışmıyor mu? Büyük ulusan marketlerin hafta sonu için vatandaşın mağdur edilmemesi için dışarıdan ekmek getirmesi gerekmez mi?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:01 07 2018 20:21(984) Facebook'ta Paylaş

9. Yorum: kamil kamil 05 07 2018 11:54
7 numaralı eski fırıncı kardeşim fırıncılık her ne kadar bir hizmet sektörü ise de ticarettir. bir kazanç kapısıdır. bir de rekabet olmalıdır. vatandaş mağdur olmasın diye hayrına falan ekmek üretilmiyor. para kazanmasınlar bak 1 gün ekmek çıkıyor mu? hikayeden konuşma önce istersen tüketici haklarını oku tüketici ve rekabet diye bir şey var. işkembeden atma fırıncı ekmek yetiştiremiyor muş onun için ikili ekmek çıkıyorlar mış o para kazanın sorunu işçi yok muş istanbul'a neden göç veriyoruz. öyleyse hafta sonu tüm esnaf kapatsın diğer esnafların tatile ihtiyacı yok mu?

8. Yorum: başkan kim 03 07 2018 21:35
sayın gırbetçiler esnaf odası başkanı kim biliyprmusunuz bn söleyim bir fırıncı esnafı kimi kimi şikaywt edceksin

7. Yorum: eski fırıncı 03 07 2018 20:42
fırın elemanları çalışıyor da fırıncı mı açmıyor vatandaş gelsin bir hafta sonu da çalışsın bakalım ekmek nasıl üretiliyor nasıl meydana geliyor fırıncı nında tatil hakkı var unutulmasın bir hamur 7 saatte meydana geliyor vatandaşımız madur olmasın diye çıkarıyor boyabat fırıncıları.

6. Yorum: tüketici 03 07 2018 18:04
evet hafta sonu nöbetçi fırınlar çiftli ekmek çıkartıyolar bunu belediye denetlemiyormu içi hamur çiğ zor yeniliyor yazık bu millete bu şekilde ekmek yedirenlere bakkala sordum bakkallarda şikayetçi ama yapacak bişey yok adamlar böyle ekmek çıkartıyorlar fırsatçılık diyor dileğimiz belediyenin işe el atması tekli ekmek çıkartılması nöbetçi fırın yetiştiremez ise fazla fırın nöbetçi kalsın.

5. Yorum: gündüz gece 03 07 2018 17:29
keşke imalathaneler denetlense

4. Yorum: ekmek 03 07 2018 13:53
tekli olsun çiftli olsun fark etmiyor, millete hamur yediriyorlar. önce ekmek kalitesi yükseltin. ekmekten tiksindirdiler insanı.

3. Yorum: sörf 02 07 2018 23:24
doymuşlar doymuş, aynısını bende yaşadım,adam hem neyapıyor biliyormusunuz,ekmegi hepside çiftli dbu arada dolaba koyuyor gidiyor sen para bozduracağım yok kapının altından para atacağım diye uğraşdur zaten evde tv.izlerken karnını kasıyarak kameradan senide izliyor lanet olsun insanlık bitmiş ya tövbeler olsun
mecbur ikili ekmeği alacaksın

2. Yorum: mustafa 02 07 2018 15:48
bayram da tatilde geliyoruz boyabata mahellelerde ekmek arıyoruz haftasonu gene öyle ..belediye eskiden ekmek yapardı rekabet olurdu..odalardanmı kaynaklanır bilmem ama serbest rekabet ye yok..ama bizler gurbetten gelirken boyabat’ta bayramlarda ekmek bulamayacağımızı bildiğimiz için daha gelişmiş hanönünden taşköprüden geçerken alıyoruz.. ama bu iş boyabat ta problem..

1. Yorum: hshsje 02 07 2018 11:25
bu çiftli ekmek işi gerçekten rezillik.
her ekmeğin yarısı israf oluyor.

artık bu işin suyu çıktı.
acilen çözüme girilmesi gerekiyor.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 10 Kası Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Boyabat Liseliler 2.nci kez Ankara’ Boyabat 1868 İle Samsunspor U-21 Hazırlı Sanayinin Tecrübesi, Üniversitenin Bilim Kolunu Spiral Makinesine Kaptırdı Ana Sınıf Öğrencileri 112 Acil Servisini Keman Eğitimi Kursu Başlıyor Polisten Kaçan Sürücü Trafik Kazası Yapt Hafız Haşim Özdemir vefat etti Ateşli silah kullanımının önüne geçilece TMVFL Orta Karadeniz Ligi Hafta Sonu Oyn Tümü

Sıladan Mektup Var-2


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Organ Bağışı Hakkında Merak Ettikleriniz


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:417599 DtGaNi

* ANASAYFA *