E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Türkiye'nin en görkemli 13 kalesi belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin en görkemli 13 kalesini belirledi. Listenin ilk sırasında Çamlıhemş'in 15 kilometre güneyinde kurulu olan Zilkale var.  2. Çanakkale Kilitbahir Kalesi, 3. Amasya Kalesi, 4. Alanya Kalesi, 5. Boyabat Kalesi seçildi.

Haber: Umut Erdem - Kaynak: Hürriyet

Tarih:10 09 2018 13:35(1113) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: kale 13 09 2018 05:18
boyabat kalesi 1. hakediyor ama bakım yok bakım. ermiş zamanında iyi bakım yapıldı ama yetersiz kaldı. şefik zamanında ise bakım yapılmadığı gibi önceki bakımlarda korunamadı. tünellerdeki ışıklar yanmıyor , bazı yerlerde insan pislikleri var, otlardan mozaikler görünmüyor koruma kapıları açık, patika yollar tam bitmemiş dehllizlerde korkuluk yok her an insan düşebilir, bir yere kalenin krokisi olsada insanlar gezeceği istikameti bilse, birde oturma bankları veya ufak bir çay ocağı olsa herşeyden önce iyi bir tanıtım olsa daha rağbet göreceği kanısındayım. tabiki bunlarıda yapacak başkan olsa.

6. Yorum: dilek57 12 09 2018 09:47
kalenin etrafındaki evler restore edilebilse kalenin güzelliği daha çok ortaya çıkacak. boyabat kalesinin ayağındaki vadi ve uzayan vadide çeltik tarlaları gerçekten görsel güzelliği çok güzel. boyabat'ta turizm adına yapılacak o kadar çok şey var ki kaynaklar keşke ağırlıklı buralara kullanılabilse...

5. Yorum: boyabatlı 11 09 2018 10:12
ermiş zamanında yapılan tünel içindeki ışıkların çoğu yanmıyor. mozaiklerin koruma kapıları açık ve otlardan görünmüyor, o zamandan sonra geri gitmiş ileri gitmemiş. yazık.

4. Yorum: 3. yorumcuya 11 09 2018 10:07
kuleden, atlayıştan, filmden sıra gelirse yapılır.

3. Yorum: kaledar 11 09 2018 09:45
zilkale'nin 1.olması kalenin ihtişamından değil çevresinin yeşil oluşundan yoksa boyabat kalesi hepsinden büyük ve ihtişamlıdır

2. Yorum: şimdiki 11 09 2018 09:45
şimdiki görevde olan belediye başkanının kaleye her hangi bir yatırımı oldumu? hatta önceki yatırımları koruyabildimi?

1. Yorum: kumluklu veli 10 09 2018 15:54
boyabatın turizmden yeteri kadar yararlanması için gerekli tedbirler alınmalıdır.turizm altın yumurtlayan tavuk, bacasız fabrika çil çil doviz ve yüro demektir.tabi gelen turistleri yolunacak kaz görmemek şartıyla.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Yürüyüş Etki Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 10 Kası Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Boyabat Liseliler 2.nci kez Ankara’ Boyabat 1868 İle Samsunspor U-21 Hazırlı Sanayinin Tecrübesi, Üniversitenin Bilim Kolunu Spiral Makinesine Kaptırdı Ana Sınıf Öğrencileri 112 Acil Servisini Keman Eğitimi Kursu Başlıyor Polisten Kaçan Sürücü Trafik Kazası Yapt Hafız Haşim Özdemir vefat etti Ateşli silah kullanımının önüne geçilece TMVFL Orta Karadeniz Ligi Hafta Sonu Oyn Tanıtım Günlerine bu görüntüler damga vu Ayancıklı çift dünya evine girdi Sinop tanıtım günleri sona erdi Şüphelileri Polis Suçüstü Yakalandı Karikatür dalında Türkiye 1.si olan Nime Türkiye'nin Yüzde 33'ünde Kredi Kartı Va Hanife Korkmaz hanımefendi vefat etti Milletvekili Barış Karadeniz'den Sinop T Sinop'ta bilim insanları yeni bir parazi Cemalettin Köyünde Traktör Devrildi Bıçaklı Kavga Yaralılar Ambulanslarla Ha Yaşlı Kadına Devlet Sahip Çıktı Gerze Mahkemesi Boşanma nedeni saydı Boyabat OSB indirim oranı yükseldi Yıldız Mahallesinde Yangın Çıktı Jandarma ve Polis Ekipleri Denetimleri D Sinop Valiliğinden Önemli Duyuru YEDAŞ, Kaçak Elektrik Kullanımı ile Müca Cumhuriyetimizin Kuruluşlunun 95. Yılını Tümü

Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Sıladan Mektup Var


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Kimiz biz: TUR...


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Organ Bağışı Hakkında Merak Ettikleriniz


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:332700 DtGaNi

* ANASAYFA *