E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat 1868 Geliyor..!

Boyabat'ta spora yeni bir renk geliyor...

Sinop Amatör Kümede mücadele etmek üzere 'BOYABAT 1868 SPOR KULÜBÜ' isminde yeni bir futbol kulübü kuruldu. Renkleri sarı lacivert olan ve ismini Boyabat'ın ilçe olduğu 1868 tarihinden alan kulüp ilçede heyecan yarattı.

Boyabat'ta spor'un, özellikle futbol'un tekrar atağa kalkması için harekete geçen spor adamları, eğitimciler ve iş adamlarından kurulu bir ekip, Boyabat 1868 Spor Kulübü'nün kuruluşunu tamamlayarak sarı lacivert renkleri ve kendine özel logosuyla TFF'de tescil işlemlerini tamamladılar.

Boyabat 1868 Spor Kulübü 2018-2019 sezonunda Sinop Amatör Futbol Liginde A-Takım başta olmak üzere ondan sonra başlayacak diğer alt yaş grubu kategorilerinden birinde lige adımını atacak.

Kurucular Kurulunda Etkili İsimler Var

Boyabat'a ve Sinop'a renk ve hareket getirmesi beklenen yeni spor kulübünün kurucu kadrosu, Boyabat'ın sevilen ve saygı duyulan simalarından Ali Koca'nın başkanlığında oluşturuldu. Kurucular kurulunda Boyabat'tan, Hayrettin Tavalıoğlu, Ali Sezer, Sudi Fevzi Gökçe, Cevdet Elmacı, İbrahim Osmanoğlu, Enes Çakır ve Bayram Demiray bulunuyor. Ayrıca Kurucular Kurulunda İstanbul'da ikamet eden Boyabat'lı iş adamı Vahdet Erdoğan, İşadamı Yusuf Savaş ve İşadamı Akif Ersoy'da var.

Boyabat'ta Toplumun Her Kesiminden Destek Var

Boyabat 1868 Spor Kulübünün kuruluş aşamaları sosyal medyadan duyulmasıyla birlikte toplumun her kesiminden destek geldi. Boyabat'ta heyecan yaratan kulüp özellikle gençler ve futbol severler arasında merakla bekleniyor.

Boyabat 1868 Kulüp Kurucu Başkanı Ali Koca ve Başkan Yardımcısı Hayrettin Tavalıoğlu destek ziyaretleri kapsamında, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım Açıkbaş, Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayhan Özhan, Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Faruk Erdem'i ziyaret ettiler. Ayrıca kulüp yöneticileri bundan sonrada ziyaretlerine devam edeceklerini belirttiler.

Boyabat 1868 Spor Kulübü Kurucular Kurulu vakit kaybetmeden futbolcu seçmelerine ve transfer çalışmalarına başlayıp kulübü bu yıl Sinop Amatör Futbol Ligine yetiştirmeyi hedefliyor.

Boyabat'ın yeni futbol kulübü olan Boyabat 1868'in yönetim kurulu önümüzdeki günlerde bir araya gelerek kuruluş amacı ve hedefleri ile ilgili olarak basına açıklamalarda bulunacaklar.

Kaynak: Boyabat Manşet.com

Tarih:21 09 2018 19:31(1799) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: mustafa 11 10 2018 17:09
renkleri keşke başka olsa idi.boyabata özgü bir renk daha iyi olurdu sanki.

7. Yorum: hayal alemi 24 09 2018 21:09
vıcık vıcık siyaset kokan bu takımdan hiçbir şey olmaz. çeltik spor keşke devam etseydi.

6. Yorum: halktanesi 23 09 2018 19:08
akfenerspor olsaydı ismi daha yerinde olurmuş.

5. Yorum: başka söze ne hacet var 22 09 2018 21:46
3. yorumdaki arkadaşımız güzel özetlemiş konuyu sadece şunu bilmek gerekir burada konu boyabatsa çokta konuşulacak birşey yok herkes kendine yakışan yapar bu yeni kulüp deki arkadaşlarada destek olmak gerekir.

4. Yorum: evet 22 09 2018 19:11
rekabet açısından çok önemli buluyorum.başarılı olur mu bilmem ama futbolda kalite artacaktır.

3. Yorum: rafık 22 09 2018 12:50
emegi gecenleri tebrik ederim baslangic arma, isim olarak muhteşem, insallah basarilarinizla bizleri gururlandırırsınız.ilcemi
zin diger takimlari icinde basarilar dilerim. guzel ilcemiz adina guzel isler yapmak icin yola ciktiginiz belli lakin sizi bu guzel işlerden alıkoyacak vaktinizi çalacak kıskanacak yolunuza taş koyacak akıl yoksunu,sözde futbol sever kendi özkaynaklarından habersiz nefretle elestiri yapan ucuz uyuz it'lere cevap vermeyin. boyabat bir sevdadır kardeşce yaşamasını bilene.

2. Yorum: boyabatspor taraftarı 22 09 2018 08:00
ne oldu bizim boyabatspor'umuz da yeni takım kuruldu

1. Yorum: hayal alemi 21 09 2018 22:53
sinop amatör kümenin yeni averaj takımı geliyor. çeltik spor ve boyabatspor'a sahip çīkmayanlar mı bu takıma sahip çıkacak. bir avuç fb taraftarı egosunu tatmin etmiş o kadar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Emniyet Müdürü Yusuf Gül’ü Ziyaret KYK Burs ve Kredi başvuruları başladı Alime Gökmen hanımefendi vefat etti Melek Topaloğlu hanımefendi vefat etti SİYAD yardımda sınır tanımıyor Satu Doğan hanımefendi vefat etti Hacer Gökçe hanımefendi vefat etti AKP, MHP ve HDP bir oldu, o madde düşürü Baltacı, Hedeflerini ve Projelerini Açık ”Mahalle içerisine baz istasyonu i Böyle üniversite görülmedi Sinop'ta Yangın Mehmet Güney vefat etti Satu Ünlü hanımefendi vefat etti Başkan Orhan Çakır’dan indirim kampanyas Çit Telleri ve Dikenlere Dolaşan Köpek K Zarfı Alamayan İmam Bakın Ne Yaptı? Etiketlerde “yerli logo” zor Zabıta Ekipleri Affetmiyor! Denetimler D Hasan Akay vefat etti 1 Melek 2 Şeytan Boyabat’ta Servis Şoförleri ile ka Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı 6 Asırlık Kestane Ağacı Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı "Sinop'ta Bir Gün" Etkinliği İkinci El Oto Alım Satım Mesleki Yeterli Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Hüseyin Uçar vefat etti Durağan-Vezirköprü Yolu Erduası Köyü Mev Hasan Baş vefat etti Sosyal Medya Ödülünü Siz Belirleyin Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı Kestane Ağacından düşen adam hayatını ka Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin Şüpheli Araçtan Silahlar Çıktı Bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı Yapılan Aramada 400 gr Esrar Maddesi Ele Hacizli Arabaları Parçalayanlar Yakaland Kaçak Tütün Operasyonu Yapıldı YEDAŞ, AGİS ile Dijitalleşmeyi Alçak Ger “Boyabat Foto Maraton Yarışması” Sonuçla CHP Sinop İl Başkanı, Yüksel oldu Terörün ve terör yanlılarının karşısında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’ Ayhan Ergün’ün Acı Günü Ağaçtan Düşen Kadın Hayatını Kaybetti İbrahim Uzunöz vefat etti Bunu yapan aday olamayacak... Tümü

Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Çoban ve Dindarlık


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:527252 DtGaNi

* ANASAYFA *