E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat 1868 Geliyor..!

Boyabat'ta spora yeni bir renk geliyor...

Sinop Amatör Kümede mücadele etmek üzere 'BOYABAT 1868 SPOR KULÜBÜ' isminde yeni bir futbol kulübü kuruldu. Renkleri sarı lacivert olan ve ismini Boyabat'ın ilçe olduğu 1868 tarihinden alan kulüp ilçede heyecan yarattı.

Boyabat'ta spor'un, özellikle futbol'un tekrar atağa kalkması için harekete geçen spor adamları, eğitimciler ve iş adamlarından kurulu bir ekip, Boyabat 1868 Spor Kulübü'nün kuruluşunu tamamlayarak sarı lacivert renkleri ve kendine özel logosuyla TFF'de tescil işlemlerini tamamladılar.

Boyabat 1868 Spor Kulübü 2018-2019 sezonunda Sinop Amatör Futbol Liginde A-Takım başta olmak üzere ondan sonra başlayacak diğer alt yaş grubu kategorilerinden birinde lige adımını atacak.

Kurucular Kurulunda Etkili İsimler Var

Boyabat'a ve Sinop'a renk ve hareket getirmesi beklenen yeni spor kulübünün kurucu kadrosu, Boyabat'ın sevilen ve saygı duyulan simalarından Ali Koca'nın başkanlığında oluşturuldu. Kurucular kurulunda Boyabat'tan, Hayrettin Tavalıoğlu, Ali Sezer, Sudi Fevzi Gökçe, Cevdet Elmacı, İbrahim Osmanoğlu, Enes Çakır ve Bayram Demiray bulunuyor. Ayrıca Kurucular Kurulunda İstanbul'da ikamet eden Boyabat'lı iş adamı Vahdet Erdoğan, İşadamı Yusuf Savaş ve İşadamı Akif Ersoy'da var.

Boyabat'ta Toplumun Her Kesiminden Destek Var

Boyabat 1868 Spor Kulübünün kuruluş aşamaları sosyal medyadan duyulmasıyla birlikte toplumun her kesiminden destek geldi. Boyabat'ta heyecan yaratan kulüp özellikle gençler ve futbol severler arasında merakla bekleniyor.

Boyabat 1868 Kulüp Kurucu Başkanı Ali Koca ve Başkan Yardımcısı Hayrettin Tavalıoğlu destek ziyaretleri kapsamında, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım Açıkbaş, Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayhan Özhan, Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Faruk Erdem'i ziyaret ettiler. Ayrıca kulüp yöneticileri bundan sonrada ziyaretlerine devam edeceklerini belirttiler.

Boyabat 1868 Spor Kulübü Kurucular Kurulu vakit kaybetmeden futbolcu seçmelerine ve transfer çalışmalarına başlayıp kulübü bu yıl Sinop Amatör Futbol Ligine yetiştirmeyi hedefliyor.

Boyabat'ın yeni futbol kulübü olan Boyabat 1868'in yönetim kurulu önümüzdeki günlerde bir araya gelerek kuruluş amacı ve hedefleri ile ilgili olarak basına açıklamalarda bulunacaklar.

Kaynak: Boyabat Manşet.com

Tarih:21 09 2018 19:31(1960) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: mustafa 11 10 2018 17:09
renkleri keşke başka olsa idi.boyabata özgü bir renk daha iyi olurdu sanki.

7. Yorum: hayal alemi 24 09 2018 21:09
vıcık vıcık siyaset kokan bu takımdan hiçbir şey olmaz. çeltik spor keşke devam etseydi.

6. Yorum: halktanesi 23 09 2018 19:08
akfenerspor olsaydı ismi daha yerinde olurmuş.

5. Yorum: başka söze ne hacet var 22 09 2018 21:46
3. yorumdaki arkadaşımız güzel özetlemiş konuyu sadece şunu bilmek gerekir burada konu boyabatsa çokta konuşulacak birşey yok herkes kendine yakışan yapar bu yeni kulüp deki arkadaşlarada destek olmak gerekir.

4. Yorum: evet 22 09 2018 19:11
rekabet açısından çok önemli buluyorum.başarılı olur mu bilmem ama futbolda kalite artacaktır.

3. Yorum: rafık 22 09 2018 12:50
emegi gecenleri tebrik ederim baslangic arma, isim olarak muhteşem, insallah basarilarinizla bizleri gururlandırırsınız.ilcemi
zin diger takimlari icinde basarilar dilerim. guzel ilcemiz adina guzel isler yapmak icin yola ciktiginiz belli lakin sizi bu guzel işlerden alıkoyacak vaktinizi çalacak kıskanacak yolunuza taş koyacak akıl yoksunu,sözde futbol sever kendi özkaynaklarından habersiz nefretle elestiri yapan ucuz uyuz it'lere cevap vermeyin. boyabat bir sevdadır kardeşce yaşamasını bilene.

2. Yorum: boyabatspor taraftarı 22 09 2018 08:00
ne oldu bizim boyabatspor'umuz da yeni takım kuruldu

1. Yorum: hayal alemi 21 09 2018 22:53
sinop amatör kümenin yeni averaj takımı geliyor. çeltik spor ve boyabatspor'a sahip çīkmayanlar mı bu takıma sahip çıkacak. bir avuç fb taraftarı egosunu tatmin etmiş o kadar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

“Gerze güzel yer vesselam” Bektaş Köyü Yakınlarında Kaza Nazire Koca hanımefendi vefat etti Gece Yarısı Kuşları Ve Kafesleri Çalan Z Sürpriz olmadı! Boyabat Meydan Projesi’nin İlk Kur MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan Ad MHP'de yeni bir aday mı var? "Arıcılık" kursu açılacaktır Kadir Günal vefat etti Sinop MHP'de istifa Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti Yaban Keçisi Diye Vatandaşın Keçisini Vu MHP Sinop İl Yönetiminde Revizyon Turan Erkul vefat etti Acil Yardıma Bekleniyorsunuz Süleyman Öztürk vefat etti Bilal Acar vefat etti Bir Çelenk Bile Göndermediler! MHP Genel Başkan Yard. Yaşar Yıldırım, B Mustafa Demircan, İl Genel Meclis Üyesi Haber 57 Gazetesi 18 Yaşında Aydilge Sinop'ta Konser Verdi AYM: Erişim engeli özgürlük ihlali Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım Toprağa V CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış A İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım’ın Cenaze MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım Durağan Belediyesi Eski Başkanı Kazada H EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Polis Ekipleri 3 Cezaevi Firarisini Yaka Engelsiz bankacılık ve ATM’ler Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları U Japonya, Sinop’taki nükleer santra TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü haft Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mustafa 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yar Sinop Ayancık Yolunda Kaza: 1 Ölü Sandıktan “Barış” çıktı Kaza Sonrası Kavgayı Polis Yatıştırdı Türkeli’de ölü yunus karaya vurdu Ünzile Büber hanımefendi vefat etti Jandarmadan Kaçak Kazı Yapan Defineciler Şimşirgil'den Ayancık'ta önemli mesajlar Boyabat’ta Çıkan Yangında Konteyne Jandarmadan Avcılara Sıkı Takip Çıkan Yangında Alevlere Boyabat İtfaiyes Tümü

Engelli ve yaşlı hizmetleri


İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:361224 DtGaNi

* ANASAYFA *