E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Kırkkızlar Kayalığı Turizme Kazandırılıyor

22 Eylül 2018 - Boyabat Kırkkızlar Kayası ile ilçenin en eski yerleşim bölgesi olan Yeni Mahalle arasındaki Kültür Yolu yapımına başlandı. Binlerce yıldır birbirini takip eden onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, jump sporcusu, 135 metre yüksekliğindeki kayalıklarından yapılan serbest atlayış ile gündeme gelen Kırkkızlar kayalığı, Başkan Şefik Çakıcı tarafından kültür yolu olması için düğmeye basıldı.

Yaptığı çalışmalarda ilçeye sadece yaptığı yatırımlarla değil, sosyal etkinlikler ve kültürel çalışmalarla da göze batan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, yaptığı açıklamada, ilçenin turizm potansiyelini yukarılara çıkarma noktasında üzerilerine düşen görevin gereği yerine getirdiklerini söyledi.

Boyabat Kalesi’nin turizme kazandırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Çakıcı, şöyle konuştu: “Şu an Yeni Mahalle ile Kırkkızlar Kayalığını birbirine bağlayacak yolda ekipler hummalı bir çalışma yürütüyor. Biz bu yola tarihi misyonuna yakışır şekilde ‘Kültür Yolu’ adını verdik. Yol çalışmalarının sona ermesiyle birlikte, Kırkkızlar Kayası üzerine yapmayı düşündüğümüz, cam teras ve teleferikten oluşacak tesis için yapım ihale sürecini başlatacağız. Kalemizin görkem ve ihtişamına ayrı bir güzellik katacak projelerle ilçemizi turizm kenti haline getireceğiz.”dedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:24 09 2018 09:46(1147) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: 7. yorumcuya 02 10 2018 05:34
belediye başkanı olupta işini sevmeyen varmı? belediyenin kültür merkezi ve hükümet meydanı (büyük binalar hariç) ne yatırımı var? kurumların yaptıklarında belediyenin emeği nerde? bu resim çektirdiği yolu bile orman müdürlüğü yapıyor olmasın.

7. Yorum: yusuf 26 09 2018 23:51
kültür derken, bu iş okuma ile olmuyor.başkanım işini seviyor.memlekete bir bakın bu zamana kadar, yapılan yatımların hepsinden fazlası şefik başkan zamanında yapılmaktadır.

6. Yorum: kumluklu veli 25 09 2018 20:20
turizm bacasız fabrikadır dostlar.türizmi sevmeli ve fiyatları lormal seviyede tutarak gönülleri hoş etmeliyiz.

5. Yorum: halk tanesi 25 09 2018 07:48
et mangal salonu turizm alanı yol mol derken derken ormanlık alana girdiniz. hadi bakalım. yavaş yavaş orası da imara açılacak. belediyeye de bir iki arsa kazandırıp satılabilirse biraz bütçe düzelir. bu işler taaa yukarılardan böyle oluyor. istanbul talan olmuş boyabat olsa ne olur kimin gözüne çarpar kimi ilgilendirir.

4. Yorum: kültür 25 09 2018 05:22
kültürden bahseden başkan ne mezunu acaba?

3. Yorum: turist 24 09 2018 22:27
bu eylemler turizm açısından yavan eylemler.unarım harcanan emek ve paralar çöpe gitmez.

2. Yorum: milad 24 09 2018 14:11
akın akın turist gelecekmiş burası tamamlanınca. sen önce git eski sanayi yolundaki moloz, çöp depolama alanı(!)nı gör. temizlik kültürü diye bir şey var. bilmem sayın başgan böyle bir kavramı duydu mu? pislik içinde. ayrıca yol açılırken oradaki mezarlık tahrip edilmiş. insanın biraz ölüye saygısı olur. gayr-ı müslim de olsa... önce bilgi olacak, birikim olacak, vizyon olacak!

1. Yorum: boyabatlı 24 09 2018 11:54
asıl kültür kalede ama kale atıl halde malesef.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

“Gerze güzel yer vesselam” Bektaş Köyü Yakınlarında Kaza Nazire Koca hanımefendi vefat etti Gece Yarısı Kuşları Ve Kafesleri Çalan Z Sürpriz olmadı! Boyabat Meydan Projesi’nin İlk Kur MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan Ad MHP'de yeni bir aday mı var? "Arıcılık" kursu açılacaktır Kadir Günal vefat etti Sinop MHP'de istifa Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti Yaban Keçisi Diye Vatandaşın Keçisini Vu MHP Sinop İl Yönetiminde Revizyon Turan Erkul vefat etti Acil Yardıma Bekleniyorsunuz Süleyman Öztürk vefat etti Bilal Acar vefat etti Bir Çelenk Bile Göndermediler! MHP Genel Başkan Yard. Yaşar Yıldırım, B Mustafa Demircan, İl Genel Meclis Üyesi Haber 57 Gazetesi 18 Yaşında Aydilge Sinop'ta Konser Verdi AYM: Erişim engeli özgürlük ihlali Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım Toprağa V CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış A İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım’ın Cenaze MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım Durağan Belediyesi Eski Başkanı Kazada H EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Polis Ekipleri 3 Cezaevi Firarisini Yaka Engelsiz bankacılık ve ATM’ler Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları U Japonya, Sinop’taki nükleer santra TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü haft Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mustafa 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yar Sinop Ayancık Yolunda Kaza: 1 Ölü Sandıktan “Barış” çıktı Kaza Sonrası Kavgayı Polis Yatıştırdı Türkeli’de ölü yunus karaya vurdu Ünzile Büber hanımefendi vefat etti Jandarmadan Kaçak Kazı Yapan Defineciler Şimşirgil'den Ayancık'ta önemli mesajlar Boyabat’ta Çıkan Yangında Konteyne Jandarmadan Avcılara Sıkı Takip Çıkan Yangında Alevlere Boyabat İtfaiyes Tümü

Engelli ve yaşlı hizmetleri


İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:360873 DtGaNi

* ANASAYFA *