E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Kırkkızlar Kayalığı Turizme Kazandırılıyor

22 Eylül 2018 - Boyabat Kırkkızlar Kayası ile ilçenin en eski yerleşim bölgesi olan Yeni Mahalle arasındaki Kültür Yolu yapımına başlandı. Binlerce yıldır birbirini takip eden onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, jump sporcusu, 135 metre yüksekliğindeki kayalıklarından yapılan serbest atlayış ile gündeme gelen Kırkkızlar kayalığı, Başkan Şefik Çakıcı tarafından kültür yolu olması için düğmeye basıldı.

Yaptığı çalışmalarda ilçeye sadece yaptığı yatırımlarla değil, sosyal etkinlikler ve kültürel çalışmalarla da göze batan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, yaptığı açıklamada, ilçenin turizm potansiyelini yukarılara çıkarma noktasında üzerilerine düşen görevin gereği yerine getirdiklerini söyledi.

Boyabat Kalesi’nin turizme kazandırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Çakıcı, şöyle konuştu: “Şu an Yeni Mahalle ile Kırkkızlar Kayalığını birbirine bağlayacak yolda ekipler hummalı bir çalışma yürütüyor. Biz bu yola tarihi misyonuna yakışır şekilde ‘Kültür Yolu’ adını verdik. Yol çalışmalarının sona ermesiyle birlikte, Kırkkızlar Kayası üzerine yapmayı düşündüğümüz, cam teras ve teleferikten oluşacak tesis için yapım ihale sürecini başlatacağız. Kalemizin görkem ve ihtişamına ayrı bir güzellik katacak projelerle ilçemizi turizm kenti haline getireceğiz.”dedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:24 09 2018 09:46(1039) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: 7. yorumcuya 02 10 2018 05:34
belediye başkanı olupta işini sevmeyen varmı? belediyenin kültür merkezi ve hükümet meydanı (büyük binalar hariç) ne yatırımı var? kurumların yaptıklarında belediyenin emeği nerde? bu resim çektirdiği yolu bile orman müdürlüğü yapıyor olmasın.

7. Yorum: yusuf 26 09 2018 23:51
kültür derken, bu iş okuma ile olmuyor.başkanım işini seviyor.memlekete bir bakın bu zamana kadar, yapılan yatımların hepsinden fazlası şefik başkan zamanında yapılmaktadır.

6. Yorum: kumluklu veli 25 09 2018 20:20
turizm bacasız fabrikadır dostlar.türizmi sevmeli ve fiyatları lormal seviyede tutarak gönülleri hoş etmeliyiz.

5. Yorum: halk tanesi 25 09 2018 07:48
et mangal salonu turizm alanı yol mol derken derken ormanlık alana girdiniz. hadi bakalım. yavaş yavaş orası da imara açılacak. belediyeye de bir iki arsa kazandırıp satılabilirse biraz bütçe düzelir. bu işler taaa yukarılardan böyle oluyor. istanbul talan olmuş boyabat olsa ne olur kimin gözüne çarpar kimi ilgilendirir.

4. Yorum: kültür 25 09 2018 05:22
kültürden bahseden başkan ne mezunu acaba?

3. Yorum: turist 24 09 2018 22:27
bu eylemler turizm açısından yavan eylemler.unarım harcanan emek ve paralar çöpe gitmez.

2. Yorum: milad 24 09 2018 14:11
akın akın turist gelecekmiş burası tamamlanınca. sen önce git eski sanayi yolundaki moloz, çöp depolama alanı(!)nı gör. temizlik kültürü diye bir şey var. bilmem sayın başgan böyle bir kavramı duydu mu? pislik içinde. ayrıca yol açılırken oradaki mezarlık tahrip edilmiş. insanın biraz ölüye saygısı olur. gayr-ı müslim de olsa... önce bilgi olacak, birikim olacak, vizyon olacak!

1. Yorum: boyabatlı 24 09 2018 11:54
asıl kültür kalede ama kale atıl halde malesef.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Emniyet Müdürü Yusuf Gül’ü Ziyaret KYK Burs ve Kredi başvuruları başladı Alime Gökmen hanımefendi vefat etti Melek Topaloğlu hanımefendi vefat etti SİYAD yardımda sınır tanımıyor Satu Doğan hanımefendi vefat etti Hacer Gökçe hanımefendi vefat etti AKP, MHP ve HDP bir oldu, o madde düşürü Baltacı, Hedeflerini ve Projelerini Açık ”Mahalle içerisine baz istasyonu i Böyle üniversite görülmedi Sinop'ta Yangın Mehmet Güney vefat etti Satu Ünlü hanımefendi vefat etti Başkan Orhan Çakır’dan indirim kampanyas Çit Telleri ve Dikenlere Dolaşan Köpek K Zarfı Alamayan İmam Bakın Ne Yaptı? Etiketlerde “yerli logo” zor Zabıta Ekipleri Affetmiyor! Denetimler D Hasan Akay vefat etti 1 Melek 2 Şeytan Boyabat’ta Servis Şoförleri ile ka Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı 6 Asırlık Kestane Ağacı Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı "Sinop'ta Bir Gün" Etkinliği İkinci El Oto Alım Satım Mesleki Yeterli Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Hüseyin Uçar vefat etti Durağan-Vezirköprü Yolu Erduası Köyü Mev Hasan Baş vefat etti Sosyal Medya Ödülünü Siz Belirleyin Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı Kestane Ağacından düşen adam hayatını ka Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin Şüpheli Araçtan Silahlar Çıktı Bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı Yapılan Aramada 400 gr Esrar Maddesi Ele Hacizli Arabaları Parçalayanlar Yakaland Kaçak Tütün Operasyonu Yapıldı YEDAŞ, AGİS ile Dijitalleşmeyi Alçak Ger “Boyabat Foto Maraton Yarışması” Sonuçla CHP Sinop İl Başkanı, Yüksel oldu Terörün ve terör yanlılarının karşısında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’ Ayhan Ergün’ün Acı Günü Ağaçtan Düşen Kadın Hayatını Kaybetti İbrahim Uzunöz vefat etti Bunu yapan aday olamayacak... Tümü

Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Çoban ve Dindarlık


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:526926 DtGaNi

* ANASAYFA *