E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Zabıta Ekipleri Affetmiyor! Denetimler Devam Edecek

Boyabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un 54. maddesi kapsamında etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Marketleri denetleyen zabıta ekipleri raflardan örnek ürünler alarak bu ürünlerin fiyat ve gramajlarını, son kullanma tarihlerini kontrol ettikten sonra etiket fiyatları ve kasa fiyatlarının aynı olup olmadığını da kontrol etti.

Ekmek ve bazı ürünler tartılarak üzerinde yazılı gramajla da kontrol edildi. Noksan gramajlı tespit edilen ekmeklere el konularak işlem yapıldı. Boyabat Belediyesi Zabıta Komiseri Eyüp Çetinkaya, denetimlerdeki amaçlarının tüketicilerin haklarını korumak, sağlıklı ürünler tüketmelerini sağlamaktır dedi. Çetinkaya “Fiyat ve etiket konusunda sıkıntıların olduğu bir dönemdeyiz. Halkımızın sağlığı ve güvenliği için etiket fiyatlarının kasayla uyuşup uyuşmadığını ve ürünlerdeki son kullanma tarihlerini kontrol ettik. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecektir. Halkımız devletimize, hükümetimize güvensin” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:12 10 2018 21:02(1578) Facebook'ta Paylaş

13. Yorum: serkan 15 10 2018 18:53
ekonomiyi batırın sonrada zabıtaya havale edin.bizde inandık.

12. Yorum: boyabatlı kağzım 15 10 2018 09:40
geçen sene kömür neydi bu sene noldu ? gerekirse yerli kaynaklara yönelmeliyiz beyler. dolarla yurtdışından alınan rus - çin - moğol - nijerya kömürlerine artık bir son vermeliyiz. bize zonguldağımız somamız yeter doğrusu.yerli malı kullanmalıyız.yerli malı yurdun malı.

11. Yorum: üretim 14 10 2018 14:53
yani eflasyonu önlemek için 5 sene içinde ne üretimi yaptın. mesela ermiş parke üretmeye başlamıştı. parke hala üretiliyormu? yoksa kaldırım için bazı firmalara para mı ödeniyor? belediyenin borcu ne kadar? devraldığında ne kadardı?

10. Yorum: sorun 14 10 2018 12:46
son zamanlarda etiket ile kasanın tutup tutmadığımı, etiketteki gramajın doğru olup olmamasımı yada son kullanım tarihinin geçip geçmemesimi sorun? yoksa fiyat artması nedeniyle oluşan enflasyonmu? enflasyonla mücadelede ne yapıyorsunuz onu anlatın? yoksa biz enflasyona birşey yapamıyoruz deyip türubinlere mi oynamak amaç?

9. Yorum: evet 14 10 2018 09:02
su fiyatlarinda belediye indirim yapmali.

8. Yorum: vatandaş 13 10 2018 21:41
inönü ilkokulunun önündeki pislik pislik değil.çöplük. birde gündüz öyle toğun çalışıyorlar ki kaldırım da yayanın geçeceği yer yok. birde arabalar parketmiş sıra sıra arabalarla beraber ayno yolu kullanıyoruz. ýolda birimi başına bir iş grlnez inşallah.

7. Yorum: fırıncı 13 10 2018 19:44
sayın boyabatlılar ekmek ekmek diyorsunuz da biz isteyerek mi zam yapıyoruz,zam yaptırmak zorunda bırakıyorlar.unlara,poşet
lere,tuzlara,oduna zam geldi dolayısıyla bizde işin dönmesi için fiyatı arttırıyoruz ki şu an fiyatlar artmadı.hani ekmeğe değil de ekmeğin yapıldığı malzemelere zam geldiğini bilseniz çok iyi olur.

6. Yorum: vatndas 13 10 2018 14:37
şimdi bu zabıta arkadaslar ne yaptılar? bilen söyleyebilir mi?güya enfasyonla mücadele ediliyor. yahu birisi şunlara çıkıp desin enflasyonla mücadele polisiye tedbirlerle değil üretimle olur diye.

5. Yorum: boyabat sever 13 10 2018 11:11
bir de inönü ilkokulunun önündeki gündüz satışından sonra kalan, akşamki pisliği bi denetleseler.insan utanıyor.madem mantar satışına izin verdiniz akşam da orayı bir temizleyin.hep işimiz dostlar alışverişte görsün.

4. Yorum: davut 13 10 2018 08:45
evet ne varsa ekmekte ve ekmekcide var. gramajı fazla cıkan ekmek varmı yok satılan ekmek 1 tl olması lazım ama nerde

3. Yorum: davut 13 10 2018 08:43
evet ne varsa ekmekte ve ekmekcide var. gramajı fazla cıkan ekmek varmı

2. Yorum: kirkor 13 10 2018 07:14
doğalgaz , elektrik ve kömüre acayip zam yapıldı bunlarda denetleniyor mu?

1. Yorum: genc bakış 13 10 2018 01:22
gercekten duygulandım boyabatta sayın zabitamizin belediye arabasiyla bos bos dolanmasi ve personelleri evlerine servis yapmasi ticaretle ugrasmasi disinda bir isle mesguliyetlerini gördüm gercekten belediyemiz çalişıyor


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hızını Alamayan Kamyon Bariyerleri Biçer "Sinop merkezde Müslüman yok" Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çok Kilogramın tanımı değişti Nihat Hatipoğlu Boyabat'la Buluştu Krizin Faturasını Krize Sebep Olanlar Öd Kadın Giysileri Dikimi Kursu Başlıyor Yangınzede aileye Sinop Kızılay'dan yard Okulda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluş Kaan Kamburoğlu Belediye Başkanlığı İçin Durağan Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Tümü

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Sıladan Mektup Var-2


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:540364 DtGaNi

* ANASAYFA *