E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Zarfı Alamayan İmam Bakın Ne Yaptı?

Sinop'ta bir cenazede içinde para olan zarfı alamayan imam, alacaklı gibi telefon açıp parasını istemesi "bu kadar da olmaz" dedirtti.

Türkiye'nin sözde en mutlu kentinde "Bu kadar da Olmaz" dedirten bir olay yaşandı. Gazeteci Deniz Özen'e ulaşan bir vatandaş, başlarından geçenleri bir bir anlattı.

MERHUM MAHALLENİN GARİBANIYDI

Sinop'un İncedayı Mahallesinde maddi durumu iyi olmadığı öğrenilen bir vatandaş vefat etti. Mahalle sakinleri ise gariban vatandaşın cenaze masraflarını üstlenerek, el birliği ile cenaze organizasyonu için gereken parayı topladı. Toplanan paranın bir kısmı da, cenazede dua okuyan imamlara verilmek için zarflara bölündü.

ZARFI ALAMAYAN İMAMIN YAPTIĞINA BAK !

Merhumun cenaze namazı 4 Ekim 2018 tarihinde, öğlen namazı sonrasında kılınarak şehir mezarlığında defnedildi. Gariban vatandaşın cenaze masraflarını üstlenen mahalle sakinleri, içinde bir miktar para olan zarfları, defin sırasında dua okuyan imamlara verdi ancak bir imama zarf yetmedi.

Bunun üzerine zarf yetmediği için parasını alamayan imam, İncedayı Yeşil Cami personelini arayarak, ALACAKLI GİBİ, "Kendisine zarf verilmediği ve para alamadığını" söylemesi vatandaşları borçlu konumuna soktu.

MUHTAR DİLEKÇE VERDİ !

Başlarına gelen bu üzücü olayı İncedayı Mahalle Muhtarı Yavuz Gül'e anlattı. Muhtar ise, o gün gariban vatandaşın cenazesine katılan İl Müftüsü A. Hayri Çelik'e dilekçe ile durumu anlattı.

Bakalım İl Müftüsü konu ile ilgili ne gibi adımlar atacak.

Verilen bu paranın doğru olup olmadığını önümüzde ki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Ajans sinop.com

Tarih:13 10 2018 12:54(1614) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: bunlar 15 10 2018 06:27
bunlar siyaset imami para icin herseyi yapan sozde din adamlari

3. Yorum: foçalı 14 10 2018 15:40
her kes din adamı olmamalı bu iş maddiyat dan çok gönül işidir. maddiyat öne çıkarsa din ticaretine girer.

2. Yorum: normal 14 10 2018 00:00
valla cok normal bunlar don adami degilki bunlar para almasin camiden iceri bile hirmezler boyleledi imam degil bunlar pars goz dinle alakasi olmayan ..............

1. Yorum: :) 13 10 2018 21:23
yav oda bişey mi hergün önümüzde geçen imam selam sabah vermiyor du taki bi yakınimiz vefat edip 50 tl sela parası alana kadar şimdi boynu kirilacak imamın bunlara maaş verme namaz kildirmazlar


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hızını Alamayan Kamyon Bariyerleri Biçer "Sinop merkezde Müslüman yok" Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çok Kilogramın tanımı değişti Nihat Hatipoğlu Boyabat'la Buluştu Krizin Faturasını Krize Sebep Olanlar Öd Kadın Giysileri Dikimi Kursu Başlıyor Yangınzede aileye Sinop Kızılay'dan yard Okulda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluş Kaan Kamburoğlu Belediye Başkanlığı İçin Durağan Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Tümü

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Sıladan Mektup Var-2


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz




Kasım ayı ziyaretci sayısı:540052 DtGaNi

* ANASAYFA *